Prijava

fora je što su već istražili i odbacili su cijelu priču.

A ovo za Egipat što pričaš je totalna glupost. Keopsovu piramidu je spominjao i

H E R O D O T
E
R
O
D
O
T

u 5. vijeku prije nove ere.

e ako su oni odbacili onda nema tu nista (vratili se nazad da smisle novu fomulu za sampon)

jovo, ne budi neozbiljan nego istrazi kada je u novom dobu pristupljeno lokalitetu i kada se krenulo sa modernim istrazivanjima jbt

Jedina stvar kod tih tunela što je dobra, je što možda stvarno može nekim ljudima pomoći u zdravstvenom smislu... i ako je to samo placebo, i to je dobro. Placebo efekat je moćan. Ako to stvori dovoljo ubjedljivu i upečatljivu atmosferu da se kod posjetioca pokrene placebo efekat, zaista može pomoći da se osjećaju bolje.

Ja sam čitao ima dosta svjedočanstava da je ljudima bilo bolje nakon posjete.
Mislim, ružno je možda malo što sam sve te ljude nazvao budalama, tako da to povlačim. Svakako vrijedi to posjetiti, ako ništa iz radoznalosti.

Ali isto tako Semirova cijelu priču su naučnici odbacili, tako da ne mogu govoriti o nekim piramidama koje su ljudi izgradili, ta priča ima mnogo rupa.

Ali ako je to neki ljekovit, ili interesantan prirodni lokalitet, onda okej, nek dolaze ljudi, ako kome pomogne, tim bolje...

Jedina opasnost od toga bi mogla biti ako bi ljudi zanemarili klasične terapije uzdajući se u piramide.

Ti si rekao da su piramide otkopane, a one stoje tu nad zemljom 5000 godina.
Okej, možda sam te previše bukvalno shvatio. Ako misliš na neka savremena arheološka istraživanja, ona su sigurno počela tamo negdje u 19. vijeku, jer je tad to postalo popularno.
Znam da je Šampolion početkom 19. vijeka dešifrovao hijeroglife.

Ali kakve to veze ima... za piramide se oduvijek znalo... nisu ljudi za njih saznali u 19. vijeku.

otkopane - ponovo otkrivene kako god hoces

da, znalo se, samo provele u zaboravu napustene ko zna koliko vekova dok ih neko nije revitalizovao i doveo nameni, isti model kao sto i semir primenjuje na bosanskim.

moglo se desiti i da ostanu u pesku i dandanas te ja i ti ne bi palamudili o ovome a semir bi se bavio nekim normalnim poslom

evo ja na primjer vjerujem Josipu Pejakoviću... da li je to zbog placebo efekta ili zbog negativnih jona, nije ni važno, važno je da je čovjeku bolje

https://www.youtube.com/watch?v=lDYa92bRS3A

evo vidi ovo Jovo, ima i srpska piramida, zove se Rtanj i Djokovic malo malo se pentra po njoj u potrazi za nadri jonima

https://i.ytimg.com/vi/XPxiTs_RtMw/maxresdefault.jpg

isti skulptor kao i bosanske

https://ramondahotel.com/img/planina_rtanj2.png

Nisam iscitao sve nemam vremena trenutno, samo da odg cari - bio sam u/na piramidi u visokom.

Ne vjerujem u te price o nekoj energiji i svemu sto semir gura ali ne iskljucujem mogucnost postojanja neke drevne građevine na tom prostoru jer nije ovo neka nenaseljena vukojebina bila od nastanka svijeta pa eto kao otkud piramide u visokom. Jeste eto piramide su samo u egiptu, al u kurcu. Sve i da je apsolutno sve marketinska prevara (sto ne iskljucujem mogucnost da jeste) opet vrijedi otici pogotovo nekom ko je vec dosao u BiH jer je lijepo sređeno, nije skupo (ne moras kupovati vodu u piramidi jovo, visoko je odmah tu pa tamo kupis u marketu lol) i sama ideja nekome zapadnjaku iz modernog evropskog grada da dodje u neku vukojebinu na balkanu i vidi piramidu je zanimljiva tj meni bi bilo kul

fino pliduu, samo mislim da je semir pogrijesio oko naziva, trebale su biti pajsad bosnjacke piramide lol

Inace zanimljiva prica skroz a ovi sto se pecaju kako tu nista nema su solid mejmuni

https://www.021.rs/story/Info/Srbija/375024/ALIMS-Vakcine-AstraZeneka-protiv-kovida-nisu-dostupne-gradjanima-Srbije.html

