Prijava

zlocesta pufnica

Da li sam rekla da sam dobila zbog pusenja? Ne. Dobila sam je u trecem mesecu zivota. Vec sam rekla da je taj deciji doktor, respektabilni, zato ga i pominjem, rekao da je pasivno pusenje stetno, za asmaticare pogotovo. I ne mozes tvrditi da nije, zaboga...

Пасивно пушење је штетно и кад имаш јебену повишену температуру јер никотин реагује са аскорбинском киселином и уништава је.
Овде није реч о томе како дувански (или бло јебено који јебено други) дим штети људима који пате од неке хроничне или акутне болести. Ово је на општем нивоу или да се одразим другачије у физиолошким условима, а не у патолошким.

Kakvi bre crni argumenti za, kakvi bakrači, nema argumenata za, ne postoje. Ako zajeban pogled može da se mjeri sa rakom pluća, onda ne znam stvarno, nelogično je... Ako olakšano muvaš, a smrdiš kao tvor, kako može da ti je od koristi to?

Ja sam pušač, baš imam dugi staž pušenja, ne znam zašto sam propušio, ali nisam zbog mode i da bih bio mudo neko, sjećam se da sam se kao manji krio iza sijena i tamo pušio, u osnovnoj (7. razred) sam ponekad dolazio kući za vrijeme odmora da bih zapalio cigar, u srednjoj je već to išlo lagano, pušio sam kad oću i đe oću, ali većina ljudi počinje da puši zato što je kul i zato što 7 od 10 njegovih prijatelja puše, i onda da se uklopi, to je najveća budalaština koja postoji. Ili djevojke kad kažu drugarici EJ, IMAŠ 18 GODINA A NEVINA SI, SRAMOTA i ova se istripuje nešto, ma ko vas jebe što ste ga primile ranije, neka se jebe ko kad oće.
Cigari su smeće klasično, i ko god je mislio da proba, da počne, ne znam ni ja, neka se mane toga, jer je to govno, u rukama dok pušite držite jedno veliko govno koje dimi.
Ja sam prestajao da pušim po dvije nedjelje, nakon drugog dana otkad nisam pušio, ja sam bio drugi čovjek, ujutru se probudim čist, nema kašlja, nema škripanja u plućima, nema ništa od toga.

Postoji ona priča da nema čovjek kondicije ako puši, to mačku o rep, trenirao sam košarku, i imao sam kondicije više nego svi ostali, a jedini sam ja pušio... Kasnije sam upisao DIF i lagano položio prijemni, naravno, jedino ste mene mogli viđet ispred fakulteta da pušim.

Sve u svemu, ne postoje argumenti koji bi mogli da pokažu ili ukažu na to da su cigari i pušenje Ok, ne postoje, bar po meni...

Нисам баш све прочитала, а не знам да ли је ико писао о овоме.
Давно сам читала текст једне жене која је писала о теорији завере кад се говори о штетном утицају цигара.
Сви ми знамо да се пре жвакао дуван и да нико није причао о штетним ефектима тога, ко што се данас прича о дувану. Сви знамо да дуван има лековитих својстава.
Она је говорила о томе, како су продали фору да дуван изазива рак плућа и рак уопште, да би заташкали то што рак уствари изазива зрачење које проузрокују војна тестирања.
И видела сам да је неко већ написао, статистика показује да у земљама где има најмање пушача, људи највише болују од рака плућа.
Сви добро знамо колико су ове теорије завере могуће и колико имамо примера у околини да се једноставно не уклапају у то да је дуван толико штетан.
Ја ћу почети да пушим кад нађем неку лепу муштиклу, због муштикле и мотаћу цигаре, фурати их у табакери.

Давно сам читала текст једне жене која је писала о теорији завере кад се говори о штетном утицају цигара.

