Prijava

kako je jebeno kad upoznaš one koji idu u onu drugu krajnost, preterano odgovorni...na daju deci baš nikad baš ništa nezdravo...upoznala sam osmogodišnju devojčicu koju majka hrani kao sebe-makrobiotički...dete praktično ne zna šta je pljeskavica sa kioska...strašno.

Mene su moji dobili sa dvajes(ubeđen sam da sam slučajnost, al' nikad mi to nisu potvrdili) i tvrdim da što su stariji lošije odgajaju decu. Moja sestra ima jedanaest godina i drsko je derište, a brata(četri godine) su protvorili u balavo malo govno.

Treba biti umeren u mnogim stvarima, tako i u vaspitanju.
Mada, ima roditelja koji decu drže pod staklenim zvonom, pa im ne daju da se igraju, isprljaju, itd, pa kasnije oboljevaju od svakakvih bolesti, zato što nisu na vreme stekli imunitet. Ili kasnije kao odrasli leče komplekse iz detinjstva i rade stvari koje im tada nisu bile dozvoljene.

Onaj Džimijev post na prethodnoj strani je objasnio.

ja prvo dete dobila u 21 godini i bio je željen i planiran...i čuvala kako sam znala...sad mu ne fali ništa.

Zivot bez dece je uzaludno pustinjsko lutanje sebicnjaka bez cilja i pravca.

Nemam decu, niti zelim da ih imam. Ko sto neko rece-da se testiramo pa da provedes neko vreme okruzen decom. Evo probala i to pre manje od nedelju dana. Htela sam da poludim.

A sto se sebicluka tice-zar nije mnogo veci sebicluk ako rodis pa shvatis da to nije to (sto je svakako moguce), pa onda imas probleme sa detetom ili u porodici i tako se sranje za sranjetom nize.

Zasto zivotni cilj svake osobe mora da bude u razmnozavanju??? Zar nema jos nekog polja gde jedinka moze se ostvari, osim kroz decu? Meni su zivoti ljudi, sa ili bez dece, isprazni ako se neko nije snasao u necemu sto voli, a ne da mi kljucni parametar bude dete.

- намећу деци сопствене (најчешће погрешне) ставове о религији, као и саму религију, тако што их крсте. Уместо да пусте децу да науче нешто о томе и одлуче кад порасту којој ће, ако ће уопште, религији да се приклоне

Не штанцују се верници бућкањем у воду пре него што науче и да причају људски.

- уводе деци забране, уместо да им допусте да се испуцају док су мала, како касније не би правила проблеме

Мач са две оштрице, ако детету дајеш превише луфта у самом старту, после га фактицки губиш, оно наређује теби, отима кинту са 14 за цигаре, и још свашта нешто. Веруј ми, пуно људи у мом окружењу се водило оваквим начелом, и само је направило саможивнике.

А ко би делио лиценце, ако смем да питам/плашим се да питам?/.

А ко би делио лиценце, ако смем да питам?

Moglo bi lako da se izvede. Standrardizuje se test psihofizičkih osobina koji te oceni i pravi se rang lista. Prvih onoliko koliko je potrebno za pošten prirodni priraštaj dobije da se koti, a ovi ispod crte čekaju drugi upisni rok, ako se ispraznilo mesta ili polažu opet dogodine.

Na kraju se sva deca pomešaju i podele nasumično ovima iznad crte na odgoj.

Не знам да ли сте приметили, али не рађа нас се довољно ни за просту репродукцију.
И ко би то себи дао за право да одређује другоме да ли сме да се размножава? На основу чега би правио тестове? Шта је ово? Стадион у Нирнбергу лета Торовог 1935.

Nemam decu, niti zelim da ih imam. Ko sto neko rece-da se testiramo pa da provedes neko vreme okruzen decom. Evo probala i to pre manje od nedelju dana. Htela sam da poludim.

A sto se sebicluka tice-zar nije mnogo veci sebicluk ako rodis pa shvatis da to nije to (sto je svakako moguce), pa onda imas probleme sa detetom ili u porodici i tako se sranje za sranjetom nize.

