Prijava

Nisu preorali, zamenili fudbalskim.
Za koji treba som rsd da bi samo stao na njega.

Како немају права? Имају сва могућа права, као и много веће слободе.

Ne baš. Samim tim što ne zarađujemo znači da nemamo puno prava i da uglavnom zavisimo od roditelja.

Inače, vaši argumenti zašto su tinejdžeri idioti je potpuna nebuloza. Danas ceo svet zavisi od kompjutera. Svi su zavisnici.
Nekada su se dečko i devojka upoznavali po mestima koja nisu virtualna i nekada su klinci igrali fudbal, kapiramo.
A to da se ničim ne bavimo...
Odličan primer su oni daveži koji su čitav raspust prodavali čestitke za decu iz Zvečanske. Možda su bili najiritantnija stvar koja nam se dešavala tog dana, ali su bar radili nešto. Pržili su se na suncu da bi dobili neke pare.

Gomila ljudi nema neku zanimaciju osim što radi neki posao koji jedva čeka da napusti. Ako neko voli da crta, voleće to čitavog života. Ako neko voli gitaru, voleće je i sa deset i sa osamdeset godina. Ako je neko propalitet, ostaće propalitet.
Ljudi se ne menjaju mnogo. Razlika između tinejdžera i ostalih je u tome što se od jednih očekuje zezanje, a od drugih da zarađuju za svoj hleb.

A tako je oduvek bilo, samo što ste malo ostarili pa se ne sećate :P

Odličan primer su oni daveži koji su čitav raspust prodavali čestitke za decu iz Zvečanske. Možda su bili najiritantnija stvar koja nam se dešavala tog dana, ali su bar radili nešto. Pržili su se na suncu da bi dobili neke pare.

Ошуштено се може рећи да то и нешто слично ради 3% тинејџера. Слажем се, свака им част. Тачније, свака НАМ част, и ја сам био такав.

O tome koliko imaju novca na raspolaganj se takođe može raspravljati...
Lično sam da se ograniči džeparac i to da im se da na početku mjeseca i da sa njim raspolažu, vidjeli bi kuknjave oko 20.og...
Omladinu treba natjerati da radi mjesec dana na raspustu a onaj mjesec je poslati u različite kampove da se druže međusobno, da se bar malo socijalizuju...

Džimi, to što nas 97% nije blejalo po Knezu ne znači da nismo ništa pametno radili.
Ja sam, na primer, ceo raspust provela radno, čak i sad kad je počela škola subota i nedelja su mi prenatrpane i hronično sam neispavana.

Sve u svemu, i da hoćeš da imaš neki posao pre osamneste, moraš da se iscimaš da nađeš vezu, a kada je nađeš, trošićeš dragoceno vreme radeći nešto što mogu i debili da bi dobio neki minimalac.
To mi je nekako skroz nepotrebno. Zanimljivije mi je kada se neko trudi da radi ono što voli iako ne dobija pare za to, pošto će mu se isplatiti u budućnosti.
Grafiti, na primer, uopšte nisu naivni. Sviranje gitare sa bendom...Ja sam recimo bila opterećena kaligrafijom i ilustracijama. To će svakako više da nam znači od deljenja letaka. Nije svrha u tome da dobijaš pare nego da radiš nešto značajno.

slazem se sa vecim djelom trece strane...matori ne džangrižite imacete kad :)

Moj stav je da je ta hajka na tinejdžere totalno neosnovana. Koji crni paraziti i šta već. Ako su malo retardirani društvo ih je napravilo takvima. Tinejdžeri nemaju elementarnu moć u društvu, kao ni najosnovnija prava. Zato ne pretjerujte i pustite djecu da uživaju u svojoj mladosti.

A inače podržavam sve vrste tinejdžerskih konstruktivnih aktivnosti i što su aktivniji to bolje, ali treba i da se zezaju, kad će ako neće kad su mladi.

Za situaciju među današnjim tinejdžerima nisu krivi oni nego neke matore čikice koje su napravile poprilično idiotske školske programe i dosta diskriminišuće zakone. Među tinejdžerima ima dosta pametnih ljudi čije se mišljenje ne uvažava samo zbog godina.

