Prijava

Mi imamo svo naoruzanje koje nam je dovoljno, ili smo ga barem imali. Kad sam bio u vojsci pre jedanaest godina sam sam se uverio da mi imamo u zalihi kalasnjikova dvoljno za potrebe nase vojske i vise. Ako to sve unistimo (ili smo vec unistili) onda smo megaidioti.
Nadam se da ce se narod probuditi, ali isto tako i znam da mi nikad nismo svojevoljno se pobunili:
- 1804. su nas pogurali Rusi(i Madjari)
- 1941. Englezi(ili Sovjeti)
- 2001. Ameri

To da. Sad samo treba da čekamo Kineze da nas poguraju.

To da. Sad samo treba da čekamo Kineze da nas poguraju.

Meni je veći problem ne što nas guraju, već što nam ga guraju.

Ne znam za tebe Gonzo, meni još ništa nisu ponudili :)

Ponudili meni neku njivu da kupe uz magistralu. Za nekí tržni centar. Dam kurac

Ја ћу им све продати за 15 година кад стигну до Лесковца.

Ne znam za tebe Gonzo, meni još ništa nisu ponudili :)

Ma ne nude oni ništa, samo uzimaju :)

naravno da ne.
bože, šta lupate?

Mister No nama pre svega treba jak PVO. U najmanju ruku Buk i Tor ali S400 bi značio miran san.To je Osnov za teritoriju koju imamo(ja sam pešadinac al to moram da priznam) . Prema trenutnim strategijama s neba nam dolazi najveća opasnost. Što se tiče avijacije remontovane 29 ke bi vršile posao s tim što bi nam jako legli borbeni helikopteri. galepčići i orlići su za nedaj Bože s komšijama i ok su. Artiljerija i pešadija su nam solidne s tim što treba razviti više specijalne terorističke i antiterorističke jedinice. Kobre , 72. i 63. su nam srce ali fali još bar 2 specijalne brigade za teritoriju koju imamo. OMJ nam je slab sem 84 ki tenkova . A i oni polako zastarevaju . Ne osavremenjuju se. I logistika(Pozadina) nam je tanka. ABHO jedinice i veza su katastrofa. Inžinjerci nam odavno rade pomoću štapa i kanapa.

VOJNI ROK treba da bude OBAVEZAN za muškarce i žene.

VOJNI ROK treba da bude OBAVEZAN za muškarce i žene.

To bre, kao u Izraelu. Izraelska armija smarala Bar Rafaeli jer nije služila vojsku, a kod nas bi svi nešto da izlidaju...

Jebeno je sto prakticno nemamo izbor, ne samo za nato nego za bilo sta u drzavi. Jer ako neces milom, hoces silom. Nisam sluzio vojsku i zao mi zbog toga, cak razmisljam i da odsluzim ta tri meseca.

Penzose, obavezan vojni rok je nepraktičan i logistički gotovo nemoguć. Posebno u državi u kojoj imaš masu gladnih i siromašnih kojima bi na taj način praktično dao oružje u ruke da napravi puč.

Obavezna vojna obuka u rasponu od dva do šest meseci (u zavisnosti od VES) i to u regrutnom centru najbližem mestu boravka je već nešto drugo.

Ranije su ljudi isli u vosjku i zbog siromastva, da se maknu sa kašike, sto bi rekli :). Moj deda sluzio tri godine.

Ranije je bilo drugačije, moj san je bio vojna akademija, regrutovan sam u ŠRO artiljerije po svom izboru, a otišao u Mostar u pešadiju (opet na lični zahtev). Prošao preglede i prijemni i povukao prijavu sa akademije.

U mom kraju je važilo da ko nije za pušku nije ni za šta. U vojsci prošao svo naoružanje pešadije, obučen za snajperistu i protivoklopne, promenili mi službu u radiofonistu jer sam nesposoban da pucam u živo biće. Jebiga, u metu pogađam uvek, ali kad je meso ispred cevi ja ne umem da stisnem okidač. Nije svako sposoban za tako nešto.

Jebiga, u metu pogađam uvek, ali kad je meso ispred cevi ja ne umem da stisnem okidač. Nije svako sposoban za tako nešto.

Ovakav si i moderator bio.
Možeš da obrišeš definicju ali da banuješ, ne možeš kada znaš da je sa druge strane neko meso. Moraš malo da naučiš da mrziš :)

Ne umem Caro, nije mi u prirodi. Verujem da bi bio mnogo srećniji kad bi mogao tako.

U svakom slučaju srećnija je ta osobina koju poseduješ. Ne bi bio srećniji

Postide me sad :)

Mi imamo svo naoruzanje koje nam je dovoljno, ili smo ga barem imali. Kad sam bio u vojsci pre jedanaest godina sam sam se uverio da mi imamo u zalihi kalasnjikova dvoljno za potrebe nase vojske i vise. Ako to sve unistimo (ili smo vec unistili) onda smo megaidioti.

Оно јес, добар је калаш кад отвориш паљбу на бомбардера.

Nadam se da ce se narod probuditi, ali isto tako i znam da mi nikad nismo svojevoljno se pobunili:
- 1804. su nas pogurali Rusi(i Madjari)

Да погађам, ти си од оних што верују и да је распад Југославије дело Хабзбурговаца?