Mislim da se o ovom tekstu radi

Pre zabrane nadzemnog nuklearnog testiranja, Rusija, Amerika i Britanija izvele su 711 atmosferskih nuklearnih testova, tako stvarajući najmanje 711.000 kilograma smrtonosnih radioaktivnih čestica. Njima treba dodati i izvornih 4.200 kilograma iz same bombe, pa se tako može proceniti da je bruto količina 715.200 kilograma radioaktivnog matarijala. To je više od milion smrtonosnih doza po kilogramu, što znači da su neodgovorni svetski kriminalci iz državnih vrhova kontaminirali atmosferu sa više od 715,000,000,000 (715 milijardi) takvih doza.

To je dovoljno da izazove rak pluća ili rak kože 117 puta na svakom čoveku na Zemlji.

Ovi podaci su naterali američku vladu da pokuša da se diskretno izvuče od odgovornosti zbog masovnih umiranja i da uzrok ovih bolesti nadje na drugoj strani.

Jedino što ljudi udišu osim vazduha bio je dim od cigareta. Tako je američka vlada počela da pravi kontrukciju u koju bi uvukla podobne naučnike (čitajte režimske) koji bi svojim adekvatnim (!) naučnim istraživanjima dokazali štetnost duvana odnosno njegovu povezanost sa pušenjem.

Sumnjivi agens (dim cigarete) morao je biti izolovan i onda u adekvatno kontrolisanim laboratorijskim uslovima morao je da izazove rak pluća kod pokusnih životinja.

Da li verujete da ni po dvesta cigareta dnevno, u periodu od nekoliko desetina godina istraživanja, nije uspelo da proizvede rak pluća ni kod jedne testirane životinje?

Tvrdnja profesora Teodora Sterlinga sa univerziteta Simon Fraser u Kanadi. On je čak izložio tezu da pušači mnogo redje obolevaju od raka pluća jer se pušenjem formira u plućima tanak sloj mukusa koji "predstavlja zaštitni pokrivač i tako sprečava radioaktivnu česticu da prodre dublje u tkivo". Tako je radioaktivna čestica ostaje zarobljena u ovom mukusu može čak kašljem biti i izbačena napolje.

"Tvrdnja profesora Teodora Sterlinga sa univerziteta Simon Fraser u Kanadi. On je čak izložio tezu da pušači mnogo redje obolevaju od raka pluća jer se pušenjem formira u plućima tanak sloj mukusa koji "predstavlja zaštitni pokrivač i tako sprečava radioaktivnu česticu da prodre dublje u tkivo". Tako je radioaktivna čestica ostaje zarobljena u ovom mukusu može čak kašljem biti i izbačena napolje."

Volim i ja teorije zavjere ponekad. Ali mi ovo više liči na tekst koji je neka duvanska kompanija debelo platila da se objavi. Davno su prestale te nadzemne nuklearne probe, a o štetnosti pušenja nikad nije bilo više priče no danas. Zašto?

Takođe veza između pušenja i raka pluća primjećana je MNOGO PRIJE nego što su uopšte otpočele nuklearne probe!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/94/Cancer_smoking_lung_cancer_correlation_from_NIH.svg/326px-Cancer_smoking_lung_cancer_correlation_from_NIH.svg.png

Ovdje se tačno vidi da otprilike sa 20-ak godina zakašnjenja stopa raka pluća direktno prati potrošnju cigara (a procjenjuje se da je za karcinogenezu potrebno 20-ak godina)

Taj Sterling je plaćen od strane duvanske industrije da priča to što priča:

http://www.tobaccoscam.ucsf.edu/vent/vent_hg_internal.cfm

Theodore Sterling and Associates

Check it out:
Sterling and Associates...
Big Tobacco's ties to Elia Sterling of Theodore D. Sterling & Associates Ltd. and to his father, the firm's founder, go back at least as far as 1968-69. The tobacco industry paid for Sterling and Associates' studies on ventilation, later used to promote the "ventilation solution" over smokefree measures.

How Theodore D. Sterling and Associates serves Big Tobacco:

On demand or by proposal, generates "studies" for Big Tobacco, even attacking evidence that secondhand smoke is dangerous.

