Prijava

opisuje potencijal koji nam je dat pri rođenju

Uz svo dužno poštovanje svega toga što ti radiš (profesionalno ili hobi nije bitno) ovo je jedna od većih gluposti koje sam pročitao u poslednje vreme....

Postoji nešto što je jeoš veći nonsens a to se zove sudbina,koju ti kvazi vidovnjaci često upliću u te horoskope,natalne karte...

Niko ti ne garantuje da ćeš se sutra ujutru probuditi a ne šta će da bude za par dana a kamoli za par godina...

Ali svaka roba ima svog kupca tako i taj horoskop i derivati istog...

Astrologija koja se praktikuje u Indiji nije u sukobu s religijom, štaviše, tamo se deca od 7 godina vode astrologu ne bi li roditelji dobili savet kako bi mogli da usmere to dete a da ono ne protraći svoje potencijale. Naravno, bez ikakvih ograničavanja, već neki vid psihološke procene, ali uspomoć astroloških pomagala.

naravno. posle ga prate ceo zivot, odrede mu sta da radi, a na kraju mu odrede za kog ce da se uda/ozeni. Kad se to zavrsi onda ga uce kako da vaspitava decu, non stop se mesaju u brak i zivot, i tek kad umru roditelji, ovima lakne, pa rese sad sa svojom decom tako :)
mani astrologiju, indijci to i bez nje rade :)

Mislim, kako planirate da vam objasnim išta ili da vam dam odgovor na pitanje kada imate predrasude i unapred neke lične stavove o tome. Ja stvarno ne mogu da vas razuverim, mogu samo da kažem da je nešto dezinformaija, kao što ih je onaj tekst s b92 foruma pun i to je to. Ja zaista ne znam da objasnim tu vezu svojim rečima, zato sam i citirala ženu, s kojom ne mogu reći da se slažem, jer ko zna kako ona to percepira, ali mogu reći da je manje više objasnila način na koji ja to gledam. Ne mogu da objansim tu vezu, ko što nisu mogli ni ljudi hiljadam godina pre mene, ali mogu vam reći da se 7-8 godina bavim ovome, da do sada nisam naškodila ikome time, pogotovo sebi. Da nisam nekoga slagala ili ga usmerila pogrešno. Da mi je astrologija mnogo pomogla da shvatim neke stvari i da bolje upoznam neke tvari i ljude. Ne znam, možda to i nije do astrologij, možda sam ja samo dobar psiholog.

Evo, kopiraću vam moj 'stručni' astrološki odgovor na privatnu poruku koju sam dobila na astro forumu:))) Na moje pitanje šta je muči, pošto mi se požalila, dobila sam ovaj odgovor:

Originally Posted by spomenka
ljubavvv.... naime u jednog dečka sam zaljubljena tri godine i on to vrlo vjerojatno kuži, iako se nismo vidjeli 2 godine ja se njemu konstantno javljam itd.itd. a on je ušao u vezu prije 2 mj. sa jednom curom, i to me sve jakooo pogodilo... ma cijela ova godina je užas, ljubavni život mi ju je upropastio, jer nikako nisam uspjela ostvarit vezu sa tim dečkom, a imala sam za to priliku davne 2007., al tad to nije bilo to...
pa me zanima kaj će od toga svega proizač???
, jer jako mučim samu sebe i ljude oko sebe, pa čak i na ovom forumu, sa tim, jer to jakooo boli mene trenutno...jakooo...
ja znam da ovo zvuči smješno i meni bi da mi to neko piše al kad ti se takve stvari dese nije smješno nimalo :(

moj odgovor:
Žao mi je, al' ja ti ne mogu pomoći. Ovde sam da bih stekla znanje iz astrologije. Mogu samo da ti kažem da ljudi imaju i većih problema pa se nose s tim. Iz tvoje priče, sa stanovišta proste logike, ja mislim da on jednostavno nije zainteresovan, jer da jeste, stvari bi se odvijale drugačije. Batali to, nemoj da praviš sebi problem, to o čemu ti pričaš nije ljubav. Ljubav nije patnja.

I, odgovore na ovakva pitanja uzaludno tražiš u astrologiji. ;)

I to je manje više to, o astrologiji. Ja sam joj mogla reći nešto na konto svega toga, potkovano mojim astrološkim znanjem, ali je ružno ograničavati bilo koga i zbog ovakvih retarda se astrologija srozava. Astrolozi ne bi trebalo da se bave takvim stvarima i da se komercijalizuju.

Brate, je l' sudbina ako imaš gomilu srčanih bolesnika u porodici i velike su verovatnoće da i ti oboliš od te bolesni? Da li je sudbina ako ti oba roditelja imaju klempave uši pa se i ti rodiš s istim? Da li je to neka vrsta pečata i predoređenosti? Jeste.

Sviđa mi se ovaj odgovor! A mogla si joj reći i da se lik možda zgražava nad njenim pravopisom, pa je i to razlog što bježi od nje ko đavo od krsta. :))

Brate, je l' sudbina ako imaš gomilu srčanih bolesnika u porodici i velike su verovatnoće da i ti oboliš od te bolesni? Da li je sudbina ako ti oba roditelja imaju klempave uši pa se i ti rodiš s istim? Da li je to neka vrsta pečata i predoređenosti? Jeste.

