
Sistem naseg skolskog plana i programa.
Dete (10 godina) radi zadatak iz informatike - crtez u paintu....
-Pogresio si tu treba slovo A
-Aha... samo da uzmem gumicu
-Ako tu upotrebis gumicu skinuces i boju...
-Ofarbacu opet....
-Zar ti uciteljica nije pokazala da mozes da vratis korak ako pogresis - tako boja nece biti skinuta.....
-Nije.....
-...................
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.
Moram da porucim nesto ovim minusarima.
Nauciti dete ili bilo koga da koristi nesto prvenstveno znaci upoznati ga sa svim mogucnostima toga. Sam nacin upotreba treba prepustiti nahodjenju, rasudjivanju i inteligenciji samog korisnika. Nekada ce gumica biti korisnija od vracanja koraka ali to nije razlog da korisnik bude uskracen da zna za obe mogucnosti.
E to sam danas ja doživela u školi.. Pola polugodišta bakćemo se sa rastavljanjem nekih izraza na činoce, staje na pola strane A4 formata rad, i danas učimo neku Bezuovu teoremu, i realno treba minut da se reši ono što smo pre radili po 5 minuta, naravno to je i slučaj sa ostalim predmetima, informatika, likovno, muzičko, i ostali..
Bouble, koji je to predmet ?
Matematika