Prijava

Imaš neki argument možda? Ili se i i to pobija na fakultetu? :p
To što se nešto našlo na takmičenju, znači da je odobreno od ministarstva. Ti si o svojoj komepentnosti rekao u OBA slučaja.

Jadni su ti profesori koji nastaju od takvih studenata.

U ovo postaje interesantno!

Aman, devojko, daj primer neki za NOĆU kao imenicu u instrumentalu!Možda i postoji takav slučaj, ne tvrdim da ne postoji!

Argumente za Milića ti stoje, ali ti očigledno ne znaš da ih pročitaš!

Izvinite ako vas prekidam ali ja imam jednu nedoumicu...

Javno mnjenje...

Ja mnjem
Ti mnješ
On,ona ono mnje
Mi mnjemo
Vi mnjete
Oni mnju...
?
Kako?

Neki noću bleje.

Aj da vidim baš, koji je to padež po tebi.

mnjenje je imenica, znači mišljenje, zapravo! :))

Prste, nemoj mene o tim stvarima, nisam kompetentna. :D A nemoj ni ovog, on je još manje. :P

auuuuuuuuuuuuu...pa vidi se koliko ne znaš!!!

pročitaj molim te, sta sam napisao za to!

tačno, nisam, ali neke stvari znam! :))

Ja mislim da ovde neko nekoga zajebava. :) (Nadam se da sam ispravno napisao.)

Ja mislim da je dotični dupli nalog. Samo mi još dokaz fali. Medikuse, javi se!

Molim? Ja samo ne volim kada me neko vuče za nos. Nije problem u tome što se ne zna, već što ne želi da se prizna da nije u pravu.

Inače, za Milića nismo ni ja ni dotična administratorka u pravu...u tome i jeste poenta, kada niste sasvim sigurni, raspitate se. Ali džaba ja to sada da ispravljam, kada tek onda ništa neće da bude jasno! :))

Lingeru, ne vredi ti da se raspravljaš sa Ivanom, ona je mod i u svakom momentu može da skine kačket i da te klepi njime. Da, da. :)

Ja znam da sam u pravu jer prvo proverim nešto pre nego što kažem.
"Pravopis srpskoga jezika"
A drugo, ako već ne znaš koji je padež "noću", zašto onda ne priznaš da ne znaš, kad već smatraš da je to loše.

Ma znam, ali bi time pokazala da je nemoćna!

Dušo, noću NIJE IMENICA, već PRILOG. To sam i napisao! Sa suzama u očima ti ovo govorim! Ne verujem u ono što čitam!

A što se pravopisa tiče, uzmi ti blago meni GRAMATIKU, jer je očigledno nisi naučila kako treba!

Lingeru, rado bih presudio, ali kad razmislim koje su mi opcije - odustajem. Ili bih dobio kačketom u glavu ili bih se s tobom morao raspravljati pa bismo obojica dobili kačketom. Ajd' sad, odoh da vidim šta ima na televiziji.

Možda sam nemoćna u drugom smislu. :P
Fuck off, odo' u grad, bolje nego na netu da se smaram sa mamlazima.

Pa nema šta tu da se raspravlja...Tako je...To je gramatika, nije književnost!

Mogu li neke stvari ovdje da se razjasne, ako nije problem...? :) Ne bih baš kačketom u glavu.. :D

Noću - instrumental (jedini mogući) od imenice noć; noću je takođe i prilog, nastao upravo od okamenjenog oblika instrumentala. Tako da ste oboje u pravu.

Poranio Kraljeviću Marko (ili bilo koja druga junačina) jeste epski vokativ - imenica koja se u obliku vokativa koristi za izražavanje subjekta (umjesto nominativa), isključivo zbog ostvarivanja epskog deseterca.

I ja uopšte ne znam što ste se vi toliko svađali...