Prijava

Наравно да сам ЗА закон.

Мени нису јасни пушачи уопште. Океј, волиш да пурњаш и то је океј, али да сам ја пушач, и да треба да запалим, максимално бих гледао да се померим од непушача, био бих у фазону ''Извините, пуши ми се, идем напоље, брзо ћу да се вратим...'' Кад бих случајно запалио пред неким цигару, а он ми рекао да му смета, само бих угасио, покрио се ушима и извинио се.

Не разумем људе који ускраћују другим људима право на чист ваздух, па се још буне кад уведу закон против тога и називају то дискриминацијом! Еј! Па, тога само овде има.

Takođe sam primetio da je od uvođenja tog zakona veliki broj ljudi ostavio pušenje.

Dućkadzije će prestati da puše verovatno ne verujem da će strastveni pušači prestati da puše a takvih u stbiji ima nazalost dosta

Opet se generalno smanjuje trend. Mislim da progresivnom lestvicom, za 15 godina možemo da očekujemo da se broj strastvenih pušača prepolovi. Pola će dumre, i neće biti toliko loših primera za mlada pokolenja.
Slažem se sa Džimijem, kakva diskriminacija, to je čisti egoizam, guše ljude oko sebe - marš napolje!!!

Da li su informacije o štetnosti pušenja koje objavljuju u medijima i vikipedijama tačne, ja ne znam. Znam samo sledeće: većina ljudi koji su u mojoj okolini umrli od raka pluća bili su pušači. Znam i da sam se sa cigara skidao teže nego moj brat od strica sa dopa. Znam koliko su me pušači svojim dimom gnjavili dok nisam bio pušač, i koliko me sad gnjave kad sam ostavio. Znam da se nekad pušilo u autobusima, i da je to bilo normalno, a danas je nepristojno. Znam da se u 19. veku smatralo nepristojnim pušiti u društvu nepušača, pogotovo u ženskom društvu, i uvek se pitalo za dopuštenje. Žalosno je što mora da se uvede zakon da bi se odbranila elementarna pristojnost.

Da li su informacije o štetnosti pušenja koje objavljuju u medijima i vikipedijama tačne, ja ne znam. Znam samo sledeće: većina ljudi koji su u mojoj okolini umrli od raka pluća bili su pušači. Znam i da sam se sa cigara skidao teže nego moj brat od strica sa dopa. Znam koliko su me pušači svojim dimom gnjavili dok nisam bio pušač, i koliko me sad gnjave kad sam ostavio. Znam da se nekad pušilo u autobusima, i da je to bilo normalno, a danas je nepristojno. Znam da se u 19. veku smatralo nepristojnim pušiti u društvu nepušača, pogotovo u ženskom društvu, i uvek se pitalo za dopuštenje. Žalosno je što mora da se uvede zakon da bi se odbranila elementarna pristojnost.

Палац горе за пост!

Naravno apsolutno za. Jako mi je drago sto smo KONACNO krenuli da radimo nesto povodom toga.

Нови закон о забрани пушења предвиђа следеће:
-Комшија сме да те пријави ако запалиш цигарету у његовом присуству,а то њему засмета. Нема везе што би ти њега требао да пријавиш,јер ти се посрао пред улазним вратима,ал немаш доказ да је он то урадио.
-Не смеш да запалиш цигарету близу продавнице,да дим не оде у њу. Нема везе ако је тамо роба са Интерполове потернице или којој је истекао рок трајања још за време трајања вандредне седнице Савеза Комуниста 1990. Не,ти не можеш њима ништа,ако немаш фискални рачун оданде.
Другим речима: све би било лепо и красно да је у питању заиста брига за људске животе,а не цеђење народа и убирање пара у своје џепове.

JBTE ...zene ...dokle mislite da nas uslovljavate? Lizanje moze A?

Не разумем људе који ускраћују другим људима право на чист ваздух, па се још буне кад уведу закон против тога и називају то дискриминацијом! Еј! Па, тога само овде има.

Коме смета дим,нек се склони.
Ја сам непушач,али годинама живим с пушачима,па ми то не смета.
Што Бури рече,само у болницама и канцеларијама забранити,али ко теби може бранити у својој кући да палиш? Осим,наравно,ако је трудница ту,онда,јебига,изађи на терасу.

Људи једно је ЗАКОН, а друго је скуп ретардираних прописа.
Када пушачи престану да буду дискриминисани у друшву, послу и другим местима онда може да се прича о доношењу закона о тој појави.

Ко што сам рекао, када се престане за другим загађењима у виду дима или када се донесе закон о саобраћају да не смеш возити кола ту и ту или тада и тада јер смета људима кило гована из ауспуха онда ћу да кажем, ајд па може и за пушење.

Да не помињем да је никтин добар инсектицид и растеривач буба. Комарци ме не дирају лети кад пушим, у соби у којој пушим ми долети некад понеки комарац, мува нема сем понека залутала која туче главом о прозор (ваљда јој смета дуван... ЗАКОН О ЗАШТИТИ МУВА)...

А тачно се зна како то функционише у Србији. Обичан народ подвије реп,а павијани у лимузинама и џиповима само ћорну мито и баш их брига,нико им ништа не сме.

gle ga doktor jankovic sto se boji da ne ostane bez pacijenata

Не разумем људе који ускраћују другим људима право на чист ваздух, па се још буне кад уведу закон против тога и називају то дискриминацијом! Еј! Па, тога само овде има.

Други закон дуванског дима...

gle ga doktor jankovic sto se boji da ne ostane bez pacijenata

Од нечег се мора живети :))

Али од дувана се вала не мере умријет!

Када пушачи престану да буду дискриминисани у друшву, послу и другим местима онда може да се прича о доношењу закона о тој појави.

Сад си се проср'о као никад.

Ко дискриминише пушаче, бре? :) Пушачи дискриминишу непушаче, нарочито то долази до изражаја у овој земљи где је поремећен систем вредности. Не знам како је данас, али у моје време, док сам ишао у школу, био је пичка онај што не пуши цигаре, а онај што пуши је кул и фаца. Сва срећа, па ме је болело уво за то шта дебили мисле.

Друго, кад хоћу да изађем негде, тј. уђем у кафић, хоћу да удишем чист ваздух, а не да ми неко намеће своју нездраву навику. Наметање те навике је дискриминација према непушачима.

Треће, у овој земљи има превише пушача да и могли да их назовемо дискриминисаним.

Да не помињем да је никотин добар инсектицид и растеривач буба.

:двоструки лицедлан:

Proliv pušača, naravno. Za zakon sam.

Други закон дуванског дима...

Јесте, да. То је тај хумор.

Човече... Педери се изборише да се јебу и то колективно по Кнезу, Теразијама, СКЦ-у, а гледајте шта нама хоће да ураде, као да смо јебени друштвени отпад! Не стављају нас ни у исти кош са њима, него смо чак НАЈГОРА и НАЈНЕПОЖЕЉНИЈА популација у друштво. Јебем ја ову државу, јебем и законодавце накарадне, трипут нормално и једном у пичку их јебем! Све што не ваља са Запада покупимо први, све што је добро(а на Западу, чињеница је, већина ствари је добра) игноришемо и гледамо на то к'о на смрдљив сир! закон много тога говори о нама, нашем друштву и ономе у шта се претварамо. НИ У ШТА!

Али свеједно, не знам како ће то да буде регулисано, кафићи ће морати да имају део за пушаче, јел тако? А не верујем да ће то бити изолована соба, херметички затворена, тако да дом случајно не доспе до непушача.