Prijava

Numerologija,astrologija.....Da li neko veruje u to? I kolika je mogućnost da se baš samo tebi "To nešto" desi a ne i milionima ljudi koji su npr rodjeni isto kao i ti ili tako nešto...

Хахахха колико дуго нисам ово гледао...

"...начелника Ниша"

Пеки, ово неки твој ортак? ;)

Суграђанин. :) Стално га виђам, локална пијандура.

Cim sam vidio naslov teme, znao sam da ovaj ludak vec mora bit' okacen :)

Sto se horoskopa tice, po mom skromnom misljenju - gomila gluposti.
Napisu tamo recimo: "sutra ces se usrati u gace, mozda i neces, a mozda ipak 'oces", samo to sroce malo suptilnije, i nema da omase. :) Jos nakrkaju nekolicinu stvari koje se svakodnevno desavaju, i tu mozda nesto ubodu, a za ostalo se utripujes.
Inace, kad je u pitanju horoskop, tarot i ta sranja, postujem samo Milana. :)

UglavnEm, bolje ce ti reci mylyca, ako vidi temu. Ona se bavi tim vradzbinama. :)

Прочитај ово, прво да разјаснимо ШТА ЈЕ заправо Астрологија и чиме се бави.
http://vukajlija.com/forum/teme/8798?strana=8#post_648819

Koliko treba da budeš lakoveran i glupav, da veruješ u to da su tvoj karakter i stvari koje ti se događaju u životu, određeni tačnim položajem planeta Sunčevog sistema ili kojih god nebeskih tela, u samom trenutku tvoga rođenja? A mislim da se, čak bez banalizacije, horoskop na to svodi. I posle šizofreničarima kažu su ludi zato što čuju nekakve glasove, a ovi ludaci svojataju zvezdane sisteme i postavljaju sebe u centar univerzuma jbt. Ja gajim vrlo iskrene predrasude prema ljudima koji veruju u takve stvari.

veruem u horoskop al ne veruem horoskopu

Ja gajim vrlo iskrene predrasude prema ljudima koji veruju u takve stvari.

И ја исто. Нпр. моја мајка се бави тиме (а факултетски је образована) и то ме јако нервира. И тетке исто. И много се примају на оне астролошке емисије где људи зову и постављају питања, па им ови ''све погађају''. Наравно да погађају, јер, ти астролози су у ствари јако добри психолози, па добро проваљују људе. Ево, и ја тачно знам шта фали некоме од тих људи кад позову.

Планете, ово, оно, курци палци. Људи који се заиста баве планетама (астрономи и астрофизичари) попут једног мог другара на пример, имају само ово да кажу на астрологију:

ЛОЛ

Bila sam pre par godina kod horoskopičarke.
Primila sam se (a otišla sa skepsom).
Evo, samo tri detalja :
1. Dočekala me sa : "KOnačno jedna žena koja nije došla zbog ljubavi, nego zbog posla."
2. "Imali ste kućne ljubimce i to dva"- rekla sam da je pogrešila i tek posle nekoliko dana sam se setila da sam na kratko imala dva papagaja (kao klinka).
3. "Čuvajte se povreda u saobraćaju. U velikom ste riziku." (navela je oko interval od nedelju dana )
Proverim, ne budem lenja, i nađem da je pogodila (pad sa bajsa, fraktura lobanje, poda orbite i jagodične kosti)

Ostalo nije tako zanimljivo....(ali je bilo tačno)

jes da nie horoskop al aj da ispricam ovo

bio ja pre koi mesec kod neke vidovite i pito e ocu l kad jebati ona mi rece skini se ja se skinem a ona se samo nasmeja i rece ti nes nikad jebati i za sad je u pravu

Primila sam se (a otišla sa skepsom)

Npr ti si samo našla (sebi neko) logično objašnjenje za pad zbajsa,što kaže džimi to je njima posao npr izlupetaju ti neke gluposti i sad ti živiš u nekoj strepnji i strahu šta ako,biće,ahaaaaaaa vidiš da je tako bilo.A npr šta bi se desilo da ti neko to nije "prorekao"?Ništa,jerbo te osobe zaradjuju na tudjoj lakovernosti i fobijama...

