Ako imaš jedno ime dugo vremena i u jednom trenutku života shvatiš da ti to ime ne odgovara, minijaturne šanse su za to da će te neko ko te poznavao zvati novim imenom.
Bjaše jednom jedan čovek koji je rođen u Bosni. Roditelji koji su ga ostavili kad je bio beba, nazvali su Rifet odmah po rođenju. Kad je imao pet godina, on se odselio u Srbiju sa rođacima i tamo živeo. U Bosnu ga nisu vodili, nikad nije ni izražavao želju da se vrati ili ode bar na letovanje. U Srbiji je kasnije našao ženu, osnovao porodicu, i ostao za života. Sa četrdeset godina shvatio je da nema više ništa povezano sa poreklom svog imena i poželi da ga promeni u Milan. Naravno, promenio ga je, ali niko ga nije zvao Milan, već Rifet. Svi su navikli, a niko nije hteo da menja naviku. I tako bivšeg Rifeta, sada samo neznanci, i oni koji mu zagledaju u ličnu kartu zovu Milan.
Definiše se sve i svašta. Tako se mogu pročitati definicije baksuza, alapače, čitulje, smrti, rezervoara za smeh, kolateralne štete, Živojinović Velimira, zvanog Bate, dnevne svetlosti, gospođe džem!, Brus Lija… „Je l’ ti puši ćale?”, „Je l’ mogu u WC?”, „Chuck Norrisisati” i još mnogo toga može se naći na ovoj internet stranici. Zato ne iznenađuje što se mnogi kad jednom dođu, ponovo vraćaju na nju. Neki čak postaju i zavisnici, pa traže od moderatora da ih banuju, poput jednog studenta koji je zahtevao da mu zabrane pristup na nedelju, dve dana da bi mogao da uči.
Status Magazin · April 2009.