Prijava

Nije mi jasno što ljudi spamuju ako ih ne interesuje tema ??? dosadni ste.

Bolje objašnjenje zato što makar nešto pokušava da objasni, čak čini to vrlo dobro. Kako ćeš drugačije objasniti npr. amneziju bez da je svedeš na destabilizaciju moždanih procesa, i da je kao takvu medicinski tretiraš. Ne postoji ni jedno alternativno objašnjenje...

A koji li se i ja kurac zanosim da pišem na ovom sajtu o ovim stvarima, nije ni meni jasno...

do kurca, dosta je.. aj u zdravlje..

Мада је наше сазнање непотпуно и заправо кључни елемент му фали, тврдимо да је све друго будалаштина јер очекујемо да ће нас даље истраживање одвести баш тамо где смо наумили.

To.

A i voleo bih da čujem šta vi mislite da duša jeste, bez da kritikujete materijalistički stav? To me zanima?

Nemam pojma. Nešto nesvodivo na aktivnost mozga, mada opet ne tvrdim da bez mozga može da postoji. U svakom slučaju, neki entitet koji se ne može uklopiti u naučnu sliku sveta pošto on sam pravi naučnu sliku sveta, kao što oko ne može da vidi sebe. Ne mehanizam. Kako nauka napreduje, pokušavala je prvo da objasni dušu satnim mehanizmom, pa onda mašinom, pa sad računarom, ko zna šta je sledeće. Nauka pokušava da objasni stvoritelja (dušu) onim što je taj stvoritelj stvorio (satom, mašinom, kompjuterom), a to mi ne zvuči baš kao dobar način. Zato mislim da na ovo pitanje šta je duša ne može nikako biti dat odgovor.

Bolje objašnjenje zato što makar nešto pokušava da objasni

Ценим ја напоре науке да објасни све живо, али ето, још није успела. Кад буде риспект, дотле, мрште у лабораторију и ћути :)

Nisam ja ništa majkemi, to je Gamby rekao na početku...

Nije Gambi rekao to sranje. Kakav 21 gram? Ta nisam bilde.

e, to je stvarno nelol, taj 21 gram, aj to da zaboravimo zauvek

Mene sad interesuje ona Džimijeva teorija da je duša = sise.
Ako podjemo od te pretpostavke, šta onda znači izraz 'ti si duša od čoveka'?

Znači li to da treba da zveknem šamarčinu prvom ko mi to laže?

možda samo hoće da ti kaže da si nematerijalan, što i nije neki kompliment, tako da, nećeš pogrešiti ako ga zvekneš svakako

Dakle, sise su nematerijalne. Grabulje, živeli!

Неки људи имају обичај да поистовећују разум са самим собом, а не да га посматрају као средство. Све што је разуму непојмљиво, за њих не постоји. То је као оно код џедаја и Силе. Ако Лук не верује постоји Сила и да може да извуче Екс-винга из мочваре неће успети, ако верује - успеће. Ако не верујеш да постоји нешто неопипљиво, нематеријално, онда то за тебе стварно не постоји. Проблем је у људској ароганцији, јер мислимо да постоји само оно о чему ми можемо да размишљамо, да опипамо... Шта зна кишна глиста шта је завист? Није способна да то схвати. Сад замислите да сте ви на интелектуалном нивоу кишне глисте и да постоји неки феномен, нешто компликованије, нешто што лествичаст нервни систем не може да појми. Ако неко стварно верује да смо ништа друго до биохемијских машина, програмираних себичним генима у свемиру насумичних молекуларних случајности, осуђени да задовољавамо центре за задовољства у свом хардверу док не цркнемо, онда ће се на тако нешто и свести. Мислим да нико у ово стварно не верује. Они који су веровали нису више међу нама.
Ја ћу да наставим да верујем у нешто друго. Можда је то нешто илузија, али, за мене је стварна. И забавнија.
Свиђа ми се оно са оком које не може само себе да види. Има и варијанта са прстом који не може сам себе да додирне. То беше из веданте, ваљда...
Све у свему, меј д форс вит ју би.