Prijava

Zato sto si poceo sa matematikom.Vecina ljudi jedva doceka da napusti skolu i kupi svoj digitron.Mali procenat mazohista se odluci da studira matematiku :))

pomislio sam crveni cekic
dobio sam 4100
SOS ona druga pitanja su ti dobra :)
(bolje humor nego umor)

e i bilo je 3 F XD

Ono sa autobusom....ako sam ja vozac kao sto kaze na pocetku onda vozac ima 90 kg :)

Mama je 21 godinu starija od ćerke.
Za 6 godina će mama biti 5x starija od ćerke.
Gde je otac?

Odgovor postoji.

Otac je na trosedu... Gleda Novaka i pije pivo.

Kod komšinice Mice na "kafi"?

otac je verovatno u krevetu i sa mamom pravi čerku.

kako si dosao do toga?

može da zatrudni sa 19 godina i 4 meseca ->ušla u dvadesetu. rodi sa 20godina i 1 mesec -> ušla u 21.
6 godina nakon pravljenja deteta mama će imati 25 godina i 4 meseca, a ćerka 5 godina i 4 meseca

19+6=25 -> 5*5=25 :D

el' može da prođe teorija?

kad se postavi sistem, dobije se bas tacan odgovor da je cerka sad stara -3/4 godine, tj -9 meseci, tj, u procesu je pravljenja.

y - majka x - cerka
y=21+x
y+6=5(x+6) => y+6=5x+30

21+x+6=5x+30
4x=(-3)
x=(-3/4)godine, tj -9 meseci.

mislim da ga JTU razumljivije resio od ovoga, al reko mu da obrise, da se mucite malo :)

ok. ajmo sad ovo:
Rastojanje pruge od Moštanice do Prčailovaca je tačno 150km.
Dva voza su krenula, jedan iz Prčailovaca ka Moštanici a drugi iz Moštanice u Prčailovac, na istom koloseku tačno u 12:00h.
Jedan ide brzinom od 50km/h a drugi 70km/h.

Sad je tačno 13:15h i oba voza su na istom koloseku.

Šta radi prvi mašinovođa?
Šta radi drugi mašinovođa?
Šta radi skretničar?

Pa pošto su se sjebali pre 30 sekundi, mislim da upravo pričaju sa sv. Petrom.

сва тројица? ма неееее. ајде мало маштовитости :)

Skretničar se hvata za glavu i zove hitnu. :)

'Ajde ovo: Tri čoveka su postavljena na tri stepenika tako da prvi vidi dvojicu ispred sebe, srednji vidi najdonjeg, najdonji ne vidi ni jednog. Svakom od njih je na glavu stavljen jedan od 3 crna i 2 bela šešira. Pitanje za njih je bilo koje im je boje šešir na glavi. Nakon nekog vremena najdonji je odgovorio tačno. Šta je rekao?

Pa prva dva vozača su se skucali pre tačno 30 sekundi, a Skretničar ih struže sa šina kako bi sledeću dvojicu zajebao.
:P

"'Ajde ovo: Tri čoveka su postavljena na tri stepenika tako da prvi vidi dvojicu ispred sebe, srednji vidi najdonjeg, najdonji ne vidi ni jednog. Svakom od njih je na glavu stavljen jedan od 3 crna i 2 bela šešira. Pitanje za njih je bilo koje im je boje šešir na glavi. Nakon nekog vremena najdonji je odgovorio tačno. Šta je rekao?"

Da nije crni? M?

Ako drugi i treci imaju dva bela sesira, prvi bi zakljucio da ima crni. Posto on cuti, drugi konta da on i treci mora da imaju sesire razlicite boje. I misli se- u majku mu, da ovaj treci, najdonji, ima beli, tacno bih znao da ja imam crni, ali posto ima crni, ja ne znam i zato cutim. A onaj treci dole konta- posto i prvi i drugi cute ja garant imam crni jer da imam beli neko od njih bi vec rekao.:)