Prijava

@godfather: gde je rešenje za ono sa kućama, ljudima različitih nacionalnosti, njihovim instrumentima, ljubimcima i pićima? 2 dana lupam glavu....

e da, imam i ja jedan...
zamisli jedan broj između 1 i 4.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
zamislio si 3. ako nisi, spadaš u 1% populacije koji ne kažu 3.

Još jedan:
Sabiraj brzo sledeće:
2+2
4+4
8+8
16+16
sad brzo zamisli jedan broj izmedju 5 i 12!
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Zamislio si broj 7. Sabiranje te navodi da kažeš 7. Ako nisi zamislio 7, spadaš u 2% populacije koji ne kažu 7.

Čista psihologija...

2 Godfather:
Danac gaji ribice!

2 zOiDbErG 8E:
Ljudski mozak ima potrebu da svodi visecifrene brojeve na jedan broj sabirajuci mu cifre.Kada se broju 16 saberu cifre dobice se broj 7.Jos uz to kada coveku trazis da izabere broj od 5-12 on ima na raspolaganju 7 brojeva od kojih bira jedan.
Ljudi to rade potpuno nesvesno.

Ne znam... ja i dalje spadam u tih 2% populacije...

Spadam i ja,jer ja se bavim numerologijom i ne dozvoljavam da moj mozak pravi racunice.Uglavnom ja lako prevarim takve testove.

Evo jedne mozgalice, mada prilično jednostavne:

Ako 1,5 čoveka može uloviti 1,5 riba za 1,5 dana, koliko riba će 6 ljudi uloviti za 7 dana?

Ja spadam u onih 1% koji nisu rekli 3 u prvom testu.
Ali ipak sam i u onih 98% koji su rekli 7 u drugom.

Ako 1.5 covek za 1.5 dan uhvati 1.5 ribu, znaci da 3 coveka za 1.5 dan uhvate 3 ribe. To dalje znaci da 6 ljudi za 1.5 dan uhvati 6 riba.
1.5/7=6/x odakle se dobija da 6 ljudi za 7 dana uhvati 28 riba :)

Odrediti dva prirodna broja, koji zajedno sadrže sve cifre 1,2,...9 upotrebljene samo jednom, ako im je proizvod maksimalan i sadrži svih 9 različitih cifara.

Ok, ajmo ovako. Lik izadje iz svoje kuće i krene u lov. Prvo krene 2km na jug. Pogleda, nema ništa. Okrene se pa ide 1.5km na zapad. Ništa. Reši ajde da se vrati nazad, zapuca on 4.27km na istok. Prazno, nema ništa da ulovi. Krene on ponovo na jug. 3km na jug. Spazi medveda. Ubije on medveda, uhvati za noge i odvuče ga 5km na sever do kuće.

Pitanje je: Koje je boje medved?

Ako je to uradio na Južnom polu - beli, a bilo gde drugde - mrki. U svakom slučaju je zalutao na putu kući.

Medved je krvave boje.

Na juznom polu nema medveda. Nije zalutao, siguran sam 100%. Resenje postoji i sasvim je logicno. Jeste verovatno krvav, ali pitanje je koje je boje bio pre nego sto ga je upucao.

Medved je beli i njegova kuća je tačno na Severnom polu.
Išao je pravo na sever 2.27 km od svoje linije kuća-jug i došao je u istu tačku, znači da je to tačka gde se sve linije sever-jug poklapaju. Dakle severni pol.

tj. medved je krvavo-beli, iliti crveno-beli, iliti ciganski medved i čovek ga je s pravom ubio! Jeeee!!!!!
:p

bravo piro.
jos da nisi grobar reko bi da si pametan momak :P

Ја мислим да је медвед црн, јер је вероватно пала ноћ док је толико шетао... (ал сам сад лупила)

ako artemida kaze da je crn, crn je :)

Obi, nisam ni sumnjala da ćeš ti prvi da rešiš. :)