Prijava

Mnogo se priča o Fejsbuku, ali se jako malo priča o jednoj od njegovih glavnih, i možda najvažnijih funkcija - četu.

Po meni upravo ta funkcija na Fejsu razgraničava prijatelje od "prijatelja". Tako je barem kod mene slučaj. Sa prijateljima ponekad četujem, a sa "prijateljima" skoro nikad. No nije sve tako jednostavno. I nije uvijek tako.

Zato i hoću da postavim nekoliko pitanja:

- Koliko često i sa kime četujete preko Fejsa?
- Da li četujete samo sa istinskim prijateljima ili i sa onima koje ste samo "doadali " među "friends"?
- Ako vidite na Fejsu da je neko onlajn, a pri tome ga ne pozdravite preko četa, tj. ne javite mu se, a ni on ili ona se vama ne javi, da li smatrate da je to automatski znak da sa tom osobom niste baš u bliskim odnosima?
- Ako vam je neko zaista blizak prijatelj, i vidite da je online na Fejsu, a ne javite mu se na čet, niti se on vama javi, smatrate li to za nepristojno, ili pak, tome ne pridajete nikakav značaj?
- Smatrate li da je ne javljanje na čet (uprkos tome što ste svjesni nečijeg prisustva) vrsta klasičnog ignorisanja?
- Da li ulećete u čet sa novim ljudima koje upoznate preko Fejsa?
- Smatrate li taj čet uopšte imalo korisnim i relevantnim za bilo šta u stvarnom životu ili mislite da je čisto gubljenje vremena?
- Da li češće vi počinjete konverzaciju preko četa, ili čekate da se prvo vama neko obrati?
- Koristite li čet da neke ljude ložite, zajebavate ili provocirate?
- Da li su vas zajebavali, ložili, provocirali preko četa?

Брате, јел водиш неку евиденцију колико си тема отворио на Вукајлији? Ја типујем да их има преко 100. :)

1. Često sa bliskim ljudima
2. Sa pravim prijateljima, ove 'prijatelje' maltretiram dok me ne uklone sa liste
3. Ne
4. Ne
5. Ne
6. Ponekad ako nisu dosadni
7. Meni je koristan dosta puta
8. Kad popijem ja, kad sam normalan obično čekam, mada zavisi kome se obraćam
9. Da da da
10. Teško

@ peki: Ja taman pomislih da ćeš nešto konstruktivno reći na ovu temu, kad ono cvrc - ništa.

Meni je uvek uključen ''ofline'' status, tako da ti ne mogu pomoći u evidenciji...

Чекај само да испоштујем тему.

1. Не
2. Не
3. Не
4. Не
5. Не
6. Не
7. Не
8. Не
9. Не
10. Не

Кад боље размислим, ја уопште немам налог тамо...

ЕДИТ: Јел ово довољно конструктивно? :)

- Koliko često i sa kime četujete preko Fejsa?

Никад. Нервира ме то ужасно. Као и МСН и било који други чет. Сећам се, последњи пут сам пре 5-6 месеци био онлајн на чету и, каква случајност, четовао сам управо са човеком с Вукајлије - с Вокасијем. И са још неким, е сад да ме убијеш, не могу да се сетим с ким...

На остала питања не вреди да одговарам. :)

Kad ja vidim Džimija na čat puštiću da me cijela Vukajlija jebe u dupe

- dodatno pitanje: da li je izbegavanje četovanja ne fejsu odraz introvertnosti (iliti stidljivosti) ?

+ priznanje i ja vrlo rijetko četujem.

Ja nemam Fejs a lep sam dečko,mislim da mi je to najveća greška,mada pukao bi SBB kad bi napravio nalog a od tolike vladžnosti u domaćinstvima mogli bi komotno da gaje "venerinu muholovku" tako da od mene konstruktivne rasprave nema

da li je izbegavanje četovanja ne fejsu odraz introvertnosti (iliti stidljivosti)

ne

@ medicus: i ja ponekad namjestim na offline - to kad oću neke slike da gledam ili nešto, pa neću da me neko smara. Ili prosto kad mi nije do priče. Ili kad nekoga želim izbjeći.

Nijedan od tih razloga nije ni društban ni opravdan i samo je odraz mojih slabosti.

- dodatno pitanje: da li je izbegavanje četovanja ne fejsu odraz introvertnosti (iliti stidljivosti)

ne kao sto ne vazi ni obratno. Ja nemam profil mislio sam na chat uopste.

Побрисан спем.

Sve u svemu, meni čat na fejsbuku pomaže masu puta... Npr ako oću da se dogovorim sa nekim nešto, mnogo je lakše kucati samo onako odmah, nego kucati SMS-ove, a to što se čat koristi u druge svrhe, to je druga stvar...

Tudja govna obrisana, a sopstvena jos smrde!

Океј, доста је било.

Pa to za dogovaranje može ako obojica uglavnom non stop visite ne fejsu. A ja pošto ponekad izađem samo, u tu svrhu mi i nije baš praktično. A taman i kad bi visio tamo stalno, ne znam da li je onaj ko mi treba u tom trenutku online.

Zato za svako ozbiljno dogovaranje koristim isključivo telefonski poziv, ili barem SMS.

Mada teoretski, ako se nađemo u isto vrijem na fejsu, može i tu dogovor da se napravi. (što se i desilo nekoliko puta)

A da vas ja pitam nešto sad: Da vas startuje zgodna cura, da je pametna, fina, kulturna, sve ok... Da li biste se muvali sa njom, i da li bi došlo do toga da ugovorite sastanak sa njom iako je ne poznajete?
U pitanju je potpuno nepoznata cura koja vam je poslala zahtjev

@ SMarko: da, mada bi bio prilično oprezan