
Najčešća pojava u domovima bračnih parova, gde se okupila muška ekipa povodom gledanja utakmice.
Komšija Rade - Au komšo, ala ih deremo, 3:0, a ima vremena taman da im zavučemo još jedan, onako na finjaka.
Domaćin - Ma napunićemo ih za još dva komada, igra se još 10 minuta.
Domaćica - Ma nema šanse, nemojte preterivati, možda oni nama zavuku jedan do kraja.
Domaćin - Alo bre ženo, štas zalepila to dupe u fotelju kad se ne razumeš u fudbal. Ne mešaj se ti u muški pos'o, nego daj posluži ovde još po jednog jelenka i naseckaj malo kulena da zamezimo Rade i ja.
Veoma poznata krilatica, uglavnom pripadnika generacije 1950-1965. Oznacava prakticnu potrebu proleterijata da svoje proizvodne kapacitete ne koriste ni u kakve svrhe, makar bile i altruisticke, pomoc drugu/rodjaku/prijatelju, vec iskljucivo za potrebe i korist svoje organizacije udruzenog rada. Trijunf kolektivizma nad sitnosopstvenizmom. Takodje, jedan od stubova samoupravljanja - kod radnika zivi svest da moze da promeni i da utice na poslovnu aktivnost svoje RJ, ali on uvek bira dobrobit kolektiva, i time spasava sistem od urusavanja.
Jedan od stilova muvanja.
Služba je služba a družba je družba
Reče pop nakon službe malom crkvenom horskom pevaču šljepnuvši ga po guzi i namignuvši.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.