Prijava

Pozdrav,

Primjetio sam da se u posljednje vrijeme pojavljuje sve veci broj definicija pisan cirilicnim pismom, sto predstavlja problem osobama koje ne znaju cirilicu (vecinom posjetitelji sajta iz Bosne, Hrvatske,..), ukljucujuci i mene.

Smatram da bi bilo dobro da se uvede funkcija pomocu koje ce se konvertovati cirilica u latinicu, a i obrnuto. Vjerujem da bi tako sajt dobio na popularnosti, jer bi se na sajtu zadrzali korisnici koji ne poznaju cirilicu.

Konverter bi trebao da bude poput ovoga
http://www.cirilicalatinica.com/index.php

Bojan

Основно образовање је неопходно за коришћење Вукајлије. Назад у први разред. Ти наравно ово не разумеш, па нећеш замерити (:

Па не би било лоше

Pa ne bi bilo loše

ako već želimo internacionalu onda bi bilo ok...

mada, ne vidim zašto jer ovi iz vana nisu doprineli sajtu, gde su defke, gde su ktitori?

za sada, red je da se zadovoljite samim naslovom.

Ti nauči ćirilicu!!! ....Kako mi znamo i jedno i drugo pismo?! (nikakav nacionalizam i ostala sranja)
A,ako nećeš koristi sajt koji si gore naveo
Biće ti korisna i za ruske , bugarske ,ukrajinske,beloruske sajtove :-)

za sada, red je da se zadovoljite samim naslovom.

:)

Ајде, ајде, није тешка ћирилица, требаће ти петнес минута да је научиш.

онда и за хинду нам треба превод, национална дискриминација мора бити искорењена, молим вас!

Vjerujem da bi tako sajt dobio na popularnosti

Још популарности?
Нека, хвала.

Poseti osnovnu školu ponekad, čuo sam da tamo ima učitelja koji znaju ćirilicu. Pitaj da te nauče.

Научи ћирилицу. Десетак дана ти треба, можда и мање.
А конвертовање са латинице на ћирилицу је немогуће, јер многи пишу ''ошишаном латиницом'', укључујући и тебе, Бојане.

Ово је Србија.......научите ћирилицу ....

Е да , увек ме занимало ово...који мој долазе ови из Босне (не из Републике Српске , Босне) и Хрватске на , искључиво Српски сајт?

Лаки, ово је интернет. "Српски" се пише малим словом.

Bojane, kao što su ti već rekli, nauči ćirilicu, nije neka muka.

Pa dolaze jer su im verovatno zanimljive fore sa sajta,nemam ništa protiv toga ali bi trebali ako stvarno toliko žele da pročitaju definicije na ćirilici,da nauče to pismo,jer se ipak trebaju prikloniti većini.

Знам да се "Српски" пише малим словима , али ја то увек радим намерно...
Иначе , ово је речник сленга ,претпостављам , Српског језика.Како би онда неко из Босне или Хрватске дефинисао наш сленг?Ај , нек дефинишу њихов ,ал у чему је сврха тога?А овамо као ............ууууууууу ала кењам.............

Laki, potpuno se slažem sa tobom... Zaista kenjaš.

То је још увек, упркос разним вештачким променама које уводе Хрвати и сад Црногорци, један исти језик. Само што га ми зовемо српским, Хрвати хрватским, Црногорци црногорским.