Evo oglasio se i alims, cuj dzonson sad kao odlazi dobrovoljno niko ih ne tera toboz

El se zna kako je ovakva vaca sumnjivog kvaliteta dopala na nase trziste pored silnih strucljaka ovog cuvenog alimsa i batuta. Neverovatno da unutrasnja kontrola nije mogla prepozna fake kvalitet i zastiti svoje gradjane od posledica. Jel radi ko tamo il samo prima mito

Nema ni onih silnih medija pokrovitelja vace i slavnih epidemiologa prozbore koju puj pike ne vazi korist veca od stete lol

Cudi me da je izostala neka kvalitetnija opservacije od strane Jovora na ovu blamazu sa astra zenekom

ili celta (*da se ne uvredi)

Bacila je AstraZeneku i posla u drugi svijet

Po meni to sa Astra Zenecom je upravo dokaz protiv teorija zavjere. Znači kad neki realan problem sa vakcinama postoji, to se kad tad sazna, ispita, prizna se greška. Da je zavjera ne bi je povukli već bi nastavili trovati.

Uzgred i za vrijeme korone se znalo da Astra Zeneca pravi probleme sa ugrušcima i dosta ljudi ju je izjegavalo i to je bilo javna stvar.

Jedina stvar koja se promijenila je što su tad smatrali da je rizik ipak prihvatljiv, a sad su zaključili da je ipak prevelik.

Ništa čudno u medicini, i prije se dešavalo da se neki lijek ili vakcina povuče, ako se dođe do saznanja da je isuviše rizičan.

eeee me Jovo, znali teoreticari zavera za vreme korone al objasni ti to sada ovima sto su odabrali bas tu vacinu a sa televizije im spocitavali (vrhunski strucnjaci) kako su sve vacine bezbedne

Cudno mi malo da drzave poput nase nemaju neku kontrolu nego izgleda ovde stranci mogu prodaju sta hoce

celte cime se obicno vacinises?

celt: astricom

JOVOR:

Uzgred i za vrijeme korone se znalo da Astra Zeneca pravi probleme sa ugrušcima i dosta ljudi ju je izjegavalo i to je bilo javna stvar. Ništa čudno u medicini, i prije se dešavalo da se neki lijek ili vakcina povuče, ako se dođe do saznanja da je isuviše rizičan.

Ja znam da su ljudi uglavnom izbjegavali Astru... Ono što je bilo dobro za vrijeme korone, je što je bila široka ponuda vakcina. U značajnoj mjeri ljudi su mogli da biraju.

evo ukratko kako je to izgledalo u to vreme (za astru se znalo) i kako je odradjeno u praksi

https://www.aa.com.tr/ba/korona-virus/australija-%C4%87e-nastaviti-sa-upotrebom-astrazeneca-vakcine/2181432

ako se secam dobro astra je bas dominirala u australiji

U Velikoj Britaniji je skoro polovina odrasle populacije primila dve doze AstraZeneka vakcine protiv Kovida-19.

Ona je vrlo verovatno do sada spasla više života u zemlji nego Fajzerova i Modernina vakcina zajedno.

lol

Kako smo, dakle, stigli do ove tačke?

Razgovarao sam sa naučnicima, političarima i komentatorima o sudbini Oskford-AstraZeneka vakcine, koju su, za dokumentarac na BBC 2, političari nazvali „poklon Britanije svetu".

Postavio sam im svima ključno pitanje: da li su se ambicijama vakcine isprečili politika i nacionalni interesi?

Ser Džon Bel, regius profesor sa Univerziteta u Oksfordu i čovek u središtu tima koji je izveo Oksfordovu vakcinu iz laboratorije pravo u ruke miliona, izuzetno je kritičan prema donosiocima odluka u EU.

„Uništili su reputaciju vakcine tako da se to pročulo i u ostatku sveta", rekao nam je on.

„Mislim da je loše ponašanje naučnika i političara verovatno ubilo stotine hiljada ljudi - a time oni sigurno ne mogu da se podiče."

cuveni naucnici sa oxforda

Ovo je već ozbiljna priča i osnovana kritika, i to mi je ok, kad postoji nešto konkretno. Za razliku od klasičnih antivakserskih narativa.

Tačno je da su gurali i Astru uprkos rizicima, ali je isto tako tačno, da ko je iole pokušao da se informiše mogao je da skonta da je Astra rizičnija od ostalih.

Stara moja npr. primila 2 Sputnika, ujak 2 Kineza, a ja ništa.

a ja ništa

sta ti je dobro informisan Jovur :)