Example: In 1997, Elia Sterling received $87,000 for a research proposal titled "Critically Review the Major Currently Used Mathematical Models of Environmental Tobacco Smoke Exposure and Risk." Represents the tobacco industry's perspective, and that of their gambling industry fronts, in ASHRAE committees.

For a fee, testifies for the defense in secondhand smoke-related litigation. Testifies in favor of Big Tobacco's positions in OSHA hearings.

Usput da odgovorim na pitanje gosn. Sterlinga:

"Da li verujete da ni po dvesta cigareta dnevno, u periodu od nekoliko desetina godina istraživanja, nije uspelo da proizvede rak pluća ni kod jedne testirane životinje?"

Ne verujem! Bio bi debil kad bi vjerovao.

BTW, prirodni životni vijek većine životinja je daleko ispod "nekoliko desetina godina" tako da je vršenje takvog eksperimenta teoretski nemoguće.

Ta čitava "teorija zavjere" ustvari uopšte nije teorija zavjere, nego čista prevara i propaganda duvanske industrije!

Volim i ja teorije zavjere ponekad. Ali mi ovo više liči na tekst koji je neka duvanska kompanija debelo platila da se objavi.

Naravno, teorije zavere treba tumačiti sa velikom rezervom a poneekad se i dobrano samo nasmejati. Tog profesora su čak i napali da je finansiran od duvanske industrije i da je čak dobio i 5miliona dolara za to istraživanje ali kontraargumente nije dobio na svoje teze. A evo ti još nekih primera:

Profesor Gerhard Šrauzer, predsednik Medjunarodne Asocijacije bio- neorganskih hemičara, svedočio je 1982. godine pred Komitetom za zdravlje američkog kongresa i tu potvrdio da odavno postoje dokazi da izvesni sastojci duvanskog dima deluju antikancerogeno kod testiranih životinja. On je izneo da izvesni sastojci u cigaretama deluju kao antikancerogeni agenti kod testiranih životinja koje su već dobile kancer.

Profesor Gerhard Šrauzer je kasnije pod zakletvom pred istim Komitetom rekao: "...ne postoji sastojak u duvanskom dimu za koji je dokazano da izaziva rak pluća kod ljudi". Dodao je i da: "... niko do sada nije u laboratorijskim uslovima bio u stanju da izazove rak pluća kod pokusnih životinja od duvanskog dima".
Na drugom kraju sveta australijski lekar i lulaš dr Vilijam Vitbi 1978. sam je izdao knjigu "Pušenje vam koristi" (Dr William Whitby"Smoking is good for you") , gde je veličao pušenje kao izuzetno korisno za zdravlje.
Čak je 1979. raspisao nagradu od 10 000 australijskih dolara svakome ko iznese dokaz da duvan škodi zdravlju. Niko se ovom pozivu nije odazvao, pa je zaključio da dokaza i nema.

U svojoj sledećok knjizi pokušao je i da se obračuna sa onima koji pušenje proglašavaju opasnim i samo seju paniku. Kontrolisani australijski mediji su ga potpuno ignorisali (Australija je i dalje kolonija engleske aristokratije, baš kao i SAD). Dobio je publicitet samo onda kada je britanskoj princezi Margareti (strasnom pušaču) čestitao što ignoriše upozorenja da je duvan štetan.

Davno su prestale te nadzemne nuklearne probe, a o štetnosti pušenja nikad nije bilo više priče no danas. Zašto?

Prestale jesu ali posledice od nuklearnih proba su ostale i ostaće dokle god udišemo ovaj kiseonik. Misliš da trenutno vodeće duvanske kompanije nemaju para da navedu vodu na svoju vodenicu i da smanje toliku antipropagandu protiv pušenja? Imaju i sad, ali neko moćniji finansira propagandu protiv pušenja iz nekih njemu znanih razloga. Kao da je pušenje najveće zlo, pa svi se zabrinuli za zdravlje pušača i ulažu milijarde i milijarde u kampanje protiv cigareta...

A ako su životinje testirali samo na kratak rok, a ne jednu istu da godinama izlažu dimu, onda je istraživanje besmisleno, jer su za karcinogenezu potrebne godine i godine, ne ide to preko noći.

