Prijava

Aha, samo pazi da one semenke ne ostanu :) A super je slastica

Kul, hvala ti, bas cu probati. Odgovorila sam ti na onoj temi Raznorazna pitanja za bukovace, procitaj obavezno jer ih ne valja prati.

Kontam da nabacim jedan zanimljiv avanturistički recept, pa ko voli nalete adrenalina neka pokuša.

Bijeli bubrezi:

Sastojci:
1.lagane patike sa dobro stegnutim pertlama
2.džepni nož (dobro naoštren)
3.trenerka
4.bijeli bubrezi skinuti sa živog primjerka vola ili ovna
5.prazna prostorija sa dobrom ventilacijom
6.vatra,tiganj,ulje,luk,i ostali začini po želji
7.prijatelj sa fotoaparatom
Priprema:
Obući trenerku i patike i lagano otrčati do najbliže livade na kojoj pasu bik ili ovan (zavisi šta volite). zatim laganim koracima prići životinji,izvaditi nož i brzinom svijetlosti osjeći mu jaja.
Dalji tok pripreme ovog specijaliteta zavisi isključivo od vaše spretnosti i brzine bijesne životinje (većina ljudi završi svoju kuvarsku karijeru na prvom koraku pripreme).
Ako ste uspješno savladali prvi korak nastavljate pripremu ovako.
Svoj dragocijeni ulov nosite u napuštenu prostoriju,gdje se vrši pranje bubrega.
Oprane bubrege isjeckate na manje kolutiće,dok se tiganj zgrijeva na umjerenoj vatrici.
Nakon 10-ak minuta stavljate posoljene bubrege u tiganj sa vrelim uljem,lukom i ostalim začinima koje ste dodali po želji.
Proces pečenja traje dok meso ne dobije smeđu boju jesenjeg lišća, nakon čega se prelazi na serviranje istog.

Serviranje:
Dok ste vi pekli meso drug koji je slikao nabavku namirnica izrađuje slike,koje se stavljaju u koverte pored svakog tanjira.
Pripremljeno meso stavljate u tanjire i dekorišete po želji,mada najbolje idu sa limunom i čili sosom.
Na ručak pozovete ljude koji vas nerviraju čitav život.
Kada završe sa jelom i pohvale vaš specijalitet zamolite ih da pogledaju sadržaj koverte pored svojih tanjira.
Prijatno :D

Kao obozavalac salata spreman sam da rizikujem i probam svaki recept koji se odnosi na salate. Imam dosta recepata o salatama ali uvek mislim da ima nesto sto nisam probao. Ako znate recept za neku egzoticnu salatu - PUSTAJ u promet.

Zna li neko kako se prave Negro bombone? Mnogo mi se jedu.

Napravi nekih 50'60 dinara i odite kupiti u najbližu prodavnicu;)
Ovako je otprilike glasio neki recept za bozu u bruka skupom Kuvaru
Pravi se od kukuruznog brašna a možete je nabaviti u obližnjoj poslastičarnici.
.......
Virtuel, koliko egzotičan? Ili ono-da je ima samo?
evo ti jedna, dobra, brza, traje par dana bez problema
Iseckaj na kolutove sirov praziluk, posoliš ga i ostaviš u posudi, ukuvaš dva veća krompira(s ljuskom), kad se ohladi, izrendaš ga trenici, izrendaš i komad sira trapista, sve pomešaš s majonezom i eto. Biber po želji ubaciti. Ohladiti pa jesti.
Lenjingradske noći, mislim da se zove.

Napravi nekih 50'60 dinara i odite kupiti u najbližu prodavnicu

Da imam gde da kupim sigurno ne bih pitala za recept.

E pa to ti je ona nebuloza iz Kuvara od brdo para, dobiješ na poklon a glupo ti pitati A gde ste ovo kupili da idem da vratim???

ijao divna tema! gde je dub?
elem, evo recepta za moju omiljenu mi čokoladnu tortu. Ovo je samo jedna od mnogobrojnih varijacija ove čuvene bečke torte:

Zaher torta

280 gr putera (ili margarina)
280 gr šećera u prahu
280 gr čokolade za mešnju
6-7 kašika slatkih prezli (od pettit beaur-a ili plazme)
12 žumanaca
8 belanaca

Za preliv:
4 štangle šokolade
Malo ulja

Mikserom umutiti šećer i puter. Dodavati jedno po jedno žumance. Kada se dobro umuti dodati čokoladu koja je prethodno istopljena u rerni i ohlađena. Posebno umutiti 8 belanca (sa malo soli). Kada je smeša šećera, putera, žumanaca i čokolade umućena, dodati umućena belanca i sjediniti celu masu. Polovinu mase sipati u podmazanu šerpu od 3 litre i staviti u prethodno zagrejanu rernu da se peče na 150 – 180 stepeni (kako bi se lepo ispeklo i kako ne bi zagorelo spolja). Drugu polovinu smeše staviti u frižider da se stegne. Kada se prva polovina ispeče i skroz ohladi, nafilovati je polovinom iz frižidera. Istopiti 4 štangle čokolade sa malo ulja i preliti tortu.

Po želji, kada je cela smeša umućena (pre razdvajanja i pečenja), može se dodati sok od jedne pomorandže sa izrendanom korom.

Prijatno!

@aurora072
Znam taj recept, doduse pod drugim imenom, ali salta je ista. Dobra je, zimska.

Evo da ja dam svoj doprinos jednom takodje zimskom ali laganom i osvezavajucom salatom.

Tanko izrendana sargarepa "na linije", duzine 4-6 cm, so, biber, ulje, sirce, beli luk i persun po zelji, kao i pecena i umiksana paprika (moze i ljuta), takodje po zelji i ukusu. Mogu da se ture i ostali zacini kako vam god padne na pamet.

