Prijava

Po vašem mišljenju, čija je scena najbolja (kvalitetnija)?
Uzevši u obzir da je sve krenulo iz Amerike, po meni je Evropa.

Daklem?

Метал кренуо из Америке?

Метал кренуо из Америке?

Za Treš Amerika, a za sve ostalo Evropa je bolja po mom ukusu...

Метал кренуо из Америке?

Scorpions, Džudasi, Blek Sabat.... Čini mi se da je Evropa ipak bolja

Amerika.
Skoro sav metal koji ozbiljnije slušam potiče sa američkog kontinenta. Moderniji je.

Blek Sabat, Prist, Vajtsnejk, D Hu, Led Zepelin...

Definitivno Evropa.

Метал кренуо из Америке?

Брате, хеви метал је оригинал британски продукт, који се после развио како у Европи, тако и у Америци.
Од седамдесетих и осамдесетих креће права навала.
Реално, до појаве треш метала, Немачка (и остатак Еуропе) није односила неку превагу у односу на извођаче са англофоних подручја. Тек мало касније почињу да се примећују нијансе: Европски звук је бескомпромиснији и тврђи, док је Амерички мелодичнији и прилагођенији мејнстриму. Наравно, Енглези су имали проверене легенде, али и неке изненађујуће квалитетне бендове, који су били баланс између 2 континента.

Има пун курац добрих бендова и овде и тамо.

Da'l je metal krenuo iz Amerike, to ne mogu da tvrdim. Ali ceo r' n' r' kao muzika i način života jeste. Američka scena 80-tih i početkom 90-tih je po meni dobra (uzimam u obzir sve žanrove), dok mi se ovi novi bendovi uopšte ne sviđaju.... Sve mi nekako vuče na emo i skoro su svi u istom fazonu. Al' zato Evropa jebe!

Метал кренуо из Америке?

лолололо. ИЗ БРИТАНИЈЕ, ЦАРЕ!

и да, то је глупо питање, не може да се одлучи. свака сцена има своје мане и предонсти, мада у последње време нешто више слушам амере. неки стоунер, слаџ и неке непознате треш бендове.

али нико нема право да каже да је тру металац док није чуо непалски спид метал!

Россия-матушка! Butterfly temple
http://www.youtube.com/watch?v=MJuFrDJ1dBw

Оно мало што слушам је из Британије и то доста старијих.. да не понављам. Па претпостављам да имате одговор.