Naravno da niko neće dobiti rak u roku od 10 dana taman da puši i 200 cigara dnevno.

Check it out:
Sterling and Associates...
Big Tobacco's ties to Elia Sterling of Theodore D. Sterling & Associates Ltd. and to his father, the firm's founder, go back at least as far as 1968-69. The tobacco industry paid for Sterling and Associates' studies on ventilation, later used to promote the "ventilation solution" over smokefree measures.

How Theodore D. Sterling and Associates serves Big Tobacco:

On demand or by proposal, generates "studies" for Big Tobacco, even attacking evidence that secondhand smoke is dangerous.

Example: In 1997, Elia Sterling received $87,000 for a research proposal titled "Critically Review the Major Currently Used Mathematical Models of Environmental Tobacco Smoke Exposure and Risk." Represents the tobacco industry's perspective, and that of their gambling industry fronts, in ASHRAE committees.

For a fee, testifies for the defense in secondhand smoke-related litigation. Testifies in favor of Big Tobacco's positions in OSHA hearings.

Pa ne mogu da verujem da si ovo iskopao :)

I u ovom tekstu gde se pozivaju na njegovo istraživanje navedeno je da su ga napali da je uzeo pare od duvanske industrije .

Ne radi se o tome da li su ga napali ili ne, poenta je u tome da on zaista uzeo pare od duvanske industrije i kao takav nije mjerodavan da iznosi bilo kakve tvrdnje o pušenju.

Zašto je u svetu trenutno tolika hajka na duvansku industriju, na pušače, mogu slobodno reći, i na pušenje uopšte? To je stvarno mnogo čudna stvar. Ulaže se više para u borbu protiv pušenje nego protiv narkotika. Ili, po čemu je pušenje štetnije od alkohola, koji niko ne dira, čak se i veliča, vukajlija je nejbolji primer veličanja alkohola :), a mislim i uopšte. Ja nisam nikad čuo da je neko umro od pušenja, a od alkohola milion primera znam. Živim u Rusiji i dnevno vidim trojicu kako umiru od alkohola na sred ulice, bukvalno, to je kao dobar dan.

Pa i alkohol je zlo. Ali alkohol je zlo samo ako se pretjeruje, a u umjerenim količanama je čak i zdrav, i ne izaziva ovisnost. Izaziva, ustvari, ali mnogo sporije nego duvan.

Onaj ko nije alkoholičar pije kad mu se pije, ne pije kad mu se ne pije i što je najvažnije MOŽE BEZ ALKOHOLA. Dakle, ja bez ikakvih problema mogu da izdržim koliko god hoćeš bez alkohola.
Nikada u životu nisam osjetio potrebu za alkoholom. Dakle, NIKAD.

Kad sam god pio to je bilo ili iz društvenih razloga, ili zato što sam želio da se napijem.

A pušači se od cigara ne mogu "napušiti". Oni puše iz navike i automatizma i čak - potrebe.

Ili si pušač ili nisi. Čim konzumiraš cigarete iole redovno ti si pušač - i onda skoro da ne možeš funkcionisati bez istih. Moja majka ako joj nestane cigara u roku od nanosekunde se pretvara u nervnog bolesnika i počne histerisati i paničiti.

A 90% ljudi koji piju mogu vrlo lako kontrolisati svoje pijenje, i uprkos, čak i povremenom napijanju, ne osjećaju nikakvu potrebu za alkoholom.

Možda je tek 10-ak posto pravih alkoholičara. Naravno u Rusiji je taj broj mnogo veći.

Drugi razlog hajke je taj što je dokazano mnogo više štetnih efekata duvana nego alkohola.

I nije tačno da niko nije umro od pušenja.

