Prijava

Trobule upravo to je poenta, pogledaj samo koliko razlicitih misljenja i teorija o radnji filma.

Inače, mislim da ljudi malo precenjuju Nolana, tumačeći svaku scenu kao metaforu nečega. Nije on baš toliki genije.
Da je film režirao Stanley Cubrick, bio bih siguran da svaka reč u filmu, deo scenografije ili muzika ima neko skriveno značenje i da sve zajedno čini neku veliku sliku koju bih provalio nakon možda zilion gledanja. A možda ni tad.
Ovo je sasvim cool pop-corn SciFi sa malo drugačijim zapletom od tipičnih blockbuster-a i ništa više. Nema potrebe tražiti dublji smisao tamo gde ga nema.

-Watch South Park. Please:)

@Sos
Ovo u vezi mozga :) Pa opste je poznato da koliko god da traju pravi snovi to je u nasem vremenu samo 5sec ako se ne varam. I ako se nama cini da nam snovi traju satima.. Naucno je dokazano. Tako da nece doci do spojeva, ne brini :)

@Trouble
Nolan jeste genije. Mozda i najbolji u svom poslu. Pogledaj Prestiz, Memento, Crnog Viteza i jos po neka njegova remek dela..

@lullaby
Nema na cemu :)

P.S. neka mi neko objasni na pvt kako se jebeno "quote-uje" neciji post :/

Ko je pogledao film, trebalo bi da pogleda poslednju epizodu South Park-a, "Insheeption". Objasnili su:)

прилично се слажем са тобом и Сосом, и ово морам да погледам, сигурно је генијално.. :D

Upravo odgledala film i mogu slobodno da kazem jedan od najboljih u poslednjih nekoliko godiina,mozda i duze...Bilo bi stvarno previse da cigra ostaje da se vrti...Inace,u potpunosti se slazem sa pojedincima da je Di Kaprio bez konkurencije za oskara,a takodje i Inception..
A neko rece da je film obicno holivusko pop shit,samo da je ideja originalna...Mislim da je u potpunosti u krivu,jer bilo je filmova sa originalnim idejama ali ni jedna nije ovako dovedena do savrsenstva u svakom detalju..Ne treba ulaziti u zakone fizike i metafizike sada,jer je ovo scfic movie!Dezurni hateri i pljuvaci su uvek na duznosti,vidim...
By the way,Shutter Island je psiho triler,takodje jedan od boljih u svojoj konkurenciji..koju licno vise preferiram,ali upravo je INCEPTION om scifiction film dobio ozbiljan zadatak za nadmasiti..

@coldfire, zajebi ti pricu "naucno dokazano", jesi ti nekad zaklopio oci na pet sekundi a za to vreme prisustvovao sa druge strane skolskom casu iz recimo istorije gde ti isprica sve o dzingis kanu? u tih 5 sekundi mogu da se saberu najjaci utisci MOZDA, a "pripreme" za taj proces u bas za tih par zakljucaka mogu da traju npr 7 sati, jer ti defaknto svo vreme spavas. ima miilion neobjasnjenih procesa kako se san gradi, i svi trose neku "energiju", ovakvo objasnjenje prkosi zakonu odrzanja energije.

pokusacu da pojasnim na sta ciljam, covekov mozak trosi neku vrstu energije kad je skoncentrisan na nesto, odnosno kad je "aktivan", u snu se trosi puno te energije. Nikola Tesla i drugi ljudi koji su puno koristili mozak u toku dana (tipa puno razmisljali i kombinovali u svojoj glavi "sta bi bilo kad bi bilo" itd) su dok su bili budni trosili dosta te energije i zato nisu imali potrebu za dugackim snom, zato su mogli da se zajebavaju na onu foru da spavaju 45 minuta pa budu budni dugo. Ovo sam imao cast licno da cujem od jednog doktora koji je dobio nagradu za neki naucni rad kako "mozak radi".

E sad sto se tice beskonacnosti, ako ti mislis da u mozak mozak u jednoj sekundi moze da simulira rad mozga za 10 godina onda si resio p=np problem i idi da pokupis nagradu od milion dolara, pa meni bar pivo plati.

Film zasluzuje pohvale za ideju i orginalnost uzimajuci u obzir da Holivud u zadnjih par godina snima uglavnom rimejkove(koji su gori od orginala) , nastavke , filmove po knjigama, ili klasicne klise filmove koje si gledao dvesta puta samo sa drugim glumcima. To pokazuje da su potpuno ostali bez ideje verovatno zato sto su najbolji scenaristi otisli na HBO i druge televizije da snimaju visokobudzetne serije.Tako da Inception predstavlja pravo osvezenje.Ove godine sam odgledao mozda 3-4 dobra filma medju kojima je i Inception.Sve ostalo- katastrofa.

Sviđa mi se Trouble-ova teorija o klasičnom završetku u maniru trilera, ali je istina da je poljuljanost realnosti glasno insinuirana, i to smatram neukusnim kvarenjem tenzije filma koja je prilično dobro građena. Dosije X proseravanje...

U velikoj meri se slažem sa leksijem, Zyclon, ako insistiraš, mogu da naređam zbog čega je sve po mom mišljenju film klasična holivudska preduvačina. Sa druge strane, veoma sam uživao u njemu... leksi, nije sve nebuloza, više je..."ilustrovana psihologija za početnike". Momenat objašnjavanja "granice kreacije i percepcije" je baš uzbudljivo urađen, i sviđa mi se definicija pojave, u psihologiji nikada nisam čuo za nju, ali sam je iskusio, dopada mi se samim tim i ideja o potrebi za "arhitektom" kako bi percepcija bila potpuna.

