
Манир, знак пажње или једноставно догађај који је у одређеном временском периоду представљао велику част уколико се учини некоме. Обично је то била одлика витезова по којима је и добио назив. Такође то може бити обичај или догађај за који се сматрало да одавно купи прашину по уџбеницима историје. Са годинама се много тога преселило у уџбенике историје, почев од манира па до свега осталог. Али понекад се нађе неки представник горе поменутих обичаја који је залутао у погрешан век ко Гуливер у земљу дивова.
- Добар дан млада дамо :рукољуб:, ја сам господин Мајсторовић..
- Добар дан, господине мислила сам да је то витештво одавно изумрло ?!!
- Па наравно да јесте сад скидај гаће !!!!!!
------------------------------------------------------------------------------------------------------
- Арijадна изволи Минотаурову курчину да се замајаваш док ја скокнем до Грчке да се јавим оцу..
- Јаооо какво витештво..
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
mozda da u definiciji malo objasnis sta je to prije nego sto predjes na primjer?
Додао сам још понешто Пани, захваљујем на сугестији, надам се да је сад мало боље, ових дана сам скроз без инспирације па не иде баш најбоље..
Video sam ovaj naslov tamo na temi za izraze i sačuvao ga. Mislio sam da će mi nešto pasti na pamet i probao sam jednom al nisam uspeo dodradim. Nije loše ovo Vulfe +
Захваљујем у духу заборављених манира..