Prijava

Мора да је много зајебано кад ти једино остане да у својој глави ствараш неки систем у којем ћеш, такав какав си, нешто вредети.

Dobro rečeno.

@Mentaly Disturbed Veruj mi, pročitao sam to što taj tip nagvažda, i to je definitivno lupanje prazne slame. Čitaj Emila Siorana, mnogo više ima da kaže o tome, ako ti je baš nihilizam prirastao srcu.

Мора да је много зајебано кад ти једино остане да у својој глави ствараш неки систем у којем ћеш, такав какав си, нешто вредети.

GM ovoj konstatacija nema sta da se doda osim da ih treba zaposliti u rudnik, posle godinu dana bi bili k'o novi.

Nihilizam je razlikovanje stvarnog od nestvarnog. Mi postojimo u stvarnosti. U njoj neke stvari zaista postoje, dok su druge iluzije našeg uma. Otkonite ovo zadnje i usmjerite se na ovo prvo.

Ovo nije nihilizam, već nju ejdž sveisvaštizam.

Valdemare, kad ja preperučujem knjige meni se dereš, a ti možeš kad ti je volja, a ?
ccc :-)

Elem, gledam biografiju ovog Siorana na vikipediji i videh ovaj citat "Is it possible that existence is our exile and nothingness our home?" - Može li biti da je postojanje naš egzil, a ništavilo naša domovina?" kako je ovo jebeno dobro jebote, totalno sam u tom raspoloženju. Potražiću ga u najskorije vreme i hvala za hint.

Super je Sioran. Moja nesreća što sam ga čitao kao prilično mlad, pa sam se malo otrovao. Sad skoro sam pročitao "Pad u vreme", toplo preporučujem.
Eh, a oko dranja, ako je ono bilo dranje... Više bih voleo to da nazovem žustrom diskusijom :)