solo chater u ranim četrdesetim

Groucho_Marx 2009-03-12 17:27:41 +0000

Fenomen "neoženjenosti", odnosno "neudatosti" posle određenog doba izaziva bojazan kod roditelja da u skorije vreme neće biti obradovani snahama ili zetovima (tzv. "odmenom"), te shodno tome ni unucima ("Eeee, ja sam u tvojim godinama deset godina bio u braku..."). Iz ovog razloga nastala je ova posebna grupa chatera koja putem interneta pokušava da nađe srodnu dušu ili makar avanturu ("...ali ko zna, možda to preraste u nešto više, ako se doteram i uporebim svoj patentirani šarm...")

Ipak, dvoje su se tako smuvali.

Osobine ovih chatera variraju od jednog do drugog, ali imaju određene zajedničke karakteristike:

- Nalaze se na Krstarici, ali i na raznim social networks (Facebook, Karike, Furka...)

- I jedni i drugi svoju usamljenost dižu do ranga nauke, iz čega se rađaju zanimljive rasprave: zašto su svi muškarci/žene stoka, da li je bolje biti kvalitetno sam nego sa nekom budalom, kako se snaći na ovom surovom svetu koji gleda samo pare/fizičku lepotu a ne ono bitno, itd.

- Za avatar biraju sliku ili samo glave ili samo tela - u zavisnosti od toga šta bolje izgleda. Devojke obično biraju sliku sa mora - sa kilom šminke ili nagužvanim majicama u brusu - ili svadbe najbolje drugarice; one očajne postavljaju sliku gde se vidi kako su u jednom izvežbanom skoku uhvatile bidermajer što šalje jasnu poruku i ostavlja prostor za komentare tipa: "Ko li je taj srećnik? :)".

- Postoje suptilni i agresivni. Suptilni su nežne duše koje svoju usamljenost ili patnju za nekom bivšom/bivšim pretvaraju u poetsku jadikovku umirućeg vilinog konjica dok se neko/neka ne sažali, pa počne (uzajamno) tešenje, ispovedanje, tepanje i slično preživanje. Agresivni odma' traže pičku.

- Neverovatno su uporni/uporne.

- Gotovo nikad se ne upoznaju u stvarnosti i, da može, oženili bi se i pravili bi decu preko interneta.

3
73 : 1
  1. Mnogo su ti tačni podaci, ko da si se dopisivao sa njima...;)+

Omiljeno za [1]

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.