Prijava

Ja bih zapalio budalu koja se setila da metne one umrlice na paklu.

A kod nas najnormalnija pojava da roditelji pošalju dijete od 5-6 godina po cigare!

"Ja bih zapalio budalu koja se setila da metne one umrlice na paklu."

Da znaš da sam i ja protiv tih zastrašujućih upozorenja na kutijama cigara. Pušači vrlo dobro i bez njih znaju koliko su cigare štetne. A čitanje tih stvari samo stvara dodatni stres i kroz sugestivno djelovanje može samo po sebi da loše utiče na čovjeka.

A 11ogodisnji klinci to dobro znaju?

ma i nije toliko strašan pleonazam ;)

Pa možda su zbog mladih ti natpisi i dobri. I zbog onih koji tek počinju pušiti. Efekat zastrašivanja!

Mada vjeruj mi to može da izazove kontraefekat.

Mlade u pubertetu, željne avanture, i sama opasnost može privući!

Sama činjenica da pušenje može izazvati rak nekima je privlačna samo zbog rizika.

Znam da moze izazvati kontraefekat, ne znam ni sta da mislim o tome. S jedne strane je morbidno previse, s druge strane klincima treba zastrasivanje. Ali da znaju svi koliko je zaista opasno- ne znaju.
A u ovu tvoju poslednju recenicu ne zelim da poverujem.

"A u ovu tvoju poslednju recenicu ne zelim da poverujem."

Pa to ti je kao i ruski rulet i slične hazarderske igre - adrenalin i ti fazoni - radi se samo o pretpostavci, i ni ja ne žeim da povjerujem.

Dajte ljudi, pa te umrlice uopšte ne stoje da bi nekoga upozorile.

Nego da bi se duvanska industrija ogradila od tužbi.
Kao što na američkim fenovima piše da se ne koriste prilikom tuširanja.
Taj neki fazon.

Istina je, jesu zbog toga. Ali klince i klinceze umeju da uplase, zar ne?

Ja saM zakleti pušač, pušim minimum 2 pakle dnevno, 40 jebenih cigara...i kao takav moram da branim stavove pušača, i da ne verujem natpisima na cigaretama, pa u prilog tome i ovim tvojim stavkama protiv pušenje citiraću neke podatke

1. Skraćuje život u prosjeku 15 godina.

Ovo ne znam ko je dokazao, znam samo da se trubi na svakom koraku, a znam dedu ima preko 90 a puši preko 70 godina, kolo igra na svadbama.

2. Nekoliko puta (i do 23 puta) veći rizik od raka pluća i od još sijaset drugih rakova nego kod nepušača.

Japan i Grčka imaju najveći broj pušača na svetu, ali najmanji broj obolelih od raka pluća. Suprotno njima - Amerika, Australija, Rusija i neke južno pacifičke zemlje imaju najmanji broj pušača, a medju prvima su po broju obolelih od kancera pluća.

5. Naročito je opasno kod žena, jer je vrlo teško prestati, a ako ne prestanu u trudnoći to se vrlo loše odražava na bebu.

Vrlo loše se odražava na dete ako žena pušač (da ne kažem pušačica) u toku trudnoće prestane da puši, ili ako počne u toku trudnoće da puši žena nepušač(to jest nepušačica), ako je žena pušač i nastavi normalno da konzumira cigarete kao i do trudnoće, onda se retko odrazi na dete, to znam iz ličnog primera, a i iz mnogih drugih, gde su se radjala besprekorno zdrava deca iako je majka u trudnoći pušila.

6. Loš dah.
7. Stalni i poprilično veliki finansijski izdatak.
9. Smrad i zadimljenost prostorija.
10. Nepristojno gušiti druge ljude i duvati dim u njih.
13. Stvaranje ogromnih količina smeća, od pepela i opušaka, zagađivanje prirode čvrstim otpadom.
14. Povećanje rizika od šumskih požara.

