Osoba koja do pre 5 godina (čitaj: pojavljivanja Novaka Đokovića na velikoj sceni) nije razlikovala kriket od tenisa. Doduše, koliko su veliki poznavaoci ovog sporta, reklo bi se da ne razlikuju ni danas.
Bez obzira na sve, oni sebe smatraju najvećim stručnjacima ovog sporta. Čak znaju i nazive nekih udaraca, iako uglavnom ne umeju da ih prepoznanju. Jedino što umeju da razlikuju je bacanje reketa na teren. Tada znaju da je njihov idol "ljut" i "da mu ne ide".
Njihov način da prepoznaju da li je Nole pobedio jeste da li će pre pozdravljanja tenisera na kraju meča Nole da bude srećan ili razočaran. Ako tu ne mogu da procene najbolje situaciju, definitivna potvrda pobede je kada Nole počne da baca znojnice i patike u publiku.
Taj navijač najčešće misli da je tenis nastao u Srbiji, a još malo pa će godinu kada je Novak Đoković prvi put uzeo reket u ruke početi da računa kao nultu godinu i nastanak sveta.
Njihov način navijanja na teniskim mečevima je atipičan.
"Valjda ja znam kako se navija, gledao sam toliko košarkaških i fudbalskih utakmica".
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
+ bre! Đovače ale!
'Ajde b'e čo'eče, kriket se najviše igra na travi i nastao je u Engleskoj. Al' dobra komparacija dva međusobno nespojiva sporta. ;)
Da, pošto moderan tenis nije nastao u Engleskoj, tamo nisu osmišljena sva pravila i nisu igrani prvi turniri i nikada se ne igra na travi... -.-