Prijava

Terra magma i imas je u svim vecim marketima. Ja sam skoro kupio u Rodi. Oko 100din je 1l, zavisi od pakovanja. Sta ce ti 2kg, toliko je dovoljno za omanji bazen. Pospes po dnu oko 1cm debljine, tamo gde ce biti jace biljke, max 2cm. Ne preteruj sa zemljom, neces se algi nikad resiti. Ne stavljaj je blizu vertikalnih stakala, takodje zbog algi.
Komarnik preko zemlje, pa sljunak 1-3mm granulacije. Od 2 do 6cm debljina sloja sljunka. Pozadi vise naravno... Nije lose ni kuglice gline da ubacis, nisu skupe.
Sljunka ti treba dosta, racunaj za aq od 100l 5 do 10 kantica od 1kg
Mogu da ti posaljem trave punu kesu, javi ako treba...
Imam dosta hemianthus micranthemoides i Bacopa australis.

cek cek...javim ti, da vidim sta je to. hvalaaa...
nema komarnik...uzeo sam onu mrezu za fasadu, pa cu da je izukrstam o.O
kad i gde idu kuglice gline i gde to da nadjem?

Kroz fasadnu propada sljunak i nista nisi radio. Isto sam i ja probao i onda skinuo komarnik sa prozora... Mora komarnik!
Kuglice mogu sa zemljom i trebalo bi da ima u svim radnjama Aq. Ima dosta mikro elemenata u njoj i ubacis je oko 10%

e..posaces mi to sto ti ne treba al nemoj puno :)
Odakle je saljes?

Iz Sapca, a gde ti rece da si? BG?

ns....ajde iscimacu te kad bude na pvt...
jos sam u fazi lepljenja pozadine.

Samo polako, sisao sam je pre par dana, pa da se malo razraste. Bas divlja sad i bukvalno bacim punu kesu svakih mesec dana... Mozda cu uskoro u NS, pa javljam ako budem, ali nije problem poslacu AKS-om.

musaši lepi spermu po pozadini svojoj

Umetnicima je sve dozvoljeno...

Evo kakvo je stanje kod mene sad.
imghttp://www.dodaj.rs/f/C/yR/3iABZhdW/img5918.jpg/img

sta ti ono? pesak...crni mermer? a sta ovaj zbun na sred? jel to onaj tumble viiid :)

Crni kvarcni sljunak 1-3mm. Zbun je od mahovine vesicularia dubyana. Vezes ga najlonom za pecanje za granu ili kamen i mozes da pravis oblik koji hoces.
Sljunak obavezno nadji 1-3mm, ne mora crni. Pesak ne moze, jer zacementira i nema strujanja vode kroz podlogu. Krupniji propusta zemlju i mutice ti vodu.
Ispostuj tih par stvari i neces imati problema.
Filter spoljasnji (aktivni ugalj, keramicke granule, sunjdjer, sinteticka vata)
Svetlo 1w na 1l vode (samo bele i gro lux neonke)

filter mi je unutrasnji...jbga takav akvarijum

Pravljen unutrasnji ili plasticni sa sunjdjerom?

pravljen unutrasnji

e, uzeo sam umesto tera magme, kokosov treset (ostaje nerazjasnjeno odakle liku iz Ledinaca kokosov treset) u pet sopu. 2L- 110 din. jel znas nesto o tome?
mislio sam staviti to, pa mrezu, pa pesak onaj sivi sugavi, pa vecu granulaciju (mislim 3-5), pa onda crni kvarcni pesak.

jel sadim biljke kako formiram akvarijum ili posle cikliranja?

Као да слушам два пензионера из НАСА-е. :)

Ја бре купио онај акваријум од 5л, залепио неку фото тапету на задње стакло, мало каменчића и натрпао рибице. Шта кој мој грануле 1,3542мм гранулација кроз мрежицу слајдовна вискозом и вертикална магма. :)

:D
smoriceee te akvaristika zbog maloooog!

хахаха, ма то су ми били почеци, а и крај..за рибице које сам убацивао без да питам могу ли да живе у таквим условима лоло

Da li postoje biljke kojima možeš počupati mali deo, njega zasaditi i on izraste u novu biljku?

Da li postoje biljke kojima možeš počupati mali deo, njega zasaditi i on izraste u novu biljku?

nema...samo uvozno ima
nase ove domestik budu skotne par meseci