Prijava

bila bi dobra scena da ovaj beeshaper da kampanju za reklamiranje našeg dragog premijera axaxaxaxa

или телекома

Moze i gasprom

Kako jebeno da nateram moderan lcd televizor da radi sa mrtvim video rekorderom, oću da pustim neke matore kasete. Nači, ubo sam običan antenski koaksijalni kabl u OUT na rekorderu, a drugi kraj u antenski ulaz na televizoru. I sad šta? Kaže mi da bi trebalo da radi na trećem ili četvrtom kanalu(??), probao sam na televizoru i digitalno i analogno skeniranje antenskog ulaza, prebacio na taj treći i četvrti kanal, i na rekorderu podesio treći ili četvrti kanal i ništa. Je l' ima neka fora koju propuštam. Čini mi se da bi trebalo da na televizoru postoji onaj DEDICATED kanal, tipa 00 ili AV, ali to nemam

video rekorder jebeni...moja keva to i dalje korisi iako je ubedjujem da tehnologija nudi mnogo bolje stvari...odnesi to u radnju i nek ti prebace na cedeove...tako sam i ja uradio...samo sto pola nisu nubacili jebem ih u usta...u pitanju su videi kucni iz peroda 1990-2001

koliko se ja razumem u fiziku, ne mere to bez kabla - televizor ti je digitalni, a ti pokušavaš da mu uguraš analogni signal, probaj da video povežeš na STB nekog provajdera pa onda na TV ili da ideš preko SCART kabla

verovatno grešim, ali ja bi tako probao

Čini mi se da bi trebalo da na televizoru postoji onaj DEDICATED kanal, tipa 00 ili AV, ali to nemam

Šta, bre, nemaš AV? Imaš sasvim sigurno dugme "INPUT" na daljincu ili na samom TV-u - pritisni jednom i videćeš da će ti izaći lista na kojoj se nalaze izvori video signala (HDMI, SCART, ANTENNA ili AV, VGA ili šta već imaš od ulaza). Odabereš ANTENNA (ili AV, zavisi od TV-a) i tad tražiš ručno, a možda čak se i automatski pojavi slika.

zyc je danas natetao lika da sjebe sebi monirtor ekserom i cekicemm,tako da razmisli da li njegov savet slusaces

Može da prima televizor preko antenskog kabla i analogni i digitalni signal, imam dugme gde šaltam s jednog na drugo. Skart sam kupio, samo što se ispostavilo da rekorder nema skart izlaz, samo ulaz(za snimanje TV programa). Evo pokušavam na komp da povežem preko TV kartice, sve mi se čini da je rekorder GEKNO

odnesi to u radnju i nek ti prebace na cedeove...tako sam i ja uradio...samo sto pola nisu nubacili jebem ih u usta...u pitanju su videi kucni iz peroda 1990-2001

Jebiga, ja mislio da uštedim tih par soma dinara, plus neće da mi prihvate ove dve kasete što im se odvojila traka sa točka, moram da zalepim prvo. U teoriji bi ovo trebalo savršeno da radi, ne mogu da utvrdim šta me jebe. Biće da je rekorder.

Matori, imaš li S-Video na tom video rekorderu?

Šta, bre, nemaš AV? Imaš sasvim sigurno dugme "INPUT" na daljincu ili na samom TV-u - pritisni jednom i videćeš da će ti izaći lista na kojoj se nalaze izvori video signala (HDMI, SCART, ANTENNA ili AV, VGA ili šta već imaš od ulaza). Odabereš ANTENNA (ili AV, zavisi od TV-a) i tad tražiš ručno, a možda čak se i automatski pojavi slika.

Imam u source i AV, i kompozitni, i SCART, i HDMI i ostale kurce, ali je taj AV input kanal povezan sa žuto-crveno-belim činč ulazom, nema nikakve veze sa antenom.

to je najverovatnije :)

ali je taj AV input kanal povezan sa žuto-crveno-belim činč ulazom

Pa, što ne spojiš video rekorder tako - putem s-video kabla?

Napisah gore, nema s-video, ima skart, ali taj skart je ulaz, a ne izlaz. U svakom slučaju, odo da pazarim i ovo govno:
http://www.lunashops.com/images/upload/Image/rf-3-rca-cable-1.jpg
pa da iz antenskog izlaza na rekorderu ubodem u tri činča i na AV kanal i aupičkumaterinu

edit: tj, ovo na slici ima ženske činčeve, meni trebaju muški, izgleda da treba i neki konverter između da stoji

imaš neki kockasti konverter da kupiš 100%
ja imam neki prastari

Ne znam tačno da li će ti proraditi, ali u svakom slučaju ne slušaj od nekoga ko ima ovako nešto na avataru savete o sređivanju slike, signala i tako to, prosto ne uliva poverenje:
http://x.vukajlija.com/var/uploads/avatars/200807/4335/medium_T2_12x.gif

Na cinceve ce sljakati

Pusti kasetu na rekorderu neka ide na play.

Onda uzmi daljinski i na bilo kom kanalu počni da tražiš analogni signal. Zamisli da nemaš kablovsku nego da imaš običnu antenu i moraš kanale manuelno da tražiš.

Ako nisam razumeo kako treba onda jbg.