Slažem se.
I da dodam,

Duvan je stotinama godina smatran lekovitom biljkom, da bi tek pre 50 godina postao težak porok koji ubija.
Za samo sto godina uživanje u pušenju je zahvatilo čitavu Evropu. Lekovito svojstvo duvana je bilo opšteprihvaćeno. Koristili su ga lekari protiv kašlja, glavobolje, a pomogao je u lečenju migrene i francuskoj kraljici Katarini Mediči, pa je duvan od 1561. nazivan i "kraljičinom travom".
Da je duvan božija biljka kaže i stara indijanska legenda: kada je jednom u drevnom vremenu zemlja bila jalova ljudi su masovno umirali od gladi. Tada je Veliki Duh poslao Ženu da spase čovečanstvo. Kako je putovala svetom, Žena bi svojom desnom rukom doticala zemlju i tu bi rastao krompir. Gde god bi zemlju dotakla levom rukom - tu bi nicao kukuruz. Kada je svet konačno postao bogat i plodan, Žena je sela da se odmori. Kada je ustala, na tom mestu je počeo da raste duvan...
Do ranog 20. veka skoro svaki drugi odrasli stanovnik Evrope je pušio. Lula je bila sastavni deo opreme engleskog džentlemna, Šerlok Holms je uz lulu rešavao misteriozne zločine, Čerčil je uz cigare vodio rat, umetnici su uz duvan stvarali svoja najveća dela, a rak pluća skoro da nije ni postojao.

10. Nepristojno gušiti druge ljude i duvati dim u njih.

Ово не узимај као аргумент леба ти. Више трују комшије што пале пластику и сламу и остала говна, турирају аутомобилима ко нездрави и остало. Дакле, жи ми ти немо ово да користиш :Д

11. Nemoralno, jer ne truješ samo sebe, već i one oko sebe - dokazani su mnogi štetni efekti pasivnog pušenja.

Какви бре штетни ефекти пасивног пушења? :Д
Дим од 3 цигарете ће се раширити у соби (нпр. 3х3х2,5) толико да је смешно говорити, а сваки нормалан пушач ће отворити пенџер, док ће већина непушача запалити славску свећу не би ли само неутралисали онај мали проценат угљенмоноксида. Ово је смешан аргумент, сем у соби пуној лудака.

16. Povećanje stresa i napetosti - gorepomenuti pozitivni efekti pušenja - stimulacija, smirivanje i merak postoje samo kod ljudi koji tek isprobavaju duvan, dakle kod onih koji nisu ovisnici. A kad postaneš pravi ovisnik taj osjećaj meraka je samo iluzija. Ono što se uistinu dešava jeste da su ti ljudi čim ugase cigaretu u apstinentskoj krizi koja kod njih izaziva napetost i stres, a puše samo da bi iz te apstinentske krize izašli i vratili se u normalu.
Ono što oni doživljavaju kao "merak" i "stimulaciju", zapravo je najnormalnije stanje u kome se nepušači non-stop nalaze, bez cigara.

Ово је индивидуална особина и пресипање енергије из једног облика у други. Еве ја га пушим све у шес и нервозан сам само када ме стока унервози. Али сам смиренији ако немам цигара него док пушим. Смиренији сам да не испадне да сам дивљак без њих јер сам неколико пута добио критику кад попиздим када немам цигара, па да видиш како сад дивљам док држим цигару, а како сам миран док немам. Само з'инат!
Мерак је ту, те је ту. Кад издахнем онај дим осећам се јачи од Хефеста, Вулкана и Кецакоатла заједно.

Не знам ко ти је састављо списак али је мало лоше са обе стране. С, тим што не могу да критикујем аргументе за, јер су врло индивидуални. Мој аргумент је поменут последњој реченици претходног пасуса.

En Dotter, ja imam astmu i mojim roditeljima je lekar iz Tirsove (zaboravih ime) zabranio da puse u istoj prostoriji gde sam ja, koliko god velika bila. Da li je to jebeno slucajno? Ne mozes reci da pasivno pusenje nije nista, zaboga.
A Casperkaz, izuzetaka uvek ima, pa tako i taj deka koji igra na svadbama. Ove brojke po zemljama zaista ne znam, ali nije pusenje jedini faktor za dobijanje raka pluca, to svi znamo.

"Japan i Grčka imaju najveći broj pušača na svetu, ali najmanji broj obolelih od raka pluća. Suprotno njima - Amerika, Australija, Rusija i neke južno pacifičke zemlje imaju najmanji broj pušača, a medju prvima su po broju obolelih od kancera pluća."

Ovo ti ne vjerujem dok ne navedeš izvor. Vrlo jaka ti je tvrdnja, a bez dokaza ne pije vode.
Nađeš izvor, ostaviš link.

"Vrlo loše se odražava na dete ako žena pušač (da ne kažem pušačica) u toku trudnoće prestane da puši, ili ako počne u toku trudnoće da puši žena nepušač(to jest nepušačica), ako je žena pušač i nastavi normalno da konzumira cigarete kao i do trudnoće, onda se retko odrazi na dete, to znam iz ličnog primera, a i iz mnogih drugih, gde su se radjala besprekorno zdrava deca iako je majka u trudnoći pušila."

