Prijava

Ајд ми да направимо свој тест опште образованости за Бранислава. Ево ја да кренем.

1. Радиновић и Маровић су заједно за Звезду одиграли више од 243 утакмице и дали мање од 8 голова. Рачунајући и припреме у Анталији.

2. Шок жваке су садржале лимунтус.

3. Сергеј Трифуновић је јебо 3 пута у јануару 2003.

4. Џими Барка је Сајбер Курајбер.

5. Карим Рашид је имао изложбу у Тенесију.

6. Лајка се три пута усрала док је била у васиони.

7. У Русији је најпопуларнија емисија "криминал у Русији".

8. Бранко коцкица је имао минимум једну операцију у животу.

9. Рулет може да се победи.

10. Слејер је најбољи бенд на свету.

Мораш да погодиш свих десет да би био незаглупљен.

Мењаћете гуме на Реноу у скорије време, професоре.

Сад имам комплетан репертоар у случају да ме обори из књижевности по други пут.

kasnije doteru okupirana mi je masina na kojoj je hon xD

Ako rezultati ne lažu - nisam podlegla - zaglupljivanju. Brecam se na sve tog tipa, jer me ljudska ograničenost sa kojom se neretko susrećem baca u bedak. Ako prošetate malo po manjim mestima, nagledaćete se i načućete se svega i svačega. smirise-smirise-smirise-smirise.

Realno gledano takve ljude mozes naci u svakoj zemlji... to su generacije koje su ostale u vremenu kada nisu imali odgovore na neka pitanja kao sto i mi nemamo odgovore na neka pitanja na koja ce imati generacije posle nas... i mesalina isto ce tako neko iz tog vremena doci i pogledati nas i reci: "sta sve od ovih budala cuti" a jbg mi smo iz tog vremena kao sto su ovi sad iz vremena prije nas....

zamisli kakve su gluposti ljudi lupali i vreovali u srednjem veku....

Није проблем толико у "тврдњама", колико у ономе што иде после у "објашњењу".

Ја сам имао 0. Ако не рачунамо нека дискутабилна питања везана за неке статистике за које једноставно не могу ни да претпоставим одговор. Нпр:

10. Smrtnost od gripa (u Srbiji ili u čitavom svetu) je manja od smrtnosti u saobraćajnim nesrećama.

Одакле знам која је смртност грипа у односу на саобраћајне несреће? Никад у медијима нисам чуо да је изнет овај податак. Вероватно је у Европи и развијенијим земљама већи број људи који гине у саобраћајним несрећама, али у свету има много земаља које немају лекове и штатијазнам, па људи масовно умиру од грипа.

Nije problem u zaglupljivanju, problem je u zadrtosti kod ljudi. Ja sam po nečijim merilima možda glupa, priglupa, zaglupljena za neke stvari. Ne znam nešto, iznosim stav koji zastupam i koji nije valjan, i činjenice koje nisu dobre. Ali ok, priznajem da sam pogrešila i otvorena sam da vidim i drugu stranu. Sa ljudima danas ne možeš da diskutuješ. Jednostavno nije izvodljivo. On je ubeđen da su stvari takve kakve jesu i neće ni da te sasluša, a kamoli da samo malo, na sekund pusti tu misao da se obradi u glavi. Jok - zadrto i ograničeno kao tepsija. Pa se ti sad bavi prosvetiteljstvom ako smeš, reci nešto pametno a da ti ne otkinu glavu. Još ako si mlađi? Šta ti znaš on je prošao kroz sve i svašta!

lol znam da anglikanska crkva nije sekta, akcenat uopšte nije bio na tome

Ono što reče messalina za zadrtost je u punoj meri primenjlivo na gospodina Ćirkovića. Naročito na njega! Ako je neophodno, dokazaću kasnije u nekoliko jednostavnih koraka.

Ok, slažem se da ne mora svako da sve zna. To je normalno.
Eto, ako ne znaš da je avionski saobraćaj najbezbedniji na svetu, nije problem, ne mora da znači da si glup. Priznajem.

