Prijava

Želeo bih da u ovoj temi razmotrimo neke stavove prisutne u društvu, a u vezi sa ovim umetnicima.

- Da li je ova grupa bila predodređena na propast samom činjenicom da su bili pioniri u tom segmentu naše muzičke scene?

- Da li bi danas imali više uspeha?

- Koji je od njih dvojice zaslužniji za dostignutu slavu?

- Da li radije nosite "letnje" ili "zimske" majice?

- Blede kopije poput "petog elementa", da ili ne?

Прво, ја гледао групу Руж у овој легендарној постави УЖИВО! То онај период кад су гостовали по основним школама, па сам силом прилика био приморан да их гледам. На срећу кад је Бајоне гостовао, био сам на неком такмичењу, стони тенис, јебем га...

Елем, Вук ми је идол, иако је Тома јебао Драгану Мирковић, одмах после операције носа. Њене. А јебао је и Зорану. Хм... Можда ми је ипак он идол.
"Моја зубарка" је једна од најутицајнијих глазбено-музичких композиција и уз "Сами на плажи" је свакако допринела стварању нових праваца у музици типа онога што свирају они приучени бендови по сплавовима, ОК Бенд, Амадеус, Освајачи... Даље, имиџ бебифејс заводника који су фурали итекако је утицао на појаву Милана Станковића, а нешто источније вероватно на појаву Азиза или јужније на појаву Бокија 13.

Све у свему, овај изузетни бенд који је можда за нијансу био бољи од Бенда Николе Пандиловића "Кали4нија" је сада безразложно заборављен, али ја радо слушам њихове песме и не сматрам ид друштвеним паразитима, већ људима захваљујући којима музика у Србији данас не би била то што јесте. Срање.

hhahahaha straota, gde se seti ovih keve ti?

Dankane kralju!!!

Ja možda i nisam kompetentan da pišem na ovoj temi budući da je Vuk izvukao baš moju ogromnu roze kovertu u nagradnoj igri, u onoj emisiji YU TOP 10 koju je svojevremeno vodio. To je bilo pre 13-14 godina i to mi je bio prvi disk u životu, album "Gledajući u mrak" od Džukela, i dobih još "Total rickverzo" od Love Hunters-a na kaseti i još neku domaću kompilaciju, takođe na kaseti. Moram priznati da i dan danas uživam u ovim izdanjima!

Ruku na srce, možda je upravo ovo bio razlog što sam njima uvek bio naklonjeniji nego konkurentskim grupama zapadnog porekla, na primer, Regini.

Takođe, mislim da bi za temu bilo dobro da se razmotri i pitanje povratka pomenutih umetnika na scenu, mislim da već duže vreme vlada zatišje kod nas i da ima dosta praznog hoda, i da bi sve to neka sveža krv vođena njihovim iskustvom mogla da preokrene.

Сетио се Душамп, а ја сам га само подржао. Ајде сад сви одговарате на питања из првог поста.

Ja i dan danas čuvam njihovu kasetu, i da mi radi kasetofon preslušavao bih te sjajne hitove poput, Nemice, Amerikanke, Devojke sa Obale Slonovače...
Vuk ima tako jebačke poze, oduvek mi je bio veoma simpatičan mladić...
Ova stvar još uvek zna da me rasplače, kada sam sam u mraku, u svojoj sobi.

http://www.youtube.com/watch?v=k-TDb-bzUeE&feature=related

Да, Душампе, али зар није Тома водио ту емисију, а не Вук? небитно.

Ако поредимо Регину и Руж, увек сам пре био за Регину, јер ипак ми некако звучало безобразно док сам био мали, фазон "вагина", па су ми били интересантнији. А и имали су ону песму "Пуши цела нација", а то је била добра ствар хахаха...

Минџа победио!

"Има нешто у твојим очима" је можда горе од "Да сам паук, мали паук" од Ере Ојданића.

Samo da razjasnimo neke stvari zarad validnosti rasprave:

Ovo je Vuk
http://lawfulfreedom.com/images/album/vukandfamily/scan_60.jpg

A ovo lik koji je posle skinuo njegov stil
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:E563DHQMje5ccM:http://i922.photobucket.com/albums/ad63/nutbuddcr33k/lundgren31.jpg

Toma nikad nije bio lider u toj grupi i samim tim morao je da prikuplja popularnost na drugi način, recimo, kao Ivan Ivanović, vođenjem emisija.

Ахахахахахахахахахахахахаахахахахах, тооооооооооооооо, какав пост, какав пост!!!!!

Inače, hoću da kažem da je ova pesma koju je Ming postavio bila moj tajni adut. Naime, devojka sa kojom sam bio u trogodišnjoj vezi je u više navrata pokušavala da me ostavi, ali uvek kada bi došla kod mene da razgovaramo, ja bih puštao tu pesmu i sve bi bilo kao pre. Znao sam da je sve gotovo onog dana kad je insistirala da pričamo na keju pored reke. I dan danas me ova pesma podseti na nju.
Hvala ti Minže!

Ау, јесмо сјебана генерација нас тројица...

Nemam pojma ko su al glasam za stereotip... toliko od mene

cekaj lazem, znao sam ovu Moja zubarka :)

Heroin je manje zlo od ovih smarača,eto toliko od mene stavio sam komentar i nemoj da ih bacaš na čet više molim te .

Mislim da je ta pesma uradila više za prevenciju karijesa od svih jabuka posle obroka i dentalnog konca zajedno...

И ја имам ону касету где је прва песма Немица. Мој буразер је био опседнут тим песмама, па их је још '92. обрађивао, тј. писао нове текстове на ону музику, а све на рачун мог деде Миће који је много волео да гледа ТВ, слуша радио који се стално кварио, пуши цигаре, имао је сестру Десанку која је била вештица итд, те су лајтмотиви били телевизор, цигаре, Десанка, окултизам, кварење ТВ-а и радија. Е, да, пошто се радио стално кварио, увек је био присутан мотив Веље, он је био мајстор.

Тако се песма ''Немица'' звала ''Дневник 2'', остале су биле:

Вино и маслине - Вести и радио
Наташа - Десанка
Американка - Телевизоре
Крај Дунава - Крај дневника

Б страна:

Девојка са обале слоноваче - Цигаре из паклене зоне
Ноћно купање - Ноћно пушење
Острво сећања - Острво кварења
Црвени месец - Црвени Мића

Пар стихова из ''Краја дунава'' у оригиналу:

Крај дунава
Ловио сам те
У песмама
Тражио твој лик

На обали
Бели бродови
И ти...

Сава се улива
Код моста је река дубока
А ти ми се свиђаш до облака
Моја си судбина

Пар стихова из песме ''Крај дневника'' (обрада):

Крај дневника
Тужна је песма
У мислима
Укопава се

На екрану
Сад је само снег
И крај...

Цигара је готова
На екрану снег провејава
А вести ме зову до облака
Моја су судбина

Ахахаха, ово је хит, Џими! Цео твој пост. надам се да ће ова теме заживети, па ако заживи отварамо једну и за Регину, ред би био ;)