
Siže neke izjave.
U suštini, predstavljen je ponavljanjem iste u njenom skraćenom obliku koji sadrži samo najvažnije elemente ispričanog na koje bi sagovornik trebao posebno obratiti pažnju.
A: Oće bit što od onoga noćas?
B: Ne znam brate ništa. Veli Marija da joj je ona drugarica nešto prehlađena pa da ne može da ide a njoj bezveze da dolazi ako ona neće... Ukratko, biće...
-------------------------------
A: Uh! Sa srećom i ovo se završi.
B: Jesi uradio kol'ko?
A: A jesam nešto. Prepisa sam sa onog šverca što sam spremio malo i ona đevojka brkata što je siđela ispred mene mi odgovorila na jedno pitanje... trebalo bi da je dosta za tu šesticu.
B: Bra'o maćori, imaš užasno dobre izglede da položiš.
A: Kako to misliš?
B: Ukratko, imaš užasne izglede da položiš.
A: Puši ga, ka da si ti mnogo bolji.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Dobra defka. Izraz si lepo pronašao, opisao kako treba i potkrepio sa dva dobra primera. Ukratko +