Ali čekajte, ne razumete suštinu.
Obratite pažnju na ovo što je napisao:

Nijedna od gornjih tvrdnji nije autorska – svaku od njih sam čuo, mnoge i više puta, u Srbiji ili među srpskom dijasporom, pročitao u novinama ili na domaćim forumima i blogovima.

Dakle, svaku od ovih tvrdnji je čuo od više ljudi, na forumima, blogovima, itd... A šta se radi kada ljudi razgovaraju, postuju, bloguju?
TAKO JE, diskutuje se tj. vodi se rasprava o nečemu (ili se izražava stav, verovanje...). Ako učestvuješ u nekoj diskusiji postoji osnovna pretpostavka da se makar malo razumeš u temu. I tu dolazimo do grma u kom leži zec. Ljudi koji su rekli/pisali one nebuloze su to rekli diskutujući o nečemu, dakle to je bio njihov stav, ubeđenje, argument, nazovi-to-kako-hoćeš. Oni koji su to napisali ZAISTA misle da se više umire od avionskih nesreća nego od gripa, oni ZAISTA misle da se Tesla izjasnio tokom života kao pravoslavac, oni ZAISTA misle da je viljuška izmišljena u srednjevekovnoj Srbiji, oni ZAISTA misle da je solarna energija jeftina, itd.

Ili primer odavde, sa prethodne strane, Duncan Ferguson prvo potpuno samouvereno napiše kako je većina naučnika religiozna, a pritom nema pojma o tome. Ja mu predočim prave podatke, a on se onda pravda: "Опет те питам, да ли ти ЗАИСТА верујеш да свако мора да зна статистике америчке и британске Академије Наука? То су детаљи опет, а не општа информисаност." Pa ako ne znaš, ne busaj se u grudi na prvom mestu.
Poenta: ako ne znaš nešto, nemoj da crpiš rešenja iz postojećih urbanih mitova ili da ih sam izmišljaš. Uradi sam svoje istraživanje, čitaj, proveri činjenice, formiraj mišljenje na osnovu toga. Ili jednostavnije - ćuti ako ne znaš.

Ćirković je samo otišao korak dalje i nagovestio (ono što već svi znamo) gde i zašto su ti urbani mitovi nastali.
I da, ovo za avione & grip sigurno nije posledica Slobe ili Tita, ali pretpostavljam da je čovek jednostavno hteo da zaokruži na "lep" broj 50 pa je skupio što više budalaština iz različitih oblasti pa se tako i to našlo na listi. Ovo za avione & grip ili solarne panele je verovatno produkt čistog idiotizma nekog samouverenog neobaveštenog forumdžije, nego devedesetih.

Dakle, svaku od ovih tvrdnji je čuo od više ljudi, na forumima, blogovima, itd... A šta se radi kada ljudi razgovaraju, postuju, bloguju?

Где је то нашао? Извор? Колико је нашао људи који то тврде?

Ćirković je samo otišao korak dalje i nagovestio (ono što već svi znamo) gde i zašto su ti urbani mitovi nastali.

Ко зна? Не млати. Добар део тих "тврдњи" које је навео су настале на вајном западу, којем треба да тежимо.
Најобичнији политички памфлет на који ће малоумна, набеђена руља да се прима.

Има и више, Рипли :))) НЕ разликује врсте кекса хаха

http://vukajlija.com/posteri/bio-sam-da-uzmem-jafu-70436.jpg?1297705424

Хахахахахха Фергусоне, императоре! Императоре? Добро је да сам умео да напишем израз страног порекла, јер сам много заглупљен, судећи по "тесту".

Ахахаха, тест увести као пријемни на Филозофском! :)

Ахахаха, тест увести као пријемни на Филозофском! :)

Ко то прође, одма диплома : )))

Одма, б'ате :)

Što bi rekao moj omljeni celebrity: "Ne bacaj bisere pred svinje."
Moja misija je završena u ovoj temi. Sve što je trebalo da bude rečeno, rečeno je.

A sad vas ostavljam u vašem malom autističnom svetu koji ste stvorili u vašim glavama i koji vam pruža utehu i sigurnost... gde su kiše od voćnog sirupa, drveće su velike lizalice, a ljudi su u stvari mali čokoladni Ajnštajni. Njam-njam. Eh, Srbijo...