
Najbolji pokazatelj renomea firme koja reklamira lek, a samim tim i pokazatelj kvaliteta leka. Ako narator čita obavezni tekst brzo i smuva ga nekako na brzaka,znači da firma koja ga reklamira nema para za poštenu reklamu i postoji mogućnost dobijanja otrova u pakovanju. U suprotnom,ako narator čita tekst sporo i bez žurbe,znači da firma koja ga reklamira ima para za dobru reklamu i postoji mogućnost dobijanja skupog otrova u pakovanju!
"Moram da kupim ovaj lek za prostatu! Stalno me tera da pišam!"
"Pa ti ako hoćeš da se otruješ za pare ti kupi! Ja ću da ti učinim džabe!"
"Što? Jel kaže ovaj sedi da nema poblema sa prostatom i da ima vremena za još nešto!"
"Može on da priča šta hoće! Zbrzali su ovaj tekst na kraju, tako da ti bolje dođe da pojedeš mišomor!"
"Pa ima i onaj sa sporim upozorenjem! Da naručim taj?"
"Bolje nemoj nijedan! Lepo ti je rekao doktor da ne jedeš kiselo, a ti na kvarnjaka mažnjavaš turšiju ujutru pa se posle žališ!"
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.