To se kod mene u selu zove genetika...

Ja stvarno ne mogu da vas razuverim, mogu samo da kažem da je nešto dezinformaija, kao što ih je onaj tekst s b92 foruma pun i to je to.

Фора је у томе што НИЈЕ пун дезинформација. :)

Ne znam, možda to i nije do astrologij, možda sam ja samo dobar psiholog.

Пре ће бити да је то.

Ahahaha, ćuti, zato i slabo piskaram po tom forumu, jer odmah ispizdim. A čim sam se malo raspisala sa 'prognozama' odmah su počeli da me rešetaju s privatnim porukama i da mi se kače. Zajebi. Posle ovoga mi se više nije javljala.

Brate, je l' sudbina ako imaš gomilu srčanih bolesnika u porodici i velike su verovatnoće da i ti oboliš od te bolesni? Da li je sudbina ako ti oba roditelja imaju klempave uši pa se i ti rodiš s istim? Da li je to neka vrsta pečata i predoređenosti? Jeste.

To se kod mene u selu zove genetika...

У мом селу исто! Замисли!

Fora je u tome što JESTE. Ono što sam navela su dezinformacije i stavljanje reči u usta astrologa zarad što više argumenata, ali nema veze, nisam tu da bilo koga ubeđujem.
Dobro, da li je genetika neka vrsta 'pečata' i predoređenosti? :)

Neću da se bavim demagogijom zato što sam suviše dugo u tome da bih utvrđivala svoje stavove na provokacijama, to sam radila ranije, a mogla sam, kao što se i većina vas ovde bavi.

Пре ће бити да је то.

Zbog ove opcije sam i napisala da dajem prednost inteligenciji, uvek. Ali s druge strane sam svesna da sam sasvim prosečna devojka i da je nemoguće da neke stvari pripišem svojim psihološkim sposobnostima.

Genetika nema nikakve veze sa astrologijom,horoskopom,vudu magijom,top šopom....

p.s Cenim tvoj napor i ja bi isto planuo u diskusiju kad bi neko npr rekao da je Dylan Dog edipovac :)

Ja verujem u svemoćnog Alaha i njegovog proroka Muhameda.

Nisam htela da ispadne da podvodim genetiku pod sudbinu, pošto ni sama ne verujem u postojanje sudbine kao predodređenosti nekih događaja koji se ne mogu promeniti, ali je tako slučajno ispalo u postu:)

Htela sam reći, da ipak neke predodređenosti postoje, kao što je genetika, fizički izgled, roditelje. Meni je veći apsurd to što vi negirate postojanje sudbine i zalažete se za slobodan izbor, ali zapostavljate, žmurite na fizičke, genetske predodređenosti koje su evidentne.

Pa, ja ni na njih ne žmurim, jer astrologija slobodu izbora na tom polju objašnjava kroz neke druge fenomene kao što je karma i slično, da ne ulazim dalje u tematiku, jer verujem da ste se već kod samog pomena karme dovoljno nasmejali. Koliko god vama karma bila apasurdna, meni je veći apsurd negiranje sudbinske predodređenosti, ali potpuno prihvatanje nekih drugih, gore pomenutih pečata. Kako to da se, po logici ateista, agnostika, skeptika, čovek rodi s potpunm pravom na izbor, ali bez izbora gde će da se rodi, u kom telu i okruženju?

Fora je što i na to ima pravo, ali skeptik će pre biti kontradiktoran nego prihvatiti nešto što nije naučno ili materijalno dokazano.

Karma - čini dobro i dobrom se nadaj?
U to verujem.

Egzekli to, iliti 10 božijih zapovesti, 7 smrtnih grehova, sve se svodi na to - dobro se dobrim vraća.

Karma je sasvim okej, toga se i držim. Ali horoskop je često generalizacija; nekako mi dosad nikad nije ispadao tačan, ni dnevni ni onaj "pro", tipa natalnih karti (ok, život mi još nije završen, ali, eej, bar malo da se pogodi). I to me je, kao tinejdžerku spremnu da vjeruje u sve što je imalo mistično, natjeralo da se okrenem od njega, jbg...

A već u postu ranije rekoh da su ljudi (kvazi-isksni astrolozi) često ubijeđeni da sam neki taj i taj znak, a toliko omaše (i toliko puta) da je to za čuđenje. Moje ne. Njihovo.

Karma - čini dobro i dobrom se nadaj?
U to verujem.

Ја, вала, не верујем.
Чини добро и ујебаће те кад тад, па ћеш се разочарати.
Не чини добро и ујебаће те кад тад, али се макар нећеш разочарати.

Не чини добро и ујебаће те кад тад, али се макар нећеш разочарати.

Ovo mi se sviđa. xD

Ja na karmu gledam ovako: ja nekom pomognem i kad meni bude zatrebala pomoć, neko će mi već pomoći.
Edit: A možda i ne. Možda jednostavno crknem.