
Pravničko-novinarski eufemizam za ubistvo hladnim oružjem. Može se reći i pleonazam, obzirom na činjenicu da je hladno oružje po svojoj prirodi daleko ličnije, oči u oči se koristi, fizički je zahtevnije i prljavije od vatrenog oružja koje pruža određenu udaljenost od žrtve. Takođe, nedostaje i elegantnost upotrebe otrova.
- Neka optuženi ustane. Optužnica Vas tereti da ste zverski lišili života svoju ženu i njenog ljubavnika višestrukim udarcima mesarskom satarom po celom telu. Preciznije, preko trista udaraca po osobi, čime ste ih iskasapili do neprepoznatljivosti. Imate li nešto da kažete u svoju odbranu?
- Šta ću, sudija, nemam ni pušku ni pištolj. Ja sirotinja, a vatreno oružje skupo i teško se nabavlja, ovo mi bilo pri ruci, vratio se od kuma, znate, pomagao sam mu, klao svinju i...
- Pobogu, čoveče, pa za ovo treba da te pošaljem na robiju i to na poduže!
- Što, bre, sudija? Pa, moju sam ženu ubio, nisam tvoju.
Štek je dobro sakriveno mesto. Varijacija ima bezbroj: recimo štek-ocene su „isključivo dobre ocene koje se čuvaju za ‘ne daj Bože' situacije, odnosno period kada pljušte kečevi“, piše jedna vukajlijašica. Tako će iskusni školarac prećutati roditeljima da je dobio peticu, a to će im saopštiti tek kada dobije i nekog keca – da bi ublažio negativni efekat.
Deutsche Welle · 29. April 2011.
Lakše je hladnim oružjem. Mislim, pretopstavljam da je tako, otkud ja znam, kučka je zaslužila... da...
+
Primer malo vadi. :)
Realno, definicija i primer nisu isto, mada se ispomažu :)
Hvala
Primer nisam čitao, definiciju ne dopadam.
Crnjaci se retko kome dopadaju :) A ovo je baš crno.
Da i onda ga osude na 4 godine i puste ga posle dve god. zbog dobrog vladanja i vrate mu sataru uz izvinjenje...još i napiše knjigu kako se napatio :)
4 godine prođu, satara nikako.
Сиротињо, и Богу си тешка...
+++