Prijava

Da li se sudbina moze promeniti drasticno ili ipak samo malo poboljsati/pogorsati?
Koliko ja shvatam, poenta trazenja saveta od astrologa je u tome? Ne verujem da je ljudima bitno samo da saznaju ko su. To bi bio mnogo glup razlog.

Ne verujem u sudbinu kao predodređenost nečega što se ne može promeniti ili može vrlo malo, tako da, jbga, ne bih znala da odgovorim. :)

Verovanje u sudbinu kao predodređenost je slabost čoveka, slabost koja ga je dovela i do religije, gde on traži spas i opravdanja za nepravde koje mu se dešavaju i gde se lakše bori s njima. Postoje ljudi koji jednostavno izbegavaju da prihvate odgovornost za loše događaje i negiraju njihovo pravo značenje i svrhu, pa ih pripisuju sudbini i neminovnosti.

edit: Tačnije, selektivno veruju u sudbinu. Kad se namuče i nauče gradivo za neki ispit i taj ispit polože to pripisuju sopstvenom trudu, a ako padnu - pripisuju to sudbini, sticaju neizbežnih okolnosti.

Tako sam i mislila. Umesto da se okrenu sebi, u smislu upoznavanja sebe i realizaciji onoga sto jeste njihov potencijal (da zive zivot jednostavno) oni traze odgovore od drugih, u ovom slucaju od astrologa. Nezreli umovi! "Covek je veci od zvezda" vazi samo za one koji to jesu.
E, ovo sam mnogo lepo rekla, zar ne!? :)))

Da:) Ma, zvezde ne utiču na događaje, one su samo neka vrsta rukopisa. Neko je skontao i pratio da se u njihovim položajima simbolično ogleda ono što se dešava na zemlji i dokumentiovao to i tako je nastala astrologija. A to su skontali ljudi koji su se na globalnom nivou mnogo više bavili zvezdama nego mi danas, to dokazuju piramide i sve što ukazuje na to koliko su značaja pridavali nebu.

Pošto je položaje planeta moguće predvideti i izračunati, neko je skontao da se i vreme odvijanja nekih događaja može izračunati, ako se već ti događaji simbolično ogledaju u zvezdama. Ali to nije nikakva predodređenost, jer jednostavno, vreme postoji samo kao dimenzija, izvan te dimenzije ne postoji prošlost, sadašnjost i budućnost.

mylyce,

to kako se u zvezdama simbolično ogledaju zemalski događaji, to sam ti juče lepo obrazložio putem osnova logike kako veze s mozgom nema. Tebi se to nije sviđalo jer ti logika ne ide na ruku, pa si počela s ad hominemom i "ad pametinemamom". I još ne odustaješ nego nastavljaš da propovedaš astrologiju. Kako si počela, na kraju ćeš i M-teoriju da obarazložiš ovde sa sve jedanaestom dimenzijom. Da i ja zapečatim sa jednim ad hominemom, ti ni sama ne znaš šta pričaš. Ne slušajte je ljudi, oće da vam ispere zdrav um !

Matori, ja ne argumentujem protiv tvojih ubeđenja, ne argumentujem protiv ičijih, zato odjebi od mene, 'fala lepo :)

Pa naravno da ne argumenruješ kad nemaš argumenata... Priča ti se svodi na to kako da bude što uverljivija i lepša za uvo, a ne na to da bude istinita. A ja naravno neću da odjebem, jer je moj životini poziv raskrinkavanje zaluđivačkih teorija koje zaglupljuju potencijalno zdravi um, koji ovo sve možda čita i za koji postoji opasnost da ga tvoja priča zavede.

E ako nešto empirijski radi (što ja npr smatram za horoskop), možeš da izmisliš 185k teorija koje objašnjavaju zašto to ne bi trebalo da empirijski radi, ali sve te teorije mogu da se jebu pred empirijom koja ih neoborivo demantuje.

I da, nisam nikoga vređala za razliku od tebe. Em vređaš mene, em vređaš sebe što imaš stavove o nečemu što te ne interesuje i o čemu blage veze nemaš, ni na teorijskom, ni na praktičnom polju.

Razumem ljude koji su izučavali astrološke teorije, astrološko znanje, primenili to u praksi i uvideli ogromne greške, dezinformacije i netačnostt u tom učenju i primeni pa je njihov stav da to ne pije vodu, ali takve još nisam upoznala, iskreno.

Tvoj stav je, koliko vidim iz ove priče, da te to ne interesuje i toga se i drži, zajebi da širiš dezinformacije i potvrđuješ svoje nepoznavanje materije daljom pričom.

Da li ti ciljaš na to da treba da osnujem sektu zbog svojih izuzetnih oratorskih sposobnosti? Hvala, već jesam vođa jedne.

Postoji nešto simptomatično u tome zašto se većinom žene lože na horoskop, ali nećemo o tome. Ajde barbika, deder obrazloži na čemu ti zasnivaš tu empiriju?

jer je moj životini poziv raskrinkavanje zaluđivačkih teorija

Да немаш којим случајем велику, седу браду и искуство са илузијама? :)

Jes' barbika, to sam i napisala ovde:

Ja zaista ne znam da objasnim tu vezu svojim rečima, zato sam i citirala ženu, s kojom ne mogu reći da se slažem, jer ko zna kako ona to percepira, ali mogu reći da je manje više objasnila način na koji ja to gledam. Ne mogu da objansim tu vezu, ko što nisu mogli ni ljudi hiljadam godina pre mene, ali mogu vam reći da se 7-8 godina bavim ovome, da do sada nisam naškodila ikome time, pogotovo sebi. Da nisam nekoga slagala ili ga usmerila pogrešno. Da mi je astrologija mnogo pomogla da shvatim neke stvari i da bolje upoznam neke tvari i ljude.

Ma ti mylyice mene savršeno ne zanimaš, ja služim samo kao bezlični indikator gluposti svega što astrologija i astrolozi imaju da kažu.

Da si indikator gluposti, to jesi.

@mylyca

Признај да си једва дочекала ову тему. Нека, драго ми је због тебе :)

Astrologija je samo jedno sredstvo, kao i knjige, kao i bilo sta. To je stvar izbora koji covek vrsi u skladu sa svojom zreloscu, sklonoscu... Kada si mali, onda citas bajke, a kada odrastes, hm... onda citas nesto drugo. Ili jednostavno uvek volis bajke i uzivas u tome. :)
Nisu Astrolozi krivi sto je malo normalnih ljudi niti oni imaju moc da "unenormale" one koji to vec jesu.
U cemu je strah, gde je problem?

Pa u tome je i problem, zato što ne možete da objasnite. Čim dođe do pitanja na čemu vi bazirate te vaše astrološke kerefeke, vi onda tuc muc - pa to za mene lično ima značaj, to je za mene istinito. Zato to i nije verodostojna teorija, već lična teorija kojom se zavode ljudi bez sposobnosti kritičkog mišljenja.

opet ova mylyica sa ad pametinemamom