U istinu niko ne veruje

Balkonac 2009-05-18 10:33:20 +0000

Životno dokazana činjenica, samo naizgled apsurdna. Što više želiš nekoga da ubediš da je nešto što ti se dogodilo istina, manje su šanse za to. Ljudi su skloniji da veruju u romansiranu istinu, a naročito u poluistine i laži.

Za primer može da se uzme bajati vic. Muž rešio da konačno prizna ženi da je vara. Kada je tog jutra došao kući, oko 3 ujutro, ona ga je dočekala s vrata rafalima. On duboko uzdahne i kaže:
- E, sad me dobro slušaj. Bio sam sa švalerkom. Vodio sam je prvo u pozorište, onda na večeru, pričali smo o zajedničkoj budućnosti...
- Ti sa švalerkom? Ne seri, vucibatino, opet si sa onim tvojim ispičuturama ždrao u kafani.

U istinu niko ne veruje i zato je treba uvek govoriti. Oni koji vam nisu verovali, biće razoružani vašom iskrenošću kad saznaju da ste govorili istinu, i odaće vam, bar u sebi, priznanje. Ali to je kratkog daha. Već sledeći put kad im kažete istinu, pomisliće: ‘Prošli put je rekao istinu, ali ovo! Nema šanse!’

2
35 : 1
  1. + mada ovo trea što pre na groblje! ne otkrivaj taktiku :)))

  2. 100% tacno,provereno vise puta... +

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.