Jedino žalim što sam gledao Insheeption pre nego što sam za film i čuo...preterana epizoda "who ordered pizza? - ok I'm going in" LOLčina!

P.S. Di Caprio za oskara...? Još i gari iz 3rd Rock from the Sun...? Čitava ekipa (osim Velikog Taje) je posve otužna. Hajde da damo oskara svakome ko je glumio u filmu koji nam se dopao (doduše, tako i biva...)

Film je genijalan. Sećam se da kad sam izašao iz bioskopa sa drugom da smo do kuće pričali o Inceptionu. San unutar sna, unutar sna unutar sna - unutar sna :) je prekul. Jeste da ima nekih manjih rupa u priči, ali generalno gledano - čista desetka!
I strava je kako je jedan letnji blockbuster je uspeo da izazove tolike teorije npr. prema nekima to je sve Kobov san, ni u jednom trenutku nam nije prikazana realnost; ima i nekih ludačkih, ali zanimljivih teorija poput one da je lik Elen Pejdž (Arhitekta) zapravo Kobov psihoterapeut koja korisiti Inception metodu da bi ga izlečila tj. pomogla mu da preboli smrt svoje žene. Ili ona da je Saito arhitekta i da je primenio "Mr. Charles" metodu na Koba... Detaljnije: http://blog.moviefone.com/2010/07/19/dissecting-inception-six-interpretations-and-five-plot-holes/

SIMPLE IS BAD! :)
http://www.collegehumor.com/video:1939332

Upravo sam odgledao film. Oduševljen sam. Stvarno nešto drugačije.
Pošto nisam imao predstavu o radnji pre nego sam ga pogledao, počeo sam da ga gledam bez predrasuda.Iskreno, ličilo mi je na neku kopiju matriksa. Međutim, kako je film odmicao, video sam da je jedinstven, a s' obzirom da je SF, u toj kategoriji je apsolutni pobednik za sva vremena.
Malo me nerviraj taj fazon među gledaocima, gde komentarišu da je film holivudsko sranje, da je predvidiv, da nema ništa "za protumačiti" i sl. Jebiga, ako ćemo tako, onda neka svako tumači na svoj način, mada mislim da to nije bio cilj reditelja. Film je složen i zamršen na svoj način, ali nije glup.

I da, čigra je svakako pala na kraju, i to je jasno dato do znanja onim rezom pred padanje, ali, svako ima pravo na svoje tumačenje.

Jbg, rođaci, da nije snimio Titanik, ko zna gde bi sada bio Di Kaprio. Možda bi ostao neprimećen...

Definitivno najbolji film ove godine! I misim da je kraj ostavljen ( kao i u Shutter Island ) da ga protumaci svako kako zeli.

Top 5 ove godine :
1. Inception
2. Shutter Island
3. The Lovley Bones
4. Scott Pilgrim vs. the World
5. Kick Ass

Изгледа да треба да га одгледам :) .....
Шутер је одличан , Инглориоус Бестардс такође ,мада нисам сигуран да је из 2010...

p.s. San zaista traje mnogo kratko. Mislim da postoji negde snimak očnih kapaka za vreme sna. To treba videti. Traje kratko a brzina je neverovatna.

@Korleone
Ako se ne varam ne vise od 5 sec. Nolan to zna pa je u filmu ubacio isto tu razliku..Znate ono kada pada kombi na kraju..Kombi moze da padne za 5 sec..a koliko su snovi trajali dok je kombi padao?? Ali aj objasni deci...

Kombi (u snu) pada 5 sekundi, što mu dođe da san u snu traje mnogo više, te mu situacija sa kombijem dođe kao java u odnosu na drugi san, pa zato svaki sledeći san traje onoliko duže koliko traje prethpdni (odnosno java sanjanog sna) :)))

Sad sam pobunio i sebe i tebe i decu:) Ali tako je

Ahahahah, moze i ta solucija. Mada sam tako i mislio ali nisam slikovito objasnio kao ti. Dobro je sto neko razume.

I Tom Hardy (Eames) je odigrao mnogo dobru ulogu, glumac ima potencijala. Ko je gledao RocknRollu zna o cemu pricam, tamo je igrao Handsome Bob-a.

Danas pogledah film. Jebe keve, ukratko. Tematika filma je prejaka i jako mi se svidja sve to mind fucking sranje u filmu, dovede te da se zapitaš. Pogotovo poslednja scena filma gde ne prikažu da li je čigra nstavila da se okreće ili je pala, što me je držalo još jedno 15min u filmu i razmišljanju o njemu. Kaprio je prejak zaista. Cela je ekipa super bila, sjajne scene, ideje, pejzaži, kreacije, sve sve. U mojih top 10 ide, možda i top 5, ako uzmem da se preispitam šta ide uz Terminatora i Poštara.

Joooooj koje sranje od filma. Najbolji deo mi je kad sam pojeo voćni jogurt, počešao dupe i okrenuo se na drugu stranu da spavam. Kilavo to mnogo, 2.5h sata traje, a pojedine scene neodoljivo podsećaju na Shuttered Island, isti glumac, ista godina proizvodnje. Njah, bačeni sati u životu...

Чекај, то оно што су пародирали већ у Саут Парку?
То ми је довољно да поверујем да је филм говно.

А још глуми онај Леонардо.