Prijava

Признај да си једва дочекала ову тему. Нека, драго ми је због тебе :)

Hahaha, imam jednu već astrološku:) Zapravo i nisam se baš usrećila kad sam videla temu, pošto sam znala da će da se sjati kurta i murta koja sebi za pravo daje da kaže da je nešto glupost. I tu ne mislim samo na astrologiju. A kako ja da im uteram pamet kad im je od starta glupost u glavi? ;)

Ajde barbika, deder obrazloži na čemu ti zasnivaš tu empiriju?

Ono na čemu se empirija zasniva je ono što, u ovom slučaju, za sada ne može da bude naučno dokazano/izmereno. Što ne znači da jednom neće moći,a takođe i da se nikada ne objasni, neće moći da demantuje ono što se zapravo događa.
Empirijski zaključak je da horoskop radi. Ni ja ne znam kako ni zašto, ali ne mogu da poreknem da je ono što mi je rečeno od strane ljudi koji u toj branši slove za profesionalce prosto istina. A da nisu stvari koje mogu da imaju veze sa autosugestijom. I daleko od toga da sam jedina.

A imaš li ti da nešto potvrdiš vajnu pamet astrologije, osim što pričaš kako su ljudi glupi.

Ne, Filantropofobe, devojka te lepo pitala u čemu je tvoj problem? Ko te tera da veruješ u to? Ko te ovde u bilo šta ubeđuje? Jedina osoba koja ovde ispira mozak svojim stavovima, manijački ih nameće si - ti.

Ja sam odmah u startu rekla, ja vas ne mogu ubediti da verujete u bilo šta, mogu vam pomoći da razumete u meri u kojoj ja razumem, ako vas to interesuje. A sigurno ne mogu ni razumevanje da vam pružim ukoliko o tome imate predrasude. Šta ti tačno hoćeš od mene i zašto me napadaš? Ako hoćeš pičke, reci. Ni tu ti ne mogu pomoći, ali te mogu uputiti na neke ljude.

Barbika, ovaj tvoj poslednji post ne dokazuje da je horoskop empirijski zasnovan. Toliko prosto i toliko o empirijskim dokazima.

Meni Astrologija uopste nije bitna u zivotu, a ni korisna. Za mene ima znacaj isti kao i gledanje nekog zanimljivog filma. Nista vise, nista manje. Nisam kompetentna da govorim kako se filmovi prave, ne mogu ni o ovome. Nisam Astrolog, nisam nikada ni trazila savet (ako se to tako kaze) od njih.
Ali mi jeste zanimljivo. I filmovi su zanimljivi. I nisu netacni. Mogu da budu i korisni.
Mada mi poredjenje i nije neko. Ili mozda i jeste.

Nemam ja nikakav problem, osim trenutno možda viška slobodnog vremena. I da, ja želim da obrazložim zašto ne treba verovati u gluposti koje propovedate. Možda ovo neko čita i ja za taj um vidim opasnost u vašim rečima. To je to, previše lično ovo shvataš, ko da sam npr reko da je ružan dečko u kog si smrtno zaljubljena, ružan, i onda ti oćeš oči da mi iskopaš zbog njega

idem da gledam slagalicu, vratiću se

I ja evo gledam, ovaj lik desno (crveni) vezara, ubija ga celavi.

To je to, previše lično ovo shvataš

Reče čovek koji, citiram:

A ja naravno neću da odjebem, jer je moj životini poziv raskrinkavanje zaluđivačkih teorija koje zaglupljuju potencijalno zdravi um, koji ovo sve možda čita i za koji postoji opasnost da ga tvoja priča zavede.

'Leba ti, sjaši s mene :)

Gle kolko je glup ni spojnice ne moze da ubode.

I niknejm nije ružan, majke ti ga.

ma u pravu si, sjahao sam, aj poz...

Odvalio ga je celavi, ali odvalio.

Barbika, ovaj tvoj poslednji post ne dokazuje da je horoskop empirijski zasnovan. Toliko prosto i toliko o empirijskim dokazima.

Ono na čemu se zasniva empirija je ono što se objašanjava, izučava itd, a ta zasnovanost može biti teorijski, ili empirijski dokazana. Ili nikako.
Čak i u slučaju ad zasnovanost nikako ne može da bude otkrivena, to ne znači da to nešto ne postoji.
Kad se kaže empirijski, znači da postoji u iskustvu.
Horoskop, empirijski, radi.
A ja ne mogu da ti objasnim empirijsku zasnovanost toga, ali to što ne mogu da objasnim zasnovanost ne opovrgava realnost u kojoj to postoji.
Ako ćeš da se frljaš pojmovima iz naučne metodologije bar ih nauči.
Nije problem, definisaću ja na vukajliji ako treba.

Barbi, okani se ti toga da meni objašnjavaš pojmove, već pokaži po čemu to tvrdiš da "horoskop, empirijski, radi" - i šta ti to uopšte znači da horoskop "radi". Ja npr. magu da tvrdim da gravitaciona sila empirijski "radi", tj. da mogu opaziti njeno dejstvo, jer "telo izbačeno početnom brzinom V vertikalno naviše ne može da omane zemlju - pa da mu jebeš mater!" - eto to ti je empirijska zasnovanost, a ovo što ti misliš da je empirija može da bude samo u tvojoj glavi, pa čak ni to ne umeš da objasniš.

Филантропофобе, да ли ти је астролог радио наталну карту, да ли су ти радили прогресије, примарне, секундарне, терцијарне дирекције? Синастрију, Дејвисон, композит? Лунарни, соларни, Венерин повратак? Ректификацију, елекциону карту, драконски хороскоп? Можемо 'вако до сутра. Да ли ишта од овога звучи познато?
Е, пошто знам да не звучи, кад ти ишта од тога буде познато и урађено од стране астролога, или не дај боже да сам узмеш да прочиташ нешто, тад можемо разговарати да ли она ради или не ради и зашто.
Мислим, посвећујеш време сад расправљајући се о томе, нечему чему си за живота посветио укупно сат времена. Тотално наивно и непромишљено с твоје стране. Толико си се излупетао на последње две стране да доживљавам трансфер блама просто и покушавам да све ово окренем на зајебанцију.

Забога, цела астрологија је заснована на пракси. Људи су прво посматрали па записивали, а не записивали па практиковали.

I da napravim jednu digresiju, iz mog ugla. U astrologiji ima dosta poeticnosti, po meni. Mozes reci da se tvoj zivot ogleda u zvezdama, koliko i da je tvoj zivot ogledalo tebe samog, i da taj odraz zavisi samo od toga kakve uticaje ti saljes svom okruzenju, jer ti si centar svog zivota, ti si ta zvezda. Sam biras po svom ukusu sta ti lepse zvuci, a sve je to jedna ista istina.
(A o refleksiji, zracenju, i ostalom imas na Vikipediji) :)