Prijava

Nastavite sa svojim poslovima, sve je u redu.

e pa strajo, nije uspeh ako jednog promenis. uspeh je ako je taj jedan neki veliki uticajni budza. ovako je jalovo. sta bih rekao? turajte kondom, ne pusite, ne preterujte s masnim, dajte krv ponekad, nemoj da ubijate nekog ko je drugaciji od vas ili ima drugacije misljenje...zajebite kladionicu i volite se.

efektan govor traje izmedju 5 i 7 minuta.

пошто пет није између пет и седам, значи то је кратак говор :)
шалим се, па што мора да буде ефектан.. чисто сумњам да би било ко од нас нешто ефектно сад рекао. И може и да буде 6 минута па да не буде ефектан, све зависи шта причаш

Kako biste izgledali?

Kao i obicno, ali razdraganije, jer volim publiku.

šta biste poručili svetu i na koji način?

Radite sta hocete, jer mozete sta hocete, sve dok ne ugrozavate slobodu drugoga. Sve granice su otvorene!

Na koji nacin? Nasmejana.

Imam ja nešto da izjavim za dnevnik! Znaš li ti nesrećo da su Srbi najstariji narod?

I da, verujem da većina nas teži ka tome da ga što više ljudi čuje i vidi, da dopre do što više ljudi, ali, postavlja se pitanje šta je to što bi poručio kad bi ti se pružila ovakva šansa? Kojoj težiš ustvari čitavog života?
Nema pravila. Da li bi u tih pet minuta izreklamirao svoju knjigu, u kojoj si napisao opširnije stavove koje želiš da čuje ceo svet i koji bi doprineli, nebitno. Kakav je vaš plan, kako biste iskoristili tih pet minuta? I, da li uopšte sebe toliko cenite da mislite da TREBA da ih iskoristite. Da li stvarno mislite da imate šta da kažete?
Pošto, što više starim i što više moje uobičajeno okruženje i društvo stari, to se ljudi oko mene više žale. Žale se na nepravdu, prevari i laži koje ih snalaze.
Misle da znaju da pričaju o životu i da imaju šta da kažu. Ali većina tih ljudi verovatno ne bi ništa umela da promeni i kaže, kad bi im se pružila ovakva prilika.

ја бих, само кажем ти, све зависи колико форе имам да се припремим. Рекла бих да је америчка власт говнава, и да су нас Турци покрали у оном полуфиналу, и да је Косово Србија (било али да нам га врну), и зашто све то мислим. Ако имам могућности пустила бих и неке клипове :)

И наравно, да ми модови врате дефиниције које су обрисали, или бар кажу зашто су их обрисали!

"Dakle, dragi ljudi, hvala vam što ste došli u ovolikom broju. Želim da vam kažem, da verujem u vas. Da, da, čak i u vas, debele i omražene amerikance. Verujem da svet može biti bolje mesto samo ako se malo potrudimo. Svi smo mi isti, a već milenijumima pravimo podele. I zato sada hoću da uhvatite za ruku onog pored sebe. Zanemarite njegovu versku i nacionalnu pripadnost i samo ga posmatrajte kao čoveka. Malo ljubavi i tolerancije nam treba da bismo bili srećni. Materijalne stvari dođu i prođu, a duh je večan. I zato treba imati saosećajnosti uvek. Možda bismo tako doveli stvari u red. A možda će naši unuci tek doživeti takav svet. Ali šta kažete da počnemo da ga gradimo danas? Malo nam treba. Tvoje malo je nečije sve. I zato volite se ljudi!"

сад озбиљно...па вероватно бих испричао неку кратку причу, неког паметног лика, јер ко сам ја да целом свету одузимам 5 минута...да се обраћам само Балканцима, вероватно бих цитирао Андрића...

svakako da je lepše uticati na nekog ko može dalje da utiče, ali dovoljno je da nekom ulepšaš dan... :)

Kostja, zar to ne mogu i sami da čuju? Ne bi im ponudio ništa što već nisu čuli ili bar ne na taj način na koji ćeš im reći?
Strajo, onda nema potrebe da se obraćaš CELOM svetu, ako misliš da je sreća pojedinca i dopiranje do pojedinca svrha bilo kakvog obraćanja, zar ne? :)

Рекао бих следеће!

Драги мој свете, не дозволи да постанеш проклет.... Има милион ствари које треба чувати, милион места које вреди видети... Немојте вашом халапљивошћу све то да уништите...

Некада није потребно купити нова кола, некада је сасвим ок нахранити неког...
Није поента имати превише, поента је имати довољно, Материја није битна!

Покушајте да будете људи!