I još nešto, tinjedžeri su zvanično od 13 do 19 godina. Dakle dok god ne napuniš 20 godina zvanično si tinejdžer. Tako možemo vidjeti da i na ovom sajtu ima dosta pametnih i duhovitih tinejdžera.

U nekim stvarima su se današnji tinejdžeri možda malo unazadili - tipa sport, muvanje, itd. javlja se i ta otuđenost.

Međutim kompjuteri i internet donijeli su i mnogo toga pozitivnog. Ko je prirodno inteligentan i radoznao (a takvih ima dosta među tinejdžerima) uz pomoć interneta će biti mnogo više informisan i obtazovan nego što su to bili naši roditelji u to doba, i neće moći svako da mu soli pamet.

Naravno ko je glup, na internetu će raditi samo glupe stvari, ali za to nije kriv internet nego on sam, tačnije njegova genetika. On bi se ionako glupirao, samo negdje drugo.

Jedina istinska mana interneta je to što čak i inteligentnima na netu vrlo lako otkaže samokontrola pa se obično provodi mnogo više vremena nego što bi bilo poželjno.

Inače nisam stigao pročitati sve prethodne postove, ali ovo bi otprilike bio moj stav.

Ovo je (ja mislim prvi put od kada sam na sajtu) da se apsolutno slažem sa Jovičićem.

Ja danas pik'o ragbi sa ortacima kad sam se vratio sa posla.

Ja, kao tinejdžer možda i nisam imao najosnovnija prava, ali sam imao dovoljno inteligencije da se svojim trudom, živcima, kao i krvlju, svađama i inaćenjem izborim ne samo za osnovna, već sva prava koja ja poželim.

''Имао''? :)
Колико је мени познато, ти си још увек тинејџер.

I još nešto, tinjedžeri su zvanično od 13 do 19 godina. Dakle dok god ne napuniš 20 godina zvanično si tinejdžer.

Pu! Još 2 meseca! :D

JTU, koje si godište?

Idemo dalje.
Šta mislite o ovoj vrsti parazita? Da li napada samo ganglije ili udara direktno na sistem?

http://www.youtube.com/watch?v=e3zLR2WhV4o

Meh, viđao sam mnogo gore slučajeve...

Ok, a kakvo je vaše mišljenje, drugovi odrasli ljudi, o obaveznim radnim akcijama.
Da li imamo snage, kako društvene, tako i moralne da učinimo nešto krajnje nepopularno, iako je to za njihovo dobro (za dobro naše samoupravne omladine)?

Sovjeti su prošlu godinu, označili kao ''godinu omladine'', ali i pored čestitki, slatkorečivih priča i silnih manifestacija, našli su se neki, pametni i mladi ljudi, poštena inteligencija, koja je na krajnje kontroverzan način skrenula pažnju mladima na neke tabu teme:
Nije toliko teško razumeti poukuvideo klipa, a ako iko zna i malo ruski, razumeće je u potpunosti:
http://www.youtube.com/watch?v=m2k6kdTDISM
U ovim konkretnom klipu, autori se obraćaju, prosečnom mladom rusu (svaka sličnost sa mladim Srbinom je slučajna), međutim, imaju i klipove, u kojima se obraćaju narodu, čoveku, kao jedinki na ovoj planeti, činovnicima...
Svi su zabranjeni, jer na jako surov način oslikavaju situaciju, i vrlo provokativno , što bi rekli mladi, ''prozivaju'' odgovorne i nezainteresovane.
Jedan naš, dobar prijatelj, se potrudio, pa je preveo klip u kome se autor, obraća činovnicima:
http://www.youtube.com/watch?v=B1Xeqzpo2TM
...žao mi je što nemam prevode za ostale klipove, ali potrudite se, vredeće!

Ja ne znam da l' sam tinejdžer il' dete ali svejedno ne razumem kako sve ljude koji pripadaju nekoj vremenskoj ''dolini'' možete svrstati u jednu.

дете :) и искористи то што боље и остани то што дуже...