Prijava

Kako rešiti problem čvora?

па овако...када видите да има чвор не треба заманути онако лепо једном, него к'о да вам је последњи пут да цепате дрва...чвор не треба цепати него ломити.

Da li mmmćete dok zamahujete sekirom?

само код последњег замаха приликом цепања чворова...мислим да цепање без мммћања није цепање.

Šta mislite, da l se Ceca stvarno jebala s onim likom iz spota "Idi dok si mlad"?

јебала

Kako rešiti problem čvora?

Удреш га једно пе'-шес' пута до петнес'. Шеснести пут викни "СРБИЈАААА" и удри, ломи се сто посто. Моја тактика.

Едит: А помаже и ако забодеш сјекиру, па онда маљем треснеш по њојзи. Моја тактика бр. 2.

Pazi ovako tokom dugogodišnje prakse jedna alatka se izdvojila svojom korisnošću za razbijanje čvorova svih vrsta i veličina

http://learnchainsaws.com/Chainsaw%20Pics/Stihl/Stihl%20028%20WoodBoss.jpg

Inače cepanje sveže bukovine je kao ispijanje piva pod suncobranom. Uzmeš sekiru od 5 kila i samo je pustiš. Drvo puca od težine sekire.
Bagrem je jebeno drvo za njega treba koristiti ovo čudo sa lancem ili ako pri ruci imaš neko vatreno oružje. Samo ne treba preterivati sa kalibrom, inače ćeš se grejati na čačkalice.

Ja sam profesionalni cepač drva. Sad nije sezona, ja cepam u jesen, kada pada lišće zlatno.

Volim da cepam kad je vlažnije, ako me razumete.

Удреш га једно пе'-шес' пута до петнес'. Шеснести пут викни "СРБИЈАААА" и удри, ломи се сто посто. Моја тактика.

Ovo ću definitivno probati. :)

Da vlažno drvo lakše puca.

Ja kad jednom zama'nem na panj, on se odma' od stra'a raspadne na četiri dela. Ja psihički utičem na njega.

Питате дрвосечу да ли воли да цепа дрва?
Не , не волим!То је нужда , обавеза , посо , то се мора , тако да ми је то нужно зло ....
А кад цепам волим оне огромне али правилне и равне трупце , па на 4 или ако су баш велики 8 делова .....

Ова секира је кева ,што тежа то боља ....

http://www.brokenships.com/slike/200803030706010.sekira.jpg

Које сте ви нубаре... Па ако ми треба више од 3 пута да бих чвор прецепио могу да идем да се закољем граном. Који курац. Чвор се не разбија на снагу, већ на технику. Гледаш годове и готова ствар, из прве пуца, а да ли ће да се придржи па мораш још неколико пута после тога није ни битно. Битно је да из прве или друге нађеш линију ломљења чвора.

Cijepam 1 m/h osim ako nije pred kraj kamare pa da su ostali oni jebeni...

ma cepanje drva je sranje, fora je da odes u sumu i da obaljujes. pa kad ga obalis iseces ga na manje komade i tovaris na prikolicu. sve posle toga je dosadno. trosim godisnje oko 40 metara drva, sve ja i cale dovucemo kuci, obalimo, istruzemo, iskratimo... polovinom avgusta je vec sve gotovo i samo se uzima. kada vidim lika da u decembru izlazi iz kuce da bi nakratio 2 korpe drva za taj dan sazalim se na takve ljude. jbt cekao si da bude -10 da bi icepao drva?
najvise prsnem kada me cepanka udari u nogu aaaa prsnem tad.

inace jedan deda mi je poginuo pre 20 godina u drvima, prevrnula se kola natovarena drvima na njega, lik sto je bio sa njim nije mogao da izvuce sekiru jer je bila zatrpana drvima, otrcao je do sela da trazi sekiru i niko mu nije dao jer su mislili da ce da zakolje nekog, dok se on objasnio...

drugi deda mi je poginuo pre 5-6 godina isto kada je isao za drva. u njegovoj kuci su poznati po egzibicijama kada idu za drva, uvek odu negde u picku materinu na neke nepristupacne terene, dok je blato i sl... i njemu se prevrne traktor, bio je janpi i pokusavao da se popne tamo gde nije moglo... inace nisu oni caletovi ili kevini ocevi nego ono, malo dalji rod.

Реме да је метар кубни па ајд, вако не бих те запослио. Па један трупац ћу да прегризем за сат.

Janpi dolazim ti na saranu dogodine sa velikom sekirom.

Ja cepam od dvanaeste godine i prilično sam dobar. Treba tu i dosta tehnike ne samo sirove snage, deda me je učio.

bez zajebancije, volim da demonstriram silu betleksa nad tvrdim armorom nenaoružanog panja. Samo me mrzi da skupljam ostatke sjebanog panja i nameštam nove...

Ja budžim demidž zimi pa posle panjevima razjebem armor preko leta.

Doteru pa ja samo o kubicima pricam, mozda sam se pogresno odrazio.