Zasto zivotni cilj svake osobe mora da bude u razmnozavanju??? Zar nema jos nekog polja gde jedinka moze se ostvari, osim kroz decu? Meni su zivoti ljudi, sa ili bez dece, isprazni ako se neko nije snasao u necemu sto voli, a ne da mi kljucni parametar bude dete.

na ovo bi imao samo da stavim potpis od A do Š i nazad

Не знам да ли сте приметили, али не рађа нас се довољно ни за просту репродукцију.
И ко би то себи дао за право да одређује другоме да ли сме да се размножава? На основу чега би правио тестове? Шта је ово?

dobro bre bukvalisto, nisam misllio bukvalno da treba da uvedemo licence, ali ok je kao misaoni eksperiment. možda i ne bi bilo nemoguće i neopravdivo. no to je druga tema... samo mi reci molim te, jeli li video ikad roditelje kojima bi bez griže savesti oduzeo decu? o tome se radi...

no nadam se da pod ovim NAS iz prve rečenice ne misliš na NAS SRBE, ustvari misliš sigurno, s obzirom na činjenicu da svet i nema baš problem s populacijom. e to bi već bila tema za onu drugu temu - nacionalizam...

samo mi reci molim te, jeli li video ikad roditelje kojima bi bez griže savesti oduzeo decu? o tome se radi...

Одузимање старатељства над децом ако је то потребно већ постоји.
Нисам одговарао директно само на твоје питање, него видим да има људи који би да одређују ко ће да има децу а ко не, а при томе занемарују да има оних који би њима забранили да имају децу.

no nadam se da pod ovim NAS iz prve rečenice ne misliš na NAS SRBE, ustvari misliš sigurno, s obzirom na činjenicu da svet i nema baš problem s populacijom. e to bi već bila tema za onu drugu temu - nacionalizam...

Свет има проблем са популацијом, и то двоструки. Има нас превише, глобално гледано. А у неким деловима ће нас бити премало да би опстали.
А то што покушаваш да импутираш, нема везе с мозгом. Ни као етикета.

Одузимање старатељства над децом ако је то потребно већ постоји.

Postoji, ali se kod nas primenjuje koliko i zakon o zabrani prodaje alkohola posle 10.

Мислиш, као и сваки други закон?
Иначе, било је нешто на ту фору у Чехословачкој, где су стерилисали Циганке.

Batina je iz raja izašla, naravno ne mislim na lomljenje rebara i vilice i ostali teški fizički napadi . Mekani pristupi, popuštanja, udovoljavanja, preteranog nagrađivanja, će samo dete spustiti na granu primata, bez kontrole, bez ambicija koje bi doprinele njegovom razvoju i pritom pozitivnoj ulozi u društvu. To dete bi bilo običan hipnotisan zombi koji ne razmišlja svojim ganglijama , nego uvek ide linijom manjeg otpora, prepušta se svojim nagonima Id - a, tjest nazaduje na nivo običnog primata. Svaki roditelj koji popusti pred zahtevima nezrelog prepotentnog derišta, ne sme da se zove roditeljem i ne treba da imaju decu. Red, rad i disciplina !

- намећу деци сопствене (најчешће погрешне) ставове о религији, као и саму религију, тако што их крсте. Уместо да пусте децу да науче нешто о томе и одлуче кад порасту којој ће, ако ће уопште, религији да се приклоне

Не штанцују се верници бућкањем у воду пре него што науче и да причају људски.

Ne slazem se sa ovim, ako ga krstis i ceo zivot pricas Bog/Alah/Buda je ovo uradio naravno na pravis vernika.

Mislim da nikad necu dobiti dete, ali verovatno cu promeniti misljenje. Pre 20 dana mi je drug dobio neplanirano dete, ima 18 godina. Sad su i on i devojka napustili skolu, ko zna sta ce biti sa njima, nikada sebi ne bih dozvolio neplanirano dete (uvek koristim kondom). Mislim da svako ko je psiholoski zdrav moze da ima dete. Nauci se sve u hodu.

Jel ti cuo taj drug, tj. lepsa mu polovina za abortus????

Мислиш, као и сваки други закон?

Pa da, izmedju ostalog. Da se to postuje ne bi bilo potrebe za ovom temom.

Ne slazem se sa ovim, ako ga krstis i ceo zivot pricas Bog/Alah/Buda je ovo uradio naravno na pravis vernika.

Мене су моји крстили, па ми нису наметали никакво религијско опредељење, религија за славу, и празнике, и то ритуални део, какво црно затупљивање, све што данас неко не седне са дететом да разговара о религији. Ако пита много баце га на веронауку где 12 година учи како да се прекрсти, и гађа се папирчићима.