Prijava

Sas ja ne kontam, ako uzmem ispada da sam naplatio, a ako odbijem izgleda da ga omalovazavam...

Браво. Мој човек. Само не знам да ли је у том тренутку рећи следеће: "Господине/госпођо немојте ми плаћати због овога, али ако вама значи да то прихватим као знак захвалности то ћу учинити од свег срца".
Имао сам сличну ситуацију.

Враћам се из града колима и видим неку старију жену како стопира у сред града око 3-4 ижјутра. Станем да је покупим наравно и увек ћу стопере купити јер су ми возачи стајали увек када ми је било најпотребније и питам куда. Она да ли је надрогирана, пијана или на неким тешким лековима немам појма. Каже она мени где иде и ја је одвезем до тамо. Кад стигосмо оће да ми да паре па оће. Ја одбијам и попизде она и убаци ми паре у џеп од јакне и излете напоље. Са тим парама је могла да се вози таксијем 3 пута тамо вамо...

ШКК? Да ли се наљутила или је схватила да ме смара што инсистира, а жели да ме награди или нешто треће... Не знам шта да мислим о "награди" више...

Nidžo matori svaka čast..više nego neki za ceo život...

Ma daj. degute je tema. Jebeš dobro delo ako ja sad pišem tu o njemu. Ne svidŽa mi se.

Ja sam to prihvatio na neki nacin iz iskrenosti. Svidio mi se gest jer mi nije nudio pare, nije mi porsipao pricu nego je covjek fino rekao, kupovao sam narandze, evo za tebe... Samo znam da mi se isplatilo jedino kad sam pomagao siromasnijim ljudima kojima je stvarno tesko. I to nije mi se isplatilo na materijalni nacin, nego nekad poslije su ti ljudi znali stati sa mnom i ispricati se bas ono. Imao sam jednog dedu u ulici kojem sam stalno nosio smece, i on bi uvijek kad ja prolazim malo stao sa mnom popricao, nekad mi da neku jabuku, nekad nista, al uglavnom neki savjet ili nesto, ono bas kao stariji cicica. I otkad je on umro, prosle godine, njegova cijela porodica mene pozdravlja i voli i ono, dolaze kod staraca i druze se... A samo sam ponekad morao prosetati do kontejnera...

You feel good, like the people who claim to render service to mankind. That is the "do-gooder's" high. You help an old woman across the street and you feel it is good. But it is a self-centered activity. You are interested only in some brownie points, but you shamelessly tell others that you are doing a social turn. I am not cynical. I am just pointing out that it this feeling is a do-gooder's high. It is just like any other high. If I admit this, living becomes very simple. If you admit this, then it also shows what a detestable creature you are. You are doing it for yourself, and you tell others and yourself that you are doing it for the benefit of others.

Charity is the filthiest invention of the human mind: first you steal what belongs to everyone; then you use the policeman and the atom bomb to protect it. You give charity to prevent the have-nots from rebelling against you. It also makes you feel less guilty. All do-gooders feel 'high' when they do good.

Aurora, možda ti kada vidiš ovde neka dobra dela proradi razmišljanje , pa i ti rešiš da nešto učiniš.Nije ovo napad na tebe, da me ne shvatiš pogrešno, nego uopšteno!

aurora ovo što Nidža rekao...smatram da je lakše ljudima da napišu ovde...a možda natera nekog na razmišljanje..i ne smatram da je degute...ovo je virtuelno...

Svašta javio, svašta, svega je bilo.
Nisam mislila da je degute tema nego šta ja znam, nastavite vi samo...

Sudio 3 tekme jutros, nazvali me sudija kurvo, nije bio penal, ali bio je i dosudio sam pravedno. Pokupio lišće oko kuće, preneo jarmove koje smo koristili da stavimo stiropor na kuću do nedavno, bio sa bakom na groblju, bio uz nju dok je plakala kod dedinog groba da je utešim i da mu kažemo da je konačno kuća gotova, da nema da se brine više. Zatim je vratio kući i legao da spavam.

Uneo komšijinu gajbu piva... u organizam.

ako smo zadovoljili neku devojku i to onako jako,jel se to racuna?

uf ti si zadovoljio.... :D

evo, ja ću sad jani da kažem da je lepa iako mislim da sam lepši od nje :P

jao jao jao
zeka je lepsi, i meksi, i pufnastiji...
volem ja zekanu. sa sosom od pecuraka preko
:*

jano prebaci se odma u ovu temu
ovo stvarno nema smisla, čuj, sa sosom od pečurki
:plače:

Pomog'o kolegi sa slomljenom nogom da se dogega do kola.

zrtvovao sam se i unistio izvjesnu kolicinu rakije, da ne dodje do ovih maloljetnika.

Javio, je l' ti to Jovičić došao u goste?

jano,poslednji put .. :P nije definisan period :)

nije Gamby...nego tako volim da kenjam nešto sa ljudima...pomalo...nego vidiš slabo ko hoće da prizna da je nekog zajeb'o a slabo i ko hoće da se pohvali da je nešto dobro uradio...apatija, depresija...sad otvorim temu...:))