
Pitanje koje sami sebi postavljamo u trenutku dok smo zatrpani knjigama i dok pokusavamo da more informacija memorisemo i sklopimo u jednu smislenu celinu. Najpre optimizam cveta pri samoj pomisli, ali onda shvatamo gde se, geografski, nalazimo, i otvaramo oci.
Zasto da se drkam sa Shredingovom talasnom jednacinom kada cu i ovako da teglim dzakove ili da stavljam priloge? pa da bi mogao zbunjujem buduce kolege streberskim forama!
fakultetski obrazovan subjekat: "znate li da to sto vidimo nije zapravo boja, vec subjektivni osecaj koji se javlja kada smo izlozeni elektromagnetnom zracenju talasnih duzina od 380 do 780 nm?"
kolega: a?
...tuga u celoj prici da postoji prilicna mogucnost da je kolega sa novog radnog mesta bio kolega i u studentskom zivotu, i da ce nas savrseno razumeti.
Osim velikih istorijskih i nacionalnih zabluda, podložni smo i onim „sitnijim”, ali koje nam određuju svakodnevicu. „Ne valja da se sedi na kućnom pragu, posebno kad grmi”, „Hleb od 500 grama je opšteprihvaćen pod nazivom kilo hleba”, „Ne valja da se zviždi u kući, to privlači miševe”, „Ne valja da se otvara kišobran u kući”, „Žvakanje žvaka može da deformiše vilicu”, „Ma koliko vruće i zagušljivo bilo, ne otvarati prozor, ubiće promaja”, navode na popularnom internet portalu „Vukajlija” niz sujeverja i zabluda našeg naroda.
Politika · 31. Januar 2011.