Što se ovoga tiče, DOKAZANO je da pušenje u trudnoći šteti bebama, a ovo što si ti napisao je veoma OPASNO jer podstiče žene da nastave pušiti u trudnoći.
Stres od prestanka pušenja u trudnoći je daleko manji od kontinuiranog stresa koji beba doživljava ako mama nastavi da puši svo vrijeme trudnoće!

Астма се не добија од пушења било пасивног или активног, а то да астматичарима смета дим је тачно. Астма се добија у градовима најчешће због осталих гована у ваздуху. Да не помињем колико се брижно брине о деци у градовима да ни не стигну да стекну било какав имунитет.

Da li sam rekla da sam dobila zbog pusenja? Ne. Dobila sam je u trecem mesecu zivota. Vec sam rekla da je taj deciji doktor, respektabilni, zato ga i pominjem, rekao da je pasivno pusenje stetno, za asmaticare pogotovo. I ne mozes tvrditi da nije, zaboga...

En_Dotter

Evo ti o pasivnom pušenju članak iz hrvatske vikipedije:

"Pasivno pušenje
Izvor: Wikipedija

Pasivno pušenje je nevoljno udisanje dima duhanskih proizvoda. Dim može dolaziti direktno iz pripaljene cigarete kao i dim koji pušač izdahne.
Rizici uslijed izloženosti duhanskom dimu

Duhanski dim iz okoliša štetno utječe i na nepušače koji borave u zadimljenom prostoru i izloženi su tzv. pasivnom pušenju. Prema Izvješću SZO - Međunarodne agencije za istraživanje raka (IARC) koje se citira i u "Zelenom dokumentu" Europske komisije iz siječnja 2007. godine, duhanski dim iz okoliša ili pasivno pušenje klasificirano je kao karcinogen za ljude. Prema istom Izvješću nepušači koji žive s pušačima imaju 20-30% veći rizik za razvoj karcinoma bronha i pluća, dok se povećani rizik za ovu lokalizaciju raka uslijed izloženost duhanskom dimu na radnom mjestu procjenjuje na 12-19%.

Rizik za koronarnu bolest također je veći 25-30% u nepušača koji žive s pušačima, a prema novijim istraživanjima mogao bi biti i veći.

Najnovija istraživanja također ukazuju da izloženost duhanskom dimu iz okoliša gotovo udvostručuje rizik od makularne degeneracije u starijoj životnoj dobi – glavnog uzroka gubitka vida u EU.

Većina štetnih učinaka duhanskog dima raste s dozom izloženosti, ali su učinci manji u pasivnih nego u aktivnih pušača. Jedino za bolesti srca porast nije linearan, već izloženost duhanskom dimu iz okoliša dovodi do rizika koji je približno polovina onog u pušača.

Glavno mjesto izloženosti duhanskom dimu iz okoliša, uz dom, je radno mjesto. Informacijski sustav izloženosti karcinogenima (CAREX) navodi duhanski dim iz okoliša kao drugi najčešći uzrok izloženosti karcinogenima, iza solarnog zračenja, u državama članicama EU prije 2004. godine.

Studija provedena 2001-2002. u sedam europskih gradova pokazala je da je duhanski dim prisutan u većini javnih prostora, uključujući prostore za provođenje slobodnog vremena, ugostiteljske objekte, transport, bolnice i prostore za edukaciju. Najviše koncentracije duhanskog dima iz okoliša nađene su u barovima i diskotekama, s time da je 4-satna ekspozicija u diskotema slična kao živjeti s pušačem jedan mjesec.

Dojenčad i mala djeca izložena duhanskom dimu iz okoliša (pasivno pušenje) češće imaju upale pluća, bronhitis, astmu, druge bolesti dišnog sustava i smanjenje plućne funkcije te akutne i kronične upale srednjeg uha. Sindrom iznenadne smrti dojenčeta u kolijevci također je češći u dojenčadi izložene duhanskom dimu."

У средњој је била таква ситуација да је велики део одељења био пушачки орјентисан и ту се видело ко је и зашто почео са тим. Причајте ви како хоћете, али су сви почели због неке популарности и имиџа.

Apsolutna istina moja prva cigara je bila na rođendanu pod uticajem drustva al ne smatram sebe pusacem jer zapalim mozda 2 puta u tri meseca i to kad svi zapale ili sam bas zestoko iznerviran a u drustvu sam pusača
slicana stvar je i sa klađenjem jer vise sebe ne smatram kladionicarem jer se kladim jednom mesecno a pre sam svake nedelje davao po 300 dinara na kladionicu

Izvor: Wikipedija

Нећу да читам то заиста... без увреде, али тамо качи ко шта стигне и кад стигне и како стигне, па чак и кад не стигне...