Zemljopis

МаријанаП 2009-06-15 01:01:37 +0000

Земљопис, или негде познато и под именом "Занимљива географија" је игра коју су по легенди измислили наставници географије јер је то био једини начин да свој предмет и своје часове учине занимљивијим.

Игра се састоји од тога да сваки играч састави сопствену табелу са усправним колонама у којима се налазе, редом следеће речи: држава, град, река, планина, биљка, животиња, предмет и име (они креативнији су дописивали још по неку категорију, рецимо: језеро, певач, певачица, група, глумац итд.).
У водоравне колоне се на почетку саме колоне пише слово које треба да буде почетно слово речи за сваку од горе наведених категорија.
Оцењивање тачности и подударности термина са другим играчима се врши по договору и оно је варира на помесном нивоу. Креће се отприлике од 0 поена за нетачан одговор до неких 25 или 30 за тачан јединствен одговор.
А посебно су били цењени они играчи који уведу неки потпуно нов термин у игру али су они били и у обавези да постојање тога што тај термин означава и докажу - у Атласу.

Постоје неки универзални термини и географска имена која се већ вековима користе и добро памте како би се што пре завршила игра на задато слово. То су, рецимо:
Америка, Аранђеловац, Београд, Бугарска, Велебит, дабар, Копаоник, Тара (планина), Тара (река) итд.

3
25 : 1
  1. Reka Ljaoho u Kini mi je omiljena :P

  2. + биљка на И - имела, увек!

Najnovije definicije

Rekli o sajtu

Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.

Deutsche Welle · 29. April 2011.