Prijava

Jes anarhija, pa se vrnemo u kameno doba...

Kakva crna anarhija,mi kakvi smo,postavili bi Saleta Popovića za apsolutnog vladara,pa bi imali svakog dana na ulicama Grand paradu.

Опет се слажем са Џимијем. Анархија је немогућа у нашем друштву, јер смо и даље примитивни. Само апсолутизам, па сад какав то нек одлучи неко други, а не ми, јер ми за демократију немамо слуха ни осећаја.

To sa anarhijom su neke moja razmišljanja u kojima čovek ne mora da bude vuk, ali to ću jednog dana objaviti u svojim memoarima. :) Tako da je za sada bliže da bude neka despotija, jebemliga.

Pa Hrist da siđe u Srbiju,ne bi znao šta da radi sa nama ovakvima.

Ma, kurac moj anarhija! Prosvećeni apsolutizam, vladavina DOAZANO pametnih ljudi, koji neće da odvuku masu u provaliju, nego će da isteraju ovce kud treba. Narod je, bre, stoka i treba se prema njemu ponašati tako. Glup je, zao, sitan (u moralnom smislu). Zato mu je potrebna čvrsta, ali pravedna i pre svega pametna grupa čobana koja će da ga usmerava na pravi put.

Опет се слажем са Џимијем. Анархија је немогућа у нашем друштву, јер смо и даље примитивни.

Анархија је немогућа у било ком друштву. Можда су људи у неким земљама наизглед еманципованији од Срба на пример, али видели би их кад би се десио неки рат и кад би почело неко ванредно стање. У недостатку власти и контроле, људи се претварају у звери и онда испливава оно најпримитивније из њих.

Rat izvlači i najbolje i najgore iz čoveka.

Ne verujem da je Dankan mislio na Srbiju. Pre će biti da je govorio uopšteno.

Мора, Блече. Једноставно у једној аграрној земљи теби живи 80 % становништва у градовима! Од тога малтене 40% на територији главног града. Па то је нечувено, и ово је скоро па неки облих анархије, јер да није људи би били мотивисани да остану на селу, да раде пољоприведу, а не да гладујемо као сад, јер сељака пљачка држава. Па, јебена малина се по Скандинавији може продати за огромну кинту, а ти не можеш странцима да је продаш без да ти држава диктира цену, а при том имаш субвенције од те државе у виду великог курца да избијеш око, или оба. Ми смо аграрна држава, и будала зна да би МОРАЛИ да имамо најјефтинију храну у овом делу Европе, јеботе имамо најплоднију равницу на СВЕТУ можда, која чини јебених 40% земље, а лебац плаћамо скупље него у Европи, а држава нема резерве брашна! Еееееј, о чему причамо, какава демократија, диктатура КУКЕ И МОТИКЕ и нема даље!

Dobro, i šta ćemo sad? Kolektivni bojkot izbora il da opet budemo ovde i glasamo? :)

Ma najjači nek vlada, pa kome ne valja ovaj ga žvajzne šakom u glavu da se primiri, i tako... Bolje i to nego da me ovi gej političari prcaju u glavu... Osim Palme, naravno, on je bokser, njega ne bih ni štanglom u glavu mogao savladati... Kako Rusi stavili Putina za glavnog, i ne može mu niko ništa, osim Fedora, ali oni su ortaci, pa je tu opuštencija...

Ja NE GLASAM!!! Ne više.

Анархија је немогућа. Најјачи би одмах успоставили нови поредак и кренули са тлачењем. Једноставно, човек је човеку вуц.

Da li je to zaista tako ili nam ispiraju mozgove da ne možemo da živimo bez državnog uređenja, sistema, zakona. Propašćemo odmah, postati manijaci, ljudožderi, poubijati se međusobno i još gomila holivudskih scenarija. Pođite od vašeg okruženja. Za koliko ljudi iz komšiluka pouzdano znate da bi u anarhiji odmah podivljali i pravili sranja? Zar nisu većina oni koji izbegavaju stres i plaše se nasilja? Koliko ljudi znate da imaju muda da opsuju nekog u lice a kamo li da postanu totalni manijaci? Ko će to da zavlada, kriminalci? Pa oni opstaju upravo zato što ih zakon štiti, tj. ne mogu da ih pobijem jer ću da robijam, a oni meni mogu da jebu mater kako im se ćefne jer za njih zakon ne važi. Možda nisam u pravu, ali složena je to tema i ne bi trebali olako da donosimo zaključke o nečemu što nismo iskusili, kad smo mi uopšte probali da živimo u anarhiji?

Да, Џими и Гамби, говорио сам уопштено, али познавајући нап менталитет, посебно сам мислио на Балканце. Није демократија за нашег човека, који не зна шта су му приоритети у животу. А камоли анархија.

Мрмуне, ти си беше гласао за Тому раније? :))

Џими

Мрмуне, ти си беше гласао за Тому раније? :))

Ahahahahahahha, da, da, ja sam taj tip ljudi :)))

Black Hole

Dobro, i šta ćemo sad? Kolektivni bojkot izbora il da opet budemo ovde i glasamo? :)

Теоретски- Револуција "Куке и мотике", а у пракси да седимо, ћутимо и смрдимо, јер немамо ми као народ више снаге за било какву борбу...

Dobro, ja volim revoluciju, al koga da guramo kroz revoluciju, koje pičke materine? :)