Оно што остаје просечном становнику Србије да куса пошто је кајмак тако добро покупљен да није остало ни обрано млеко.
- Тата, шта то значи покупити кајмак?
- Ех, сине... То ти је кад радиш тако да не мораш сваког јутра да јуриш аутобусом на посао јер немаш пара да поправиш Пунтић него возиш Мечку; кад не јуриш сваког јутра да дођеш на посао тачно на време, јер ћеш у супротном да попијеш отказ; кад не примаш плату само једном у 3 месеца, па мериш сваки динар него само размишљаш како ћеш да трошиш оно што ти редовно капље па се прелива; кад не скупљаш последњи динар да би летовао у Сутомору, него летујеш на Карибима; кад не станујеш у оваквом ћумезу, него у вили на три спрата; кад зими уместо огрева јуриш у туристичку агенцију да што пре уплатиш зимовање; кад уместо паштете за доручак једеш пршуту...
- Тата, а кад ће ти да скупљаш кајмак?
- Е, мој синко... Скупљали су други док сам ја надгледао процес и аплаудирао им, добро је да имамо и за ту сурутку што пијеш.
- Какву сурутку, тата? Па ово је млеко.
- Ма ништа, сине... Ја то онако за себе. Само ти пиј млеко...
Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.
Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.
Maaa bre..surutka je zdravija od mleka, neka pije dete.
Није то сурутка. То је веј протеин само што морамо да чекамо скупљаче кајмака и њихове помоћнике да нас убеде у у много лепшу стварност него што јесте. До пре тридесетак година су нас "учили" да је обрано млеко здравије од тек помуженог, "јер превише масноће није здраво", а сад сурутка није само сурутке него веј, бре! Лололо
hahaaha za fotku!
Nego, osim mačaka kojima smo nametnuli to pijenje mleka iz čančeta, jedini smo sisari koji ga piju i nakon perioda dojenja, tako da nam verovatno i nije potrebno. Dakle, klasična potrošačka navlakuša koja vuče korene od pamtiveka.
Па хтео сам а кажем да какво је време дошло, ови скупљачи кајмака и њихови људи нам што нам сиво боје у ружичасто, почели су и помије нам потурају као хладну засуску, као деликатес. Као да је у питању гаспачо. Лололо
Има неко мађарско "млијеко" на којем стоји натпис "Milk drink". Пробао једном, има укус као наше млијеко, само што им закон ваљда не дозвољава да на такве производе ставе само "Milk", већ млијечни напитак. Чак на производу пише да садржи 51% млијека?!?! Остало је мјешавина воде и лактозе (без млијечне масти), која се зове пермеатум.
Знам само да дјеца са села, кад оду на студирање, по повратку не могу више да пију домаће млијеко, јер се чини премасно.
Закључак, исто се ради и код нас: извуку сву млијечну маст, а онда је додају накнадно. Тиме се добија млијеко са 0,5%, 1,5%, 1,8%...
Тако је Фендере, доље NWO!!!
Fres tej?
Mizo. Stoji inače na polici sa običnim mlijekom(iako piše da ima 51% mlijeka), a ne čokoladnim, voćnim jogurtima, šejkovima i ostalim proizvodima od mlijeka. Uz to je 30% jeftinije od domaćih proizvoda, pa se narod lako pomami za njim.
Мени је један другар испирчао још прошле године да се планира увођење закона где ће све да се назива воћним соком чак иако нема удела воћжа у том напитку. За сад на појединим прозиводима пише да је у птању безалкохолно пиће са додатком воћног сока.
Али код нас се одавно и Хелоу обојене водице називају воћним соковима. Рекламирају наводно прави воћни укус, а оно мирише на средство за прање судова и имају укус благо заслађене повраћке. Оно није напитак него сагоревач желудца.