Prijava

Жена коју сам уснио неко вече се претовила у вену, и у њу су ми убризгали једну инфузију глукозе, и вадили су ми крвну слику преко ње. Страшно.

Dati baba kaže, ne mora bude loše, mož sve to i na dobro dizadže, nego odi u neku crkvu u ponoć, prošetaj triput natraške oko oltara i reci: pu-pu-pu, i pljuni. Ima da bude neko dobro, će vidiš.

Ali baba, ti znaš da su mi zabranili prilaz svakoj crkvi u gradu, iako imamo samo jednu. Sjećaš se da sam popu rekao kako je sveti duh jak u njemu, nakon čega sam dobio pismenousmenu prohibiciju ulaska u crkvu. A samo sam htio da budem normalan...:(

Razbij prozor pa se ušunjaj :)

Ko hoće, smisli način, ko neće, smisli opravdanje :)

Ima smisla to što veliš. :) Ali sjećan se da sam smišljao način na koji ću naći opravdanje u srednjoj, muke li su to bile...

Ladno sam napisao "Sjećan" haha

Nisi mnogo pogrišia :)))

1. san:

Završavam sa tuširanjem, izlazim iz kade i uzimam peškir da se obrišem. Inače, taj peškir mi je za kupanje i njime brišem sve, od muda i gus'ce do lica i kose. U tom trenutku upada tip obučen kao vojvođanin (dakle crne pantalone i prsluk, šešir sa obodom i bela košulja) i počinje da se dere na mene kako treba da kupim poseban peškir kojim bih brisao samo lice i da je to razlog zašto imam bubuljice.

2. san:

Sedim ja na fejsu, i odlazim na profil drugarice koja je kao cover sliku stavila kako pije Zaječarsko pivo. Uđem na sliku da je lajkujem i provalim kako su ljudi stavljali komentare tipa "Počivaj u miru, Zaječarsko". Ja u tom trenutku shvatam da je umrlo Zaječarsko (???), briznem u plač i ostavljam svoju oproštajnu poruku na slici.

Prvi san - Lala je u pravu, ne smeš istim peškirom brisat i gujscu i lice. Drugi san - možda si beznadežno zaljubljen u tu drugaricu, pa si najzad u snu shvatio da od toga nikad ništa neće biti.

Okupljam se sa pobratimima ispred škole, u tom trenutku odlučujemo da nećemo da idemo u školu već u Aleksinac (!?), tamo nas sreće neka baba i kaže nam da možemo da prespavamo kod nje, seli smo raskomotili smo se, a onda smo slučajno babi polomili neku lampu i ona nas je isterala napolje u tri sata ujutru, ali dok smo izašli iz zgrade već je bilo 8 sati.
Šta bi to moglo da bude?

Ja vazda sanjam da mi najdraže osobe u životu umiru. Zadnji put sam sanjala kako sjedim sa sestrom u sobi i gledamo TV, i ulazi mama i staje ispred TV-a i kaže nam: "Ja odoh da kupim jabuke, a ako doktor bude zvao, nek vam objasni kako se liječi tumor." Kažem ja: "Pa što tumor?", a ona se nekako uvrijedi na moje pitanje, i kaže sva ozbiljna: "Pa zbog mog tumora na mozgu.", i ode u drugu sobu. Ja zinula, i sjedim tako neko vrijeme u šoku, ne vjerujem šta mi žena reče, i onda trkom za njom u drugu sobu i kažem joj: "Znala sam da imaš nekih problema, ali tumor...", i tu već hoću da povratim od tuge šta li, da mi je da plačem a ne mogu, nego počnem da brojim na prste koliko će to ljudi ostati u mom životu nakon što ona umre, i nabrojim samo oca. Uf, da barem mogu zaboraviti takve snove.

Da li se nešto obistinilo?
Sutra ću da ispričam kakav je san svekrva sanjala a ima veze sa tim što si ti sanjala. Ne bih sad, jer ću posle koješta sanjati. Grozan je san.

Nije, i valjda neće.

Nadajmo se, inače kada sanjaš da ti je neko blizak umro, to znači da si mu produžila život. Nisam mogla od obaveza da napišem ono što rekoh, evo sad uhvatih malo vremena.
Sanjala je svekrva nekoliko dana pre smrti njene majke da je kuvala kafu jer je neko umro a nije znala ko, zatim je otišla do peći na drva u sobi gde je spavala njena majka a ona hladna. Podigla je poklopac da ubaci drva a unutra mračno i ledeno. Cela soba je postala hladna.

Je l' raspoložen neko da mi protumači san što sam sinoć sanjala?