Kad se kupus u kaci pokvari zbog većeg koncentrata protoka vazdušne mase, zbog loših tehničkih uslova, tačnije, napukle kace koju domaćin ne primeti u ogromnom zanosu navrlih emocija, suze radosnice prelivaju lice domaćice koja lagano spušta kamen, misleći u sebi kako ga je kupila za 25 dinara bruto. A kad zima dođe, nema podvarka i sarme. Paranoja, depresija i agonija u glavi ukucana uzimaju maha.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Odvija se u dve faze.
Zakasnela apokaliptična faza se odvija kad se ne izede isplaniranim ritmom. Ipak, dobri domaćin na sveopšte zadovoljstvo okolnog stanovništva izbaci ostatke kiselog kupisa (iz neoštećene kace) sa prvim letnjim danima. Čim skine bele i obuče kupaće gaće.