
Reči nakon kojih sledi neka narodna mudrost u kojoj su zapravo sadržani odgovori na sve sagovornikove nedoumice. Ipak je mnogo zanimljivije koristiti ih u ironičnoj konotaciji, praćene "mudrošću" koja nema veze s mozgom, a kamoli sa sagovornikovim izlaganjem. Takve imaju za cilj da suptilno sagovorniku stave do znanja da nas baš zabole kita za njegovu priču.
- I kažem ti, ne znam više šta da radim s njim, sinoć nam je bilo prelepo i ljubili smo se i mazili i ujeo me za sisu... a i dalje je zvanično u vezi s onom rospijom, iako meni već šest meseci priča kako je među njima gotovo i kako samo što je nije ostavio. Reci mi iskreno, je l' ti misliš da on mene malo voza?
- Pa pazi, mož' bit', a i ne mora, znaš kako kažu: ne obra se bostan dok šljive ne popadaše...
- A?
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Niko ne ocenjuje, niko ne komentariše... foreveralone
Ае ае ево ти плус и коментар.
E fala ti i đe čuo i đe ne čuo
+