1. Ujedanje za jezik

    Jazavac 2009-09-05 18:09:45 +0000

    Izuzetno bolna i zajebana rabota – uglavnom se dešava kada neko mnogo brzo priča pa se zanese ili halapljivo jede, mada su zabeleženi i slučajevi da se osoba ujede za jezik iz čista mira. Trenutak nepažnje i vaš jezik ni kriv ni dužan postaje samoujeden od strane vas, što obično rezultuje kratkim ali intenzivnim bolom, drmusanjem glave i mumlanjem nerazgovetnih reči.

    - I tako smo mi išli... mljac, mljac, mmm, kad odjednom, mljac, mn... Mmmmm, aaauuua... Uuuuh, jooooj...
    - Šta je bre bilo, šta si poludeo?
    - Mmmm, ma uveo sam se va vevik! … Uuuh
    - A, za jezik... E ‘em te kilava!

    5
    38 : 6
  2. Ujedanje za jezik

    Cornholio 2009-09-05 19:04:47 +0000

    Ne tako česta, ali bolna pojava. Obično se javlja u rafalnom obliku, jer kad se jedared ugrizete za dragi vam jezik, to ćete u roku od nekoliko minuta ponoviti bar još jedared ili dvared. Kod male dece to obično biva propraćeno rečenicom od strane roditelja: "Doneće ti tetka kolače!".

    2
    19 : 3

Rekli o sajtu

Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.

Politika · 31. Januar 2011.