Prijava

Džimi, u anarhiji ne bi bilo vojske, jer ne bi imala šta da brani.

А силни тенкови и наоружање би одједном ишчезли, је л' да? :) Ниси пажљиво прочитао шта сам написао. Не би било уједињене војске, али би и даље било људи који имају приступ оружју које је преостало од војске, а то је много опасна ситуација.

Покушавам да замислим тај сценарио. Па, кад бих ја намирисао опасност и имао оружје надохват, први бих се до зуба наоружао ДА ЗАШТИТИМ себе и људе до којих ми је стало. Верујем да би већина исто поступила. Али! Постоје људи којима не би био императив да заштите себе и друге, већ да се домогну моћи. Ту се јавља проблем.

Ummm... Mrzi me da kucam toliko, ovo je sad već veliko pitanje. Uživo, uz pivo. :)

Постоје људи којима не би био императив да заштите себе и друге, већ да се домогну моћи. Ту се јавља проблем.

A sad je drugačije? :)

A sad je drugačije? :)

Па, није другачије, али имаш власт која (мање-више) контролише све то.

Pa vlast kontroliše druge, al niko ne kontroliše vlast.

Do anarhije ne bi došlo nekom odlukom ili dekretom, jer država nije neki čin koji se tek tako može ukinuti. Razvojni put ka anarhiji bi tekao ovako otprilike: unije kontinenata - unije unija - konfederacija - federacija - regionalna decentralizovana država - komunizam - anarhija.

Sindikati nama trebaju, sindikati...

Ја се надам да ће се Џимију испунити жеља давна да дође на власт. Ваљда ће ме сачекати неки ресор, мајку му. Дај боже за верска и национална питања лололо

Ja punim osamnaest 27. novembra, i ako se do tada ne pojavi neko "NOV" za koga bi mog'o da glasam, izaćiću na izbore i ubaciću prazan listić, onako iz ličnog protesta, ili da zaokružim sve redom.
Je l' se vratio Dačić s' doručka?

"Kakav narod - takva vlast i kako nam je - tako nam je" predstavlja čist defetizam i pomirljivu filozofiju u smislu valjaćemo se u sopstvenom blatu dok se ne raspadnemo.
Čak i pokušaj brzog zaključavanja teme ukazuje na ekstremno defetistički stav prema problemu.
E pa nije tako. Tačno je ovo što kaže Džimi da je 80% naroda takvo-kakvo je, ali vlast to ne bi trebala da bude. Vlast je najbolje od najboljeg i oni pomeraju granice naroda, krče i osvetljavaju put, te se tako čitav narod premešta za stepenicu napred i evoluira. Mislim tako bi trebalo da bude i ne kažem da je sada tako. Ali treba se truditi ...

Ja sam za kolektivni bojkot izbora.

Je l' se vratio Dačić s' doručka?

Узми у обзир да је доручак око 8 ујутру, габарит нашег министра и количину похлепе коју поседује, па ћеш оквирно израчунати да ће се вратити око 19:00 са доручка. Прасе.

Do anarhije ne bi došlo nekom odlukom ili dekretom, jer država nije neki čin koji se tek tako može ukinuti. Razvojni put ka anarhiji bi tekao ovako otprilike: unije kontinenata - unije unija - konfederacija - federacija - regionalna decentralizovana država - komunizam - anarhija.

А како ни комунизам (као теоретски јако добро уређење) никада нигде није заживео баш због чињенице да су људи неспособни и све што ваља ујебу, реално не можемо размишљати ни о надовезивању анархије на комунизам. :)

Ја се надам да ће се Џимију испунити жеља давна да дође на власт. Ваљда ће ме сачекати неки ресор, мајку му. Дај боже за верска и национална питања лололо

Тебе сам већ размишљао да разместим у министарство за треш-метал. :))

А како ни комунизам (као теоретски јако добро уређење) никада нигде није заживео баш због чињенице да су људи неспособни и све што ваља ујебу, реално не можемо размишљати ни о надовезивању анархије на комунизам. :)

Nije zaživeo, jer do takvih korenitih promena se ne može za tako kratko vreme.

У, посао и задовољство! Сматрај ме својим полтроном :)

A ko je na Vukajliji ministar unutrašnjih poslova? Da li je to možda Surovi?

A, ne tim direktorima :)
Oni su legende.
Smrt svim direktorima postavljanim od strane stranaka na vlasti.
Na bandere!!!