5 минута? Премало времена за било шта... али бих вероватно то искористио да бацим гомилу сочних псовки на рачун цигана, Јевреја, Мосада, јелен пива и Тадића. Јбг, нисам ни за шта паметније, а и тешко да бих могао да смислим нешто што би могло да промени ствари на свету. Па бар да привучем масу и испаднем провокатор. Боље и то него: Мир свима. Ај у курац.

шта мислиш колико је њих читало Андрића? а ово за причу целом свету, кад сам рекао ''неког паметног лика'' нисам мислио на писца или слично, већ нпр. на мог деду, комшију, пролазника који су ми испричали неку поучну причу...нисам се био добро изразио...
мислим да се једном 'поучном кратком причом' може рећи много више него неким говором...

Vidis, sad nesto razmisljam mozda bih, ali samo mozda, i ako sam u gadnom pms-u i nadrndana na ceo svet, izrecitovala jedan svoj tekstic od odavno:

"Pronasli smo novog Boga

Tacno onako kako Vi volite...na papiru...cere se sa njega neke razlicite cike...ruzan je i prljav, ali Vi njime kupujete zivot... Kazete da ste religiozni...al ne moze se sluziti i Bogu i Novcu...stoga ste Vi sami izmislili i odabrali svoju religiju!
Neka sam prokleta sto nisam zbilja zaplakala kada sam videla coveka koji u ruci drzi novcic od 5 centi i kaze: i to su novci... Jesu to novci, nije to covek. Ja sam barem svesna koliko sam bogatija, bogatija za citav jedan svet nematerijalnih oblika, jedan svet u kome se smenjuju osmesi i suze, i ljubav i mrznja, lepota i bol, svet koji nije nimalo ruzicast, ali nije na prodaju! Zelite dvorce, palate, kasmir i svilu, i ispunicete svaku svoju zelju i savka ce vas uciniti sve praznijima i nesrecnijima, jer materija trune brzinom svetlosti, vi toga ne mozete da budete svesni, jer se verovatno plasite da cete dobiti rak od razmisljanja...
Svet bre srlja u propast, pesimisti strepe od Treceg svetskog rata, preti nam globalno zagrevanje, raznovrsnost nove tehnologije onemogucava komunikaciju, jer ljudi vise nemaju ista interesovanja, jos manje se interesuju jedni ze druge, a vi tu pravite dramu jer je casa razbijena- za to se, za ime Boga, daje novac. Mnogo Vi pominjete tog Boga, a verujem da se i njemu, ako uopste postoji onako kako ga ja zamisljam, zeludac okrene kada ga tako smestite u istu recenicu sa prolaznim i bezvrednim!
Ne mrzim vas. Zao mi vas je. Zao mi je sto ne umete da uzivate u svakom danu, makar to bio i onaj kada ste na gubitku, zao mi je sto dodatno crpete energiju iz sve dublje praznine, trudeci se da budete srecni, a putujete u potpuno pogresnom smeru...
I, i dalje, i uvek...zelim da prozivim na svoj nacin..."

Uspela bih to za 5 minuta...u gadnom pms-u...sreca pa sam retko tako gadna...

Ne ne, pogrešno si me shvatio. Svi smo dosad čuli ili pročitali nekoliko tih kratkih poučnih pričica. I one su mi nekako kliše, zato sam napisala ono. Njihov efekat je poznat - inspirišu te za narednih nekoliko sati da se ophodniš bolje, ponekad čitavih nedelju dana i onda se vratiš uobičajenim aktivnostima. A ni klasičan politički govor mi nije nešto spektakularno, i njegovi se efekti znaju.

Milice, da pojasnim, ako se obratim celom svetu velika je šansa da će više njih čuti i prihvatiti mišljenje za koje smatram da je ispravno nego da idem od jednog do drugog ALI i da to mišljenje prihvati samo jedan kockar iz Uzbekistana i vrati se svojoj ženi i deci (porodici, familiji) ja bih opet bio jako srećan i ponosan. :)

mylyca, па и не желим ништа више од тога да пар сати буду окупирани том причом...мислим да за пет минута не можеш постићи никакав већи ефекат... :)

ja bih opet bio jako srećan i ponosan. :)

Pa to je sve kul, bila bih i ja srećna, ali ne i ponosna.

kostja, možeš, možeš :) Keep it simple. Uzmem da čitam neku knjigu i često skontam kako je celih 5 stranica knjige moglo da stane u jednu rečenicu. Mislim, lepo je kad se ljudi raspišu i raskokodaču, to prija za razonodu, ali suština je suština. I ona se ne menja, za razliku od onoga što je opisuje.

Džabe ljudima pričati. Osim ako ne pričaš važnim, uticajnim ljudima i misliš da možeš nešto da promeniš. Tako da bi kod mene bile dve verzije priče, u zavisnosti od ljudi kojima pričam.