Ne treba mešati one koji su astronomi... sa onim 0800 likovima magovima brojeva,sudbine,natalnih karti i ostali kuraca...

Meni je npr juče bio rodjendan,meni i još trojici drugara (koje znam baš dugo) i sad kao nama su iste "sudbine",budućnost i događaji u budućnosti? Ne pije mi to vodu...

Sta ja znam. Fora je u tome sto oni to rade za tebe, samo za tebe (bar tako ljudi misle) tu proracunavaju, sabiraju, oduzimaju, pa valjda ljudima to prija. Hrani im ego. Zato je i lep osecaj kad odes tamo, poseban si sebi na neki nacin. Sad, koliko pogode ili ne, ne bih mogla reci.

Bilo je nesto o karakterima, tu su me u detalj pogodili, ali mog brata koji je isti znak malte ne nista. Znam da je tu bitno i gde si rodjen i kad, koji si podznak i sijaset drugih stvari pa ne mogu nista da tvrdim, samo naglasavam ono od gore sto rekoh.

Meni je npr juče bio rodjendan,meni i još trojici drugara (koje znam baš dugo) i sad kao nama su iste "sudbine",budućnost i događaji u budućnosti? Ne pije mi to vodu...

Не само то. Треба навести пример два близанца, рођена у исто време, на истом месту, која имају потпуно различит карактер, живот, судбину. Шта ћемо с тим? А? А? А? :) Волео бих да ми објасни неки стручњак за атрологију или шта већ.

Astrologija je za astronomiju ono što je sujeverje za religiju - luda ćerka pametne majke.
Volter

Није тај Волтер био много паметан. Пореди религију (која се своди на веровање) са егзактном науком попут астрономије. Не бива.

Ma ne znam koji će kurac taj Volterov citat tu, nikako ne štima uz tekst.

Ja se bavim Astrologijom godinama, ali ne govorim ikome išta, stvari koje vidim. Ako me neko i natera da mu pričam izbegavam da kažem bilo šta što bi moglo da naruši njegovo rasuđivanje ili da ostavi neke duboke autosugestivne tragove :) Ako i kažem nešto, trudim se da to bude vezano za neke psihološke barijere i kako je najbolje da ih osoba prebrodi i koji su periodi pogodni za to. Natalna karta je nešto lično i ne postoje dve identične, tako da tu generalizaciju u Astrologiji moš'te da okačite mačku o rep.

U suštini, pravi Astrolozi bi trebalo da su naučnici, da razvijaju i prenose svoje znanje, a ne da ga koriste za iznuđivanje novca. Ne bih nikada naplaćivala natalne karte niti bilo koje izrade horoskopa, ali i ne radim svima. I kao što rekoh, to znanje više služi meni za neko rasuđivanje, neki ljudi jednostavno nemaju mozak za takve stvari, ne odgovara im Astrologija kao pomagalo. Naravno, ne mislim da su ti ljudi glupi, nego im jednostavno odgovaraju druga pomagala da dolaze do saznanja. Kao što mislim da ljudi koji se ne bave Astrologijom, ne shvataju je, niti znaju išta o njoj ne treba da govore za ljude koji se bave da su glupi, jer to je ograničeno.

Što se tiče Blizanaca Džimi, već 4min razlike u rođenju menja stvari. Ali i da je razlika manja od 4min postoje metode u Astrologiji koje se bave ogledanjem nečijeg horoskopa u tuđem, postoje derivatne kuće bla bla. I te metode se koriste kad želiš stvari u sitna crevca. Kao što se na primer za određivanje nekog perioda koriste i po pet-šest metoda kao signifikatori, pa se onda gleda potencijal iz natalne karte, odnosno realne mogućnosti u horoskopu da se nešto stvarno i dogodi. U svakom slučaju, mnogo je to kompleksnije od 'ljubavnog i dnevnog horoskopa', od Ascedenta(podznaka) i Sunčevog znaka(znak u kojem si rođen) i sličnih stvari.