Ja se trujem ovom salatom.

Edit: Da, zaboravio sam, najbolje je da se sargarepa izrenda dan ranije, da se zakiseli po ukusu i ostavi da prenoci. Sutradan dodati ostale mirodjije.

ijao divna tema! gde je dub?

tu sam lemajo, snajperišem recepte.
Ovo tvoje čudo je bomba ,smrt, za neke ljude. Srećom, ja mogu da jedem sve pa bih sigurno tražio još parče ili dva, repete, ne bi me bilo sramota.
Evo da ne budem lijen, jedan brzinski recept za makarone. Dobar kad studenti dobiju zalihe zimnice, pa im dosadi da jedu samo slaninu i suvo meso, a ne mogu da prestanu.

Potrebno:
suvo meso, dok ne dosadi rezati,
slanina, ista količina kao i kod mesa,
500g makarona,
pavlaka 300g,
ulje,
začini.

Skuvate makarone i stavite ih na čekanje.
Sitno nasjeckati slannnicu i suvo meso i nabaciti na već zagrijanu posudu sa uljem. Dodati začine. Ja volim bosiljak, malo origana,može i ruzmarin, so po izboru, jer su meso i slannnca već dovoljno slani i biber. Kad slannnca postane hrskava dodajte makarone, i dobro izmješajte. Pustite da se malo zapeku, skinite sa vatre, dodajte pavlaku i udrite. Prijatno!

Mesa i slanine nikad dosta, tu ne valja da se štedi, bolje je da manjka makarona.
Ja sam pravio i veće količine i jednom prilikom sam uspio da natovim 9 gladnih vukova sa ovim. Nakon što pojedete ovo vjerovatno vam neće biti do pranja sudova, pa u olizanu šerpu uspite vrele vode, lakše će da se opere kasnije.

Ovo nije recept,ali meni je,svojevremeno,bilo otkrovenje:
Umesto u plehu,gotovu koru za pizzu(ko će,bre,da mesi testo) i sve sastojke po redu,stavim na nauljenu alu-foliju,pa u rernu.
Isto se ispeče,a što je najbolje od svega-možeš da je izvadiš iz rerne golim rukama držeći foliju.
Zašto folija nije vrela,to je za mene viša fizika,ali tako je.
Oni koji mrze da peru sudove,plehove i ostalu gamad kao ja,biće oduševljeni "patentom a la Goga" :))

A jel se ne zalepi za foliju? Šta, samo je svučeš na tanjir?

Staviš dosta ulja,rukom razmažeš lepo(ne sad da,ono,kipi) i staviš testo,pa onda ređaš šta voliš.
Ne lepi se-samo sklizne na tanjOAR :)

Tanko izrendana sargarepa "na linije", duzine 4-6 cm, so, biber, ulje, sirce, beli luk i persun po zelji, kao i pecena i umiksana paprika (moze i ljuta), takodje po zelji i ukusu. Mogu da se ture i ostali zacini kako vam god padne na pamet.

odlična je ovo salata, ponegde je služe uz roštilj, odlična.
Lemaja šta će ti bre prezle u saher-torti, to samo svuče testo dole, tzv.pada.
natnat ovo folija, uspešno menjaš papirom za pečenje i ič se nikad ništa ne zalepi.
Ali kurčevo da prostiš moraš kupiti FINO jer domaći ne valja ništa. Na žalost.
evo vam Satrica na semberski način
mladi luk iseći na kolutiće, posoliti ih, malo stisnuti u šaci da otpusti ljutinu, ostaviti desetak minuta, dodati kašiku nekog sira belog, mrvljenog tzv.švapski ili kašiku fete i krnuti odozgo pavlaku. Sve isto se može uraditi sa svežim krastavcem sem muljanja početnog i u tom slučaju se doda sitno naceskan beli luk.
Neki stave naposletku kap ulja, al to mjah...po volji.

E fala Gogi, probaću :)

i ja ću probati..pojesti :-)))

To se zove satrica?
Nisam ni znala da umem to da pravim :)
Ali,da je lepo-lepo je.
A peki-papir hoće da se u rerni razdrobi prilikom pečenja,zato preporučujem foliju,FINO je skup,bre-mi smo ovde sirotinja :)))

Lemaja šta će ti bre prezle u saher-torti, to samo svuče testo dole, tzv.pada.

neam pojma, ja vec dajes' godina pravim ovu tortu, i ide tako kako ide... probaj bez slatkih prezli, ali mislim da nece liciti ni na sta... ispala bi kao puslica...

FINO papir za pečenje, kontaš, ne aluminijumska folija.
Jeftiniji je papir od folije makar i domaći.
Lemaja ne pravim je uopšte s prezlama, ni slatkim ni slanim;)
Mrzi me sad tražiti ali ide nešto 6 jaja u testo, 180 gr.šećera puter/ne margarin/ i to u kalup koji se može sa strane otvoriti nakon pečenja.
Nakon pečenja razreže se na tri dela, premaže pekmezom od kajsija, poklopi i prelije čokoladnom glazurom, fora je da je praviš dan ranije.
Ne znam, možda mi ne pišemo o istoj torti, ovo ti je saher sto posto...
Treba samo naučiti neke fore kod pravljenja, ne može torta da ne ispadne kako treba...
Fora je npr.mutiti žumanca posebno sa šećerom a posebno belanca i ta tako umućena čvrsto belanca dodati u smesu pred samo pečenje tj.stavljanje u rernu i to polako promešati a ne mikserom. Nema da ne uspe, tj.da se ne digne da prostiš, eventualno ako su jaja stara ko biblija.