Evo ti ukratko o pušenju i zdravlju (iako je tema 1.000.000 puta prežvakana):

"Tobacco-related diseases are some of the biggest killers in the world today and are cited as one of the biggest causes of premature death in industrialized countries. In the United States some 500,000 deaths per year are attributed to smoking-related diseases and a recent study estimated that as much as 1/3 of China's male population will have significantly shortened life-spans due to smoking.47

Male and female smokers lose an average of 13.2 and 14.5 years of life, respectively.48

At least half of all lifelong smokers die earlier as a result of smoking.4950

The risk of dying from lung cancer before age 85 is 22.1% for a male smoker and 11.9% for a female current smoker, in the absence of competing causes of death. The corresponding estimates for lifelong nonsmokers are a 1.1% probability of dying from lung cancer before age 85 for a man of European descent, and a 0.8% probability for a woman51.

Smoking one cigarette a day results in a risk of heart disease that is halfway between that of a smoker and a non-smoker. The non-linear dose response relationship is explained by smoking's effect on platelet aggregation.52

Among the diseases and afflictions that can be caused by smoking are vascular stenosis, lung cancer53, heart attacks54 and chronic obstructive pulmonary disease55."

Meni bi Jovičić bio mnogo kul lik da ne smara toliko sa religijom i pušenjem.

Koja biljka, sem duvana, u bilo kom obliku izaziva rak?

Nije toliko do samog duvana, koliko je do procesa sagorijevanja u kome se oslobađaju razne kancerogene supstance organskog porijekla, njih ima u bilo kojem dimu, a ne samo u duvanskom. Takođe problem je i u silnim aditivima koji se dodaju duvanu, ne bi li ga učinili još "adiktivnijim" (nema srpskog izraza za to, jebi ga) .

Zanima me tačno koja je ta materija ili 3000 ili koliko već. Hoću spisak.
Nije ovo 5. razred:
Sine, nemoj da pušiš, nije zdravo!
Neću, mama...
Daj neki dokaz.(mada ja ne verujem u dokazivanje :) )

A bre, duvan i marihuana su najlekovitije biljke koje je izrodila zemlja, ali zbog jebene propagande primorani smo sad da mažemo dupe, ruke, lice sa aloa verom, ma šta ona bila.

Pa i alkohol je zlo. Ali alkohol je zlo samo ako se pretjeruje, a u umjerenim količanama je čak i zdrav, i ne izaziva ovisnost. Izaziva, ustvari, ali mnogo sporije nego duvan.

Извини, али како то да етанол има благотворна дејства? Етанол врши дехидратацију организма, разара јетру, помућује свест, оштећује сваку слузокожу којој приђе, итд. итд...

Умрети од дувана је исто као кад би ми рекао да је неко умро од сиде, стим што постоје случајеви овердоза никотином. Али тобако рилејтед дизизис... Батерфлај ефект? Докажи ти мени да је дувански дим узрочник рака плућа. Постоји толико других гована која су такође изазивачи рака овога или онога, али се то не помиње јер није битно. Па ко ће ти избацити натријумнитрит из прехрамбене индустрије??? Он је изазивач рака дебелог црева нпр., ал' ко га јебе, даје арому сувом месу, кобајама и саламама. Колико изазивају рак плућа аутомобилски гасови, индустрија и остало? Немој ми рећи да је то због пушења или пасивног пушења.

Неко је поменуо раније оно за нуклеарке и дуван и ону криву. Само да знате да се у САД доста користила и користи соја, а она је добар апсорбер радиоактивних честица, а гљиве су још већи, али не знам колико се печурке користе у САД. Али соја се користи дуго дуго.

The risk of dying from lung cancer before age 85 is 22.1% for a male smoker and 11.9% for a female current smoker, in the absence of competing causes of death. The corresponding estimates for lifelong nonsmokers are a 1.1%

Да ли су ови експерименти вршени у правим експерименталним условима, тј. да ли су остали фактори узрока рака плућа изузети, а ако нису да ли је популација узета са истог места или не; ако није хоћу детаљну анализу осталих канцерогених агенаса у њиховом окружењу, ако јесу онда оћу детаљну историју места: радиолошку, индустријску, медицинску...
Теорија и пракса нису једно те исто. Сви ови квази експерименти су изузетно шарлатански и пале код људи који не размишљају или не знају шта је то научни метод.