У складу са већ из неколико извора дефинисаним изразом WTF, постало је очигледно да је у питању нешто више од обичне фразе, доскочице или последице акутног Туретовог синдрома. Ту се ради о једној појави, дубље укорењеној, попут оних силних Марфијевих закона, која се опире свакој укалупљујућој категоризацији и предвиђању. Она измиче нашем мозгу, изненада се појављује и доводи нас у стање тзв. WTF ефекта. Уочено је код особа које се нађу у таквој ситуацији неколико битних особина - забезекнут поглед, хладна равнодушност са примесом резигниране изиритираности, а понекад и просте паралисаности. Чињеница да је неко необјашњиво понашање или феномен једноставно искрсло ниоткуда, често весели љубитеље овог ефекта... али никог другог. И попут ефекта три тачке и ефекта двотачке и затворене заграде, овај феномен нема никакве даље потребе да се дефинише. Он је саморазумљив. Готово аксиом. Али који курац, боље погледај пример.
Седели смо сви мирно у купеу, колико толико згрејани око мале подне грејалице, а онда је Винсент устао, зграбио тољагу, истрчао у ходник, као опарен, искочио из воза, притом мрмљајући нешто о томе како ће да пребије пингвине који жицају за чај. Више га нисмо видели. Који курац?
Kada pitate dva čoveka o nečemu, dobićete više od dva mišljenja. Na toj osnovi je stvoren Vukajlija. Rečnik slenga i idioma.
Kompjuterska Biblioteka · 7. Maj 2009.