Prijava

Ja imam očajnu profesorku iz građanskog pa ipak ostajem jer znam kakve sve, po meni boleštine, rade na veronauci... Ne shvatajte me pogrešno, ja sam pročitao Bibliju i sve to i mislim da postoji nešto tamo što sve pokreće ali veronauka je po meni veoma, veoma loš način da se pokaže ta neka vera u Boga... Što se mene tiče ukinuti i gr. i veronauku i uvesti Marksizam...

jer znam kakve sve, po meni boleštine, rade na veronauci...

Па ако је сечење вена ивицом листа из Библије болесно, онда стварно не знаааам...

Makedonci su do sada provalili da je veronauka protivustavna. Ne znam sta jos ovi nasi slepci cekaju.

Вера и наука слабо функционишу као једна реч. Предмет би требало преименовати.
Ако би уопште требало да постоји тај предмет у школама, онда не би требало да буде подељен на православни катихизис, католички вјеронаук, исламски штавећ и та срања, већ би требало да се учи о свим религијама подједнако, па и о атеизму, како би се деца учила толеранцији. А не оно - муслимани терористи, католици сатанисти педофили усташе, православци ћетници, атеисти иморалисти, јевреји шкрти. Добро 'ајд, јевреји јесу шкрти.

Ја сам у првом средње ишао на католичко срање, јер сам из породице утвара ватиканских, педофила и усташа, ал' сам престао после пар месеци, јер је срање. Ишао сам после и на православну, јер је био неки кул лик који тренира аикидо, вози авијон и прича јапански. Код њега смо причали о Саут Парку и елесдију. Ал' онда је дошао неки радикалчина, па је и то било срање.

Nije baš lako prihvatljivo da neko sa zdravom logikom veruje u religije. S druge strane, ako udariš na čoveka dovoljno rano...
http://www.youtube.com/watch?v=LACyLTsH4ac
Dole veronauka.

Nije ni jedno ni drugo. Tačnije kako je ko shvata, ali nije ništa loše. Moj stav je da je veronauka korisna jer vernika približava Bogu. A to što si okačio se zove izluđivanje naroda od strane samozvanih duhovnika. Ne može svako da bude duhovnik, mora mnogo toga da se odrekne i da se posveti Bogu, molitvi i crkvi. Prava veronauka je ova koja se kod nas uči a ne to u Americi.

Makedonci su do sada provalili da je veronauka protivustavna. Ne znam sta jos ovi nasi slepci cekaju.

Čekaju tvoj savet, stvarno ne znam kako im uopšte nije palo na pamet tebe da pitaju.

А не оно - муслимани терористи, католици сатанисти педофили усташе, православци ћетници, атеисти иморалисти, јевреји шкрти.

Ovo više liči na neku osnovnu školu u Teksasu, ja za ovakav slučaj kod nas nisam čuo da serviraju ta sranja na veronauci. Jedino ako je neko debil pa da to ponese sa sajta Stormfront-a na veronauku.

Ја сам ове године ишао на грађанско, али сам чуо да је ова ликуша која предаје веронауку неки екстра дебил, ултрадесничарка нека, дружи се са оним пајваном Обрадовићем и слично, па сам се пријавио следеће године за то. Пренећу вам искуства :))

Dobro, ali zašto nama nevjernicima nameću svoje bogove? Šta ako mene boli kurac da se približim bogu ili letećoj svinji ili krilatoj čarapi?

Dobro, ali zašto nama nevjernicima nameću svoje bogove? Šta ako mene boli kurac da se približim bogu ili letećoj svinji ili krilatoj čarapi?

Ko ti nameće? Veronauka nije obavezna. Doduše u mojoj srednjoj se to zvalo 'pravoslavni katihizis' i žena je bila sasvim normalna. Čak nam je i objasnila i da je islam previše satanizovan i da nigde u Kuranu ne piše da treba linčovati hrišćane. Sve zavisi od čoveka do čoveka, nema potrebe za generalizovanjem.

Ae kao iščitaj temu.

Veronauka je nedvosmisleno ispiranje mozga deci koja nisu u stranju da kritički rasuđuju. Da nije na svakog od njih udareno očenašima, sabah namazima i ko zna čime sve čim su progledali, vernika bi danas, u 21. veku, bilo daleko manje.
Veronauka krši ljudska prava u tom delu što ne ostavlja deci izbor, već ih nasilno i bezobrazno hvata dok ne mogu da se odbrane.

Veronauka krši ljudska prava u tom delu što ne ostavlja deci izbor, već ih nasilno i bezobrazno hvata dok ne mogu da se odbrane.

Заиста, шта хоћеш да кажеш са овим?

Заиста, шта хоћеш да кажеш са овим?

Imaš ovde predlog viška.

Ovo više liči na neku osnovnu školu u Teksasu, ja za ovakav slučaj kod nas nisam čuo da serviraju ta sranja na veronauci. Jedino ako je neko debil pa da to ponese sa sajta Stormfront-a na veronauku.

Можда ниси имао прилике да то искусиш, али, на православном катихизису нпр, вероучитељи често намећу деци своје ИванаЖигон-ставове, а често уче и историјске заблуде. А пошто је грађанско васпитање подједнако срање, на шта деца да иду?

Ја сам за то да се тај предмет промени и да верска настава остане у школи, али само ако се изучавају све религије, и то објективно, а да буде речи и о атеизму. Тако ће се деца научити да толеришу једни друге и поштују сопствене изборе и да уопште имају право на избор. А не да се од њих праве екстремисти и фашисти, и да не уче децу како је еволуција срање и да је "само теорија" коју је измислио жидов протестант и енглески масон. Са друге стране, оно би научило атеисте да не буду арогантни скотови који не поштују вернике и пљују их због најбаналнијих ствари, као што то ради оно имбецилно удружење Атеисти Србије.

жидов протестант и енглески масон

:D

Можда ниси имао прилике да то искусиш, али, на православном катихизису нпр, вероучитељи често намећу деци своје ИванаЖигон-ставове

Hvala Bogu pa nisam imao priliku da iskusim, inače ne bih ni išao na časove. Žena je bila sasvim normalna, čak je i branila jednu devojku koja je snimila nićpor dok su ostali profesori bacali drvlje i kamenje po njoj.