Банане и густи сок - шаблон који се поштује, брига која се показује.
Дар пацијенту при посети након операције. Како су воће и густи сок добри по здравље, тако се болеснику ни под разно не носи кока кола, пљуге и вопс, него ово, у нади да ће окрепити дух и тело ефектом којим то чини хлеб младости и здравља - тонус. Сама помисао на мешавину штетних обојених сокова и болесника у Милинку који дарује буди стрес и бунило до те мере да се током боравка у болничкој соби, уз непријатан мирис болничке постеље према пацијенту односи као према квадраплегичару; са осмехом буним бриге, погледа обавијеног нежношћу, тоном родитељске љубави и с освртом на неозбиљне теме, како би овом очајнику ублажио бол, чемер и штрок који шири маторац кревет до њега. А воће и густи сок су ту да потпомогну при овом сложеном односу и продубе наизглед надреалну бригу.
- Је л то нека дијета, шта? Решио да се ослободиш масних слојева? Пао неки шке? А? Чим си уместо литре коле да утолиш шећер купио кило банана а?
- Ма јок, Маји вадили крајнике.
- Опааа.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Preljepo. +
Kul.
keke++
Маја проширила радни простор.
++++
khm khm
Ala si se raspisao :D vrh.
Kahfa je turska :)
Kul.
иде ово теби од руке +
Odlična.
Bila sam u poseti, sve je baš kao što si opisao i čujem sledeći razgovor:
-Alo...pa evo...hm, kako sam...ide na bolje, al' ceo dan gledam u plafon! Znaš i to je bolje nego da gledam popa u čarape.
ja kad bih isao uglavnom sam bio preterano ljubazan, a i tada me uhvati